Spojte se s námi


Kultura

Přímý konkurent Netflixu! Do Česka má zavítat nová streamovací služba HBO Max

Publikováno

dne

Nemůžete se dočkat? My také ne. Do České republiky má totiž zavítat nová streamovací platforma HBO Max. Většina z nás již zná aplikaci HBO GO, ve které najdeme přes 800 filmů a seriálů. Nyní však má jít o něco většího, lepšího. A kdy že tato nová služba dorazí k nám?

Dalo by se říci, že nejvážnějším konkurentem Netflixu v oblasti streamovacích služeb je právě HBO. Nyní však tato společnost tahá za krapet kratší konec provazu, to se má ale velmi brzy změnit! Proč?

Nová platforma HBO Max byla spuštěna v květnu 2020 v USA. Letos v červnu bylo zahájeno celosvětové rozšíření uvedením této služby na 39 trzích v Latinské Americe a Karibiku.

A konečně – už letos se dočkáme uvedení HBO Max i na evropský trh. 26. října začne služba fungovat v šesti vybraných zemích. HBO Max bude nejdříve k dispozici ve Skandinávii, tudíž ve Švédsku, Finsku, Norsku a Dánsku. A kromě těchto čtyř zemí si HBO Max odbyde premiéru také ve Španělsku a Andoře.

V roce 2022, v rámci postupné celosvětové expanze, se nové platformy dočká i Česká republika a s ní dalších 13 zemí – Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Maďarsko, Černá Hora, Severní Makedonie, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko.

HBO Max bude k dispozici novým i stávajícím zákazníkům HBO Espaňa, HBO Nordic a HBO Go, kteří mají službu předplacenou buď napřímo, nebo ji využívají prostřednictvím příslušných partnerů. A teď to nejdůležitější – produkce!

Má se jednat o přímý přístup produkce WarnerMedia, jejichž členem je například společnost HBO, Cinemax, DC nebo Cartoon Network.

S produkcí WarnerMedia si každý divák jistě spojí slavnou ságu jménem Hra o trůny, sérii Harryho Pottera nebo Teorii velkého třesku.

HBO Max má obsahovat celou škálu nových funkcí, očekávejme ale raději zvýšení ceny. Kdo totiž má nyní předplaceno HBO GO ví, že aktuální tarif stojí 159 Kč měsíčně. Co se týče nových cen, ty bohužel doposud zveřejněny nebyly. V Americe se ovšem ceny pohybují okolo 15 dolarů, což je v přepočtu zhruba 400 Kč.

Zdroj: HBO

Oblíbené