Lifestyle
Příběhy ze života: Žena popisuje, jak ji neznámý muž předávkoval drogou, známou jako smrtící černá mamba
Nástrahy číhají na každém kroku: o tom se přesvědčila i Emma, která se jen chtěla pobavit s přáteli v klubu. Místo toho zažila trauma a musela navštívit nemocnici. Neznámý muž ji bez jejího vědomí zdrogoval černou mambou.
Nástrahy číhají na každém kroku: o tom se přesvědčila i Emma, která se jen chtěla pobavit s přáteli v klubu. Místo toho zažila trauma a musela navštívit nemocnici. Neznámý muž ji bez jejího vědomí zdrogoval černou mambou.
Matka tří dětí Emma S. byla cíleně omámená neznámým mužem. Incident se stal v noci před tanečním klubem, když kouřila elektronickou cigaretu. Byla se pobavit se svou kamarádkou Vicky D. a početnou skupinou dalších lidí v The Grain Store ve Wolverhamptonu.
Vše začalo v momentu, kdy se pustila do hovoru s mladým mužem na baru. Předpokládala, že je součástí jejich velké party, ve které samozřejmě neznala každého člena. Jakmile šla ven kouřit, přidal se k ní. Chtěl zkusit její elektronickou cigaretu a na chvilku s ní odešel, jelikož ji prý měl v plánu ukázat kamarádovi.
Emmě to nepřišlo divné, jelikož ho stále považovala za člena jejich skupiny. I když ho neztratila z dohledu, podařilo se mu nalít do elektronické cigarety omračující drogu. Pravděpodobně se jednalo o černou mambu, syntetickou formu konopí.
„Byla jsem paralyzovaná, ale pořád jsem si uvědomovala, co se děje. Bylo to hrůzostrašné.“
Jak uvádí stanice NBC, černá mamba je syntetický cannabinoid, který je přibližně stokrát účinnější než THC z konopí. Navíc ničí ledviny, způsobuje kardiovaskulární problémy i mrtvice. Velkým problémem u podobného typu drog je dávkování, jelikož se může jednat o miligramy. Navíc alkohol mnohonásobně zesiluje účinek toxické látky.
Během několika minut po vdechnutí z cigaretového přístroje se Emmě udělalo špatně: „Začala jsem se strašně potit a cítila jsem se velmi zmatená. Měla jsem pocit, jako bych brala drogy.“Řekla Vicky, že si myslí, že ji muž něčím omámil a společně rychle opustily klub kolem půlnoci.
Emma sděluje další průběh: „Opřela jsem se o zábradlí, ale nohy se mi podlomily. Pak jsem ztratila kontrolu nad svým tělem. Byla jsem paralyzovaná, ale pořád jsem si uvědomovala, co se děje. Bylo to hrůzostrašné. Seděla jsem na zemi, nemohla jsem otevřít oči ani držet hlavu. Měla jsem problémy s dýcháním.“
Kamarádka se snažila přivolat pomoc. Vystrašeně volala na policisty, ale ti nereagovali, jak by se očekávalo. Prý si mysleli, že je Emma jen moc opilá. I když jim Vicky oponovala, pouze doporučili, ať si zavolají záchrannou službu.
„Nevěřili, že jsem byla zdrogovaná.“
Emma si vzpomíná, že brzy po tom začala zvracet a pak upadla do bezvědomí. Probudila se v nemocnici o několik hodin později. Vzpomíná si: „Když jsem se probudila, uvědomila jsem si, že jsem se pokálela a byla jsem velmi slabá. Slyšela jsem personál nemocnice říkat, že jsem opilá. Nevěřili, že jsem byla omámena.“
Ze vzorků krve a moči se prý nic nezjistilo. Po několika hodinách mohla odejít domů, což uvítala, jelikož se tam cítila v bezpečí. Dodala: „Jsem silný člověk, ale další den jsem se cítila velmi smutně a myšlenky na to, co by se mohlo stát, mi neustále probíhaly hlavou. Ten kluk, který mi vzal cigaretu, mě mohl odvést z klubu a udělat cokoli.“
Dawn Dinesová z organizace Stamp Out Spiking pro The Sun uvádí, že dostává stále častěji hlášení o nedobrovolném zdrogování prostřednictvím elektronických cigaret. Dochází prý k děsivému nárůstu případů všech forem omámení – včetně vhození drogy do nápojů, injekčních stříkaček, potravin a dalších zdrojů. Podle údajů z 39 policejních stanic v Anglii a Walesu došlo v roce 2022 k více než 8 500 hlášeným případům zdrogování, což je pětkrát více než v roce 2018.
Lidé zažijí těžké psychické trauma
Skutečné číslo je však pravděpodobně mnohem horší. Dawn dodává: „Před dvěma lety jsme provedli průzkum, který zjistil, že 97 procent obětí neoznámí, že byly omámeny. Takže na základě těchto nejnovějších čísel by mohlo každoročně existovat až sto tisíc obětí.“
Tento zločin je spojen se sociálním odsouzením. Lidé se stydí a cítí se trapně nebo obviňují sami sebe, že si něčeho nevšimli a nechali se takto ošidit. Musí také překonat těžké psychické trauma a obavy, co by se mohlo stát. Někteří se i sociálně izolují a mají problémy obecně důvěřovat lidem.
I když může být obecně těžké prokázat vinu pachatele, přesto je důležité případy nahlásit policii. Odhalí se tím skutečný rozsah problému a může pomoct například ve změně zákonů a celkově k jinému přístupu k danému tématu. Důležité je i sdílení informací, aby se dostaly do širšího povědomí.
Zdroje: Thu Sun, Novinky, NBC, Deník
-
Zajímavostipřed 1 týdnem
Zmizení influencerky Gabby Petito otřáslo nejen její rodinou, ale celým světem
-
Zajímavostipřed 5 dny
Nejstrašnější tým Formule 1. Šéf klidně hazardoval s životem svého pilota
-
Reality showpřed 1 týdnem
Hell’s Kitchen Česko po nečekaném zvratu pokračuje a jídlem se opět plýtvá ve velkém
-
Reality showpřed 5 dny
Love Island: Yenifer Cao překvapuje diváky, začali jí fandit