Spojte se s námi


Zajímavosti

Petr Kramný v Egyptě zavraždil svou manželku a dceru. Stále si ale stojí za tím, že je nevinný

Petr Kramný byl obdviněn z vraždy manželky a dcery, která se odehrála 29. července roku 2013 v egyptské Hurgadě. Pohodovou dovolenou měl Kramný změnit na hrůzný horor, během kterého zemřela osmiletá dívka a šestatřicetiletá žena.

Publikováno

dne

Petr Kramný byl obviněn z vraždy manželky a dcery, která se odehrála 29. července roku 2013 v egyptské Hurgadě. Pohodovou dovolenou měl Kramný změnit na hrůzný horor, během kterého zemřela osmiletá dívka a šestatřicetiletá žena.

Byl to značně sledovaný případ, přičemž veřejnost se v době vyšetřování rozdělila na dva tábory. Jedna část věřila, že je Kramný nevinný, druhá v něm pak viděla chladnokrevného vraha.

Petr Kramný vystupoval po smrti dcery a manželky jako zdrcený muž. Vypověděl, že den před smrtí dívky a ženy měla celá jeho rodina velké střevní problémy. Po pitvě však vyšlo najevo, že mrtvé měly poleptané žaludky jedem.

I když Kramnému zemřeli jeho nejbližší, s oblibou vystupoval ve veřejném prostoru a rád dával rozhovory. Tato záliba jej přešla v okamžiku, kdy se v případu začal stávat hlavním podezřelým.

Paralelní vyšetřování ve dvou zemích

Vyšetřování probíhalo jak v Egyptě, tak i v České republice. Muž by držen tři měsíce egyptskou policií na hotelovém pokoji v domácím vězení. Kvůli velkým chybám na egyptské straně při vyšetřování nebyl obviněn a v říjnu roku 2013 byl převezen do České republiky.

V České republice byl ale Petr Kramný obviněn a postaven před soud. Byla na něj uvalena vazba pro možné ovlivňování svědků a případný útěk ze země. Během vazby, se kterou Kramný nesouhlasil, vyšlo najevo, že žena a dívka nezemřely vlivem jedu, ale pomocí elektrického proudu. Za toto zjištění můžeme děkovat skvělé práci českých kriminalistů.

V červnu roku 2015 proběhlo hlavní líčení u Krajského soudu v Ostravě. I po předvolání mnoha svědků ze strany manželky i samotného Kramného, muž vinu odmítal a nedával najevo emoce. I přesto byl uznán vinným a Krajský soud ho poslal na 28 let do vězení.

Rozsudek ale nebyl pravomocný a Kramný se mohl odvolat, což také udělal. Odvolání bylo projednáno v roce 2016 u Vrchního soudu v Olomouci, kde bylo jeho advokátkou navrhnuto zproštění viny, jelikož zabití elektrickým proudem byla pouhá spekulace.

Rodina manželky Petra Kramného byla odškodněna

I tak došel Vrchní soud k pravomocnému verdiktu a poslal Kramného na 28 let do vězení. Rodina jeho manželky zíslala jako úhradu za nemajetkovou újmu odškodné dva miliony korun.

Kramný se však nevzdává a chce se obrátit na Ústavní soud. Jeho naděje jsou ale mizivé. K obnovení případu by došlo, kdyby se objevily nové a zásadní důkazy. Muselo by například dojít k tomu, že se k činu přizná jiná osoba.

Nebo by si musel Petr Kramný vzpomenout na jiné skutečnosti v případu, které soudu nesdělil. Dále by se musel objevit nový svědek, jehož důkaz by soud mohl ovlivnit natolik, že by změnil pravomocný verdikt Vrchního soudu.

Zdroje: novinky, seznamzpravy

Oblíbené