Spojte se s námi


Kultura

Očekávaný dokument Netflixu o Michaelu Schumacherovi slaví velký úspěch

Publikováno

dne

Legendární pilot, sedminásobný mistr světa, co více dodat. Netflix konečně zveřejnil tolik očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi a slaví s ním úspěch. Jak začínala jeho kariéra ve formuli 1? A co vlastně obnáší život jednoho z nejlepších jezdců F1?

Dokument zvaný Schumacher vyšel na Netflixu 15. září 2021. Je to náhodné datum? Nikoliv. Na den přesně přes třiceti lety vstoupil německý jezdec do formule 1.

Tento snímek mapuje nejen jeho kariéru, ale i život. Film vznikl na základě spolupráce s jeho rodinou, nabízí rozhovory s jeho manželkou Corinnou nebo jeho bratrem, Ralfem Schumacherem.

Oba bratři spolu ve formuli 1 účinkovali dlouhou dobu. Zatímco Michael nejdelší dobu své kariéry působil ve Ferrari, Ralf jezdil za Williams a později i za Toyotu.

Fanoušci formule 1 uvítají i vyjádření těch nejlepších pilotů aneb Jaký byl „Schumi“ pohledem Davida Coultharda, Damona Hilla či Sebastiana Vettela.

Můžeme se těšit také na archivní záběry, kdy Schumacher teprve začínal ve stáji Benetton. A v tomto týmu se také poprvé stal mistrem světa. Snímek odhaluje ale i negativní stránku, a to jeho aktuální stav.

Uplakaná manželka popisuje, jak se se synem o slavnou legendou starají. Ve filmu se také dozvídáme o dalších věcech, které nejen fanoušci F1 překvapí.

Zdroj: Netflix

Oblíbené