Spojte se s námi


Cestování

Newcastle nepatří jen fotbalu. Město na severovýchodě Anglie má významnou historii a žije svým specifickým životem

Pro sportovní fanoušky je Newcastle známý zejména kvůli tamnímu fotbalovému klubu. Z turistického hlediska se však jedná o poměrně přehlížené anglické město, což je opravdu škoda. Má totiž co nabídnout.

Publikováno

dne

Pro sportovní fanoušky je Newcastle známý zejména kvůli tamnímu fotbalovému klubu. Z turistického hlediska se však jedná o poměrně přehlížené anglické město, což je opravdu škoda. Má totiž co nabídnout.

Severovýchod Anglie? Pro mnoho turistů možná jedna z těch méně zajímavých destinací, kterou si vybrat k navštívení při poznávání jedné ze zemí Velké Británie, nicméně přehlížet jej by byla škoda.

Ano, Newcastle je známý hlavně jako město fotbalu. Že tomu tak je, víceméně potvrzuje i fakt, že na serveru TripAdvisor je návštěva tamního svatostánku St James‘ Park druhou nejlépe hodnocenou atrakcí. A skutečně stojí zato. Cena okolo 500 vás při velkém množství informací a zajímavostí rozhodně nebude mrzet.

Proč navštívit Newcastle?

Město ležící na řece Tyne má ale mnohem více toho, co může nabídnout. Krásná architektura, významná muzea, kulturní vyžití, noční život, skvělé restaurace. Velkou výhodou je, že se v rámci Anglie nejedná o kdovíjak obří město.

Newcastle tak lze bez problémů prochodit vesměs celý pěšky. Krásná je procházka kolem řeky, zejména pak v noci, když teprve pořádně vyniknou ikonické mosty, kterými město proslulo. Minout byste neměli ani hrad a jeho blízké okolí.

Velkou výhodou je, že město, kde žijí milí lidé nazývající se Geordies, mluvící velmi specifickým akcentem, je na anglické poměry levné a bezpečné. Co však může leckoho zarazit, je poměrně velká špinavost dále od centra. To by vás ale rozhodně nemělo odradit.

Jednou z nejvýznamnějších památek ve městě je Hadrianův val. Stejně tak rozhodně zaujme Newcastle Cathedral, kterou lze označit za historii města samotného, jelikož je vepsaná ve zdech i základech nádherné stavby. Návštěva vás nebude stát ani korunu.

Možná se nejedná o město, které by stálo za týdenní návštěvu, minimálně víkend na poznávání si ale zaslouží. Turistů míří do severovýchodně položeného Newcastlu čím dál více a nelze se divit. Nuda tu rozhodně není.

Návštěvu Newcastlu navíc lze spojit například s návštěvou Skotska, jelikož se nachází zhruba dvě hodiny jízdy vlakem či autobusem od Edinburghu, přičemž se jedná o krásnou trasu z velké části lemující pobřeží a vedoucí krásnou krajinou.

Zdroj: Redakce, Newcastle upon Tyne

Oblíbené