Spojte se s námi


Novinky

Restaurační síť McDonald’s uzavřela 850 svých poboček v Rusku!

Publikováno

dne

Společnost McDonald’s v úterý oznámila, že v reakci na invazi Ruska na Ukrajině dočasně uzavře všechny své restaurace v Rusku. Zaměstnanci ale i nadále budou pobírat svou mzdu.

Rusko stále válčí na Ukrajině, proto se jej dotýkají různé sankce ze všech směrů světa. Ruskou federaci se rozhodlo opustit spoustu globálních značek.

Restaurační síť McDonald’s byla kritizována za to, že tak neučinila, to ale již neplatí. V úterý totiž vydala stanovisko o tom, že v Rusku dočasně uzavírá všech svých 850 restaurací.

Tento gigant ale bude i nadále platit své zaměstnance, přesněji 62 000 lidí. „Nemůžeme ignorovat zbytečné lidské utrpení, které se na Ukrajině odehrává,“ napsal v otevřeném dopise generální ředitel Chris Kempckinski.

McDonald’s uzavřel i 100 svých poboček na Ukrajině, i zaměstnanci těchto restaurací budou pobírat svou mzdu.

Pokud ovšem tento stav bude trvat dlouho, může to firmě výrazně finančně ublížit. Odhaduje se, že až 9 % z celkových příjmů McDonald’s tvoří restaurace v Rusku a na Ukrajině.

Má to být až 2 miliardy dolarů ročně. Nyní je otázkou, zda budou McDonald’s následovat i další restaurační sítě v podobě KFC, Burger Kingu či Pizza Hut. Hojně se skloňují i společnosti Coca-Cola a Pepsi.

Zdroj: McDonald’s, Bloomberg

Oblíbené