Spojte se s námi


Celebrity

Nejtěžší jsou první a poslední dny. Podat přihlášku bylo jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí, říká o účasti v Survivoru Dominika Šimová

Dominika Šimová se před dvěma lety zúčastnila oblíbené soutěže Survivor. Sympatická Slovenka nevynechá ani letošní řadu, avšak už v roli fanouška. V rozhovoru pro Frews se pak rozpovídala o své účasti a o krásných i krušných momentech na ostrově.

Publikováno

dne

Dominika Šimová se před dvěma lety zúčastnila oblíbené soutěže Survivor. Sympatická Slovenka nevynechá ani letošní řadu, avšak už v roli fanouška. V rozhovoru pro Frews se pak rozpovídala o své účasti a o krásných i krušných momentech na ostrově.

Start letošní řady Survivoru je už doslova za rohem a fanoušci netrpělivě vyhlížejí premiéru prvního dílu oblíbené soutěže. Nejinak tomu je i u Dominiky, která na pustém ostrově bojovala před dvěma lety.

„Budu to sledovat! Už sleduji updaty a moc se na to těším. Vrací mi to vzpomínky a sama si představuji, jak asi probíhají přípravy v zákulisí,“ uvádí Dominika Šimová.

Na začátku je vše nové

Je jasné, že hned po příchodu na opuštěný ostrov bude účastníky čekat plno práce. Rovněž si budou muset zvyknout na úplně jiné prostředí i jiné lidi, se kterými budou muset spolupracovat. To, že to rozhodně není procházka růžovým sadem, potvrzuje i Dominika. „První dny pro mě bylo velmi těžké si zvyknout na ten diskomfort. Jste bez sprchy, bez základní hygieny. Cítila jsem se strašně špinavá a bylo mi z toho zle. Pak jsem si ale zvykla,“ vzpomíná účastníce Survivoru na první dny na ostrově.

Pochopitelně i ona musela rozvíjet vztahy a hrát sociální hru. To jí ale nedělalo problém. „Co se týče vztahů s lidmi, jsem bezkonfliktní člověk, takže jsem neměla problém se s kýmkoliv dát do řeči. Měla jsem ale problém s důvěrou, vše bylo tak nějak divné, protože jsem nevěděla, kde je pravda a komu můžu věřit,“ naráží na časté intriky, které účastníci při hraní hry používají.

Vše se točí okolo taktizování

Právě v tomto spočívá kouzlo celé hry. Každý účastník se snaží přelstít své protihráče i spolubojovníky v kmeni. Tím vzniká spoustu taktik a strategií, které však kompletně znají pouze diváci u televizních obrazovek. Účastníci soutěže se musí mít stále na pozoru.

Taktizovat je však vhodné ještě před samotným startem soutěže. „Prostor na taktiku je už v letadle. A možné ještě dřív. Podle mě je to hodně individuální, neexistuje na to jasně daný způsob. Je třeba mít oči na stopkách a i přes velký hlad a diskomfort se snažit vnímat vše, co se děje,“ uvádí k tomuto Dominika Šimová.

A jak sama uvádí, při hledání pravdy by měli účastníci dát i na své pocity. „Naše intuice je často správná, tak ji nepromarnit. Jako já,“ dodává s typickým humorem.

Krizové byly první a poslední dny

Pokud by si měla Dominika vzpomenout na nejhorší chvíle, bude lovit ve vzpomínkách z prvních a posledních dnů. „Nejtěžší pro mě byly první a poslední dny. První, když jsem si na všechno zvykala a poslední, když jsem už věděla, že se vše se*e a nevím, kde je pravda, a nevím, co mám s tím dělat,“ říká s nadsázkou čtyřiadvacetiletá účastnice.

Velmi ráda však vzpomíná na krásné chvíle na ostrově, které všechny negativa převáží. „Těch pěkných dní tak bylo hodně. Ale hned mě napadá krásná vzpomínka, jak se nám s Lenkou po výhře nějaké odměny nahromadil cukr v hlavě a chytili jsme strašný záchvat smíchu, když jsme pozorovali světélka v moři. Večer tam totiž byl nějaký plankton a moře nádherně svítilo. Vybíraly jsme ten plankton a dávaly jsme si ho na hlavu. Celý kmen jsme pak vzbudili našim smíchem.“

Vše ale jednou končí a stejně tak i cesta Dominiky v Survivoru. Ta nakonec byla vyřazena v duelu a skončila na krásném devátém místě. Kromě zkušeností si tak odnesla spoustu zážitků a vzpomínek.

„Návrat byl nádherný, alespoň na začátku. Moc jsem se těšila na své blízké a také jsem si užívala pozitivní změnu, která díky Survivoru v mém životě nastala. Po čase ale nastaly problémy, když se mi vrátila moje porucha příjmu potravy ve formě záchvatového přejídání, kterou jsem dříve trpěla. Bylo to způsobené tím, jak jsme málo jedli, hubli, celkovým diskomfortem a spánkem na dřevě. Několik měsíců jsem neměla menstruaci a toto vše se na mně podepsalo,“ vykládá Dominika s úctyhodnou otevřeností.

I když si toho po návratu mladá Slovenka musela mnoho protrpět, vše se nakonec vrátilo do správných kolejích. „Skončila jsem na lécích, ale už je všechno v pořádku. Určitě to tam není taková sranda, hlavně pro lidi, jako jsem já. Pro ty, kteří jsou na tyto věci náchylní,“ uvádí Dominika také negativní důsledky své účasti v soutěži.

Do Survivoru by šla znovu

I přes všechny negativní zkušenosti by šla Dominika do Survivoru znovu. „Opravdu mi to změnilo život, pohled na mnoho věcí a nakoplo mě to úplně jiným směrem. I přes několik špatných situací vzpomínám na Survivor jedině v tom nejlepším. Podat přihlášku bylo jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí,“ říká Dominika nadšeně.

„Kdybych mohla, určitě bych tam šla znovu. Ať už do Survivoru, tak i do jiné reality show. Je to obrovský zážitek, o kterém budu vyprávět svým dětem,“ dělá Dominika Šimová krásnou tečku za tímto rozhovorem.

Oblíbené