Spojte se s námi


Ekonomika

Největší banky v České republice: Která z nich se pyšní největším počtem klientů?

Publikováno

dne

ČSOB, Česká Spořitelna a Komerční banka – to jsou subjekty, které se momentálně nacházejí na vrcholu žebříčku co do počtu klientů nebo objemu finančních prostředků. Která z nich se tedy může pyšnit největší klientskou základnou?

Téměř čtyři a půl milionu klientů – to ukazují data z konce loňského roku. Je to právě Česká spořitelna, která se může pochlubit největší klientelou.

Druhá banka v pořadí je v tomto ohledu ČSOB, která má pouze o několik desítek tisíc klientů méně.

Velkou mezeru v podobě rozdílu dvou milionů klientů už však evidujeme právě mezi druhým a třetím místem, které aktuálně drží Komerční banka.

Ta je třetí největší bankou i v pořadí čistého zisku. Českou jedničkou se na základě dat stala ČSOB, jež se může pochlubit ziskem 16,2 miliard korun. Tímto počinem tak vystrnadila z výsluní Českou spořitelnu a odsunula ji na druhou příčku.

Klientsky nejpřívětivější banka roku 2021 (Moneta Money Bank) je co do jejich počtu až na čtvrtém místě, aktuálně služby Monety využívá jeden a půl milionu lidí. O 200 tisíc méně jich pak má Raiffeisenbank.

Šestou příčku drží v tomto konkrétním pořadí Fio Banka. S Air Bank už se dostáváme pod hranici onoho jednoho milionu.

Nutno podotknout, v relativně blízké budoucnosti se má právě Moneta Money Bank spojovat se skupinou Air Bank. S dvěma a půl miliony klientů by se tak mělo jednat o třetí největší banku v České republice.

Zdroje: Moneta Money Bank, Peníze.cz

Oblíbené