Spojte se s námi


Různé

Nejlepší tým hokejové Evropy: HC Oceláři Třinec

Česká hokejová reprezentace dokázala na domácím mistrovství světa v ledním hokeji ve finále pokořit Švýcarsko a po dlouhých 14 letech si konečně mohli naši borci opět navléknout na krk zlaté medaile. Našinci však mají i jedno evropské hokejové prvenství. Postaral se o něj extraligový hegemon posledních pěti let – tým HC Oceláři Třinec.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace dokázala na domácím mistrovství světa v ledním hokeji ve finále pokořit Švýcarsko a po dlouhých 14 letech si konečně mohli naši borci opět navléknout na krk zlaté medaile. Našinci však mají i jedno evropské hokejové prvenství. Postaral se o něj extraligový hegemon posledních pěti let – tým HC Oceláři Třinec.

Vyrovnání vsetínského rekordu

Loni ani letos Ocelářům sázkové kanceláře příliš nevěřily. Kvalitou soupisky ani rozpočtem se Slezané nemohli rovnat českým velkoklubům, jako jsou HC Sparta Praha a HC Dynamo Pardubice.

Přesto se i tentokrát Ocelářům podařilo vyhrát poslední zápas sezóny a tím pádem získat i Masarykův pohár pro nejlepší extraligový tým. Díky tomu se slezský manšaft dorovnal v počtu titulů získaných za sebou slavné vsetínské dynastii.

Ta však byla nejlepší hlavně díky kvalitativnímu odskočení od zbytku ligy. Za Vsetín totiž hrála půlka české i slovenské reprezentace, což se rozhodně o současných Ocelářích říci nedá. Třinci letos pomohla hlavně týmová soudržnost, maximální nasazení, úžasný gólman a skvělá taktika.

Zázrak na ledě

Na začátku play-off nic nenasvědčovalo tomu, že by snad mohli Oceláři po páté za sebou zvednout pohár pro vítěze. Vždyť průměrné České Budějovice porazil Třinec až 4:3 na zápasy. Přitom první tři střety vyhrál.

Ještě blíže vyřazení však byli Oceláři v sérií se Spartou, jelikož už prohrávali 3:0 na zápasy. I přesto se Třinci jako prvnímu týmu v historii české extraligy podařilo takto nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch a na zápasy vyhrát 3:4. Oceláři přitom byli 0,2 vteřiny před vyřazením.

Ani finálová série s Pardubicemi nebyla pro Třinec žádná procházka růžovou zahradou. Mnozí pardubičtí fanoušci už viděli své miláčky na trůnu.

Ve zdecimovaných a unavených Ocelářích, kteří museli v krátké době absolvovat 14 náročných zápasů plus několik prodloužení, neviděli plnohodnotné soupeře. A to byla chyba!

Třinec má totiž něco, co ostatním zdejším manšaftům chybí – opravdový tým válečníků. Právě díky tomu dokázali i tuto finálovou sérii rozhodnout, a to opět v sedmém zápase.

Poslední letošní extraligový gól dával navíc do branky Pardubic David Cienciala, který byl ještě před pár měsíci součástí Pardubické organizace. O to studenější to byla pro Perníkáře sprcha.

Nikdy se nikomu nepodařilo vyhrát extraligu takovýmto způsobem. Oceláři letos při tažení za dalším titulem opět pokořili velké množství rekordů a ukázali, proč pět let vládnou Tipsport Extralize. A nejspíš proto si tohoto malého klubu z periférie republiky všimli i v zahraničí.

Ocenění ze zahraničí

Třinec letos jako první český tým získal prestižní ocenění pro nejlepší hokejovou organizaci roku, které každoročně uděluje E.H.C. Alliance, což je sdružení 107 evropských hokejových klubů.

Za sebou nechali konkurenci v podobě týmů, jako jsou Tappara Tampere, HK Nitra a Skelleftea AIK.

Ocenění nezískal pouze klub jako takový, ale i jeho hlavní trenér Zdeněk Moták. Ten obsadil krásné druhé místo v anketě o nejlepšího evropského kouče. Umístil se hned za trenérem Robertem Ohlssonem, jenž vede švédskou Skellefteu.

Ocení E.H.C. Alliance uděluje nejen odborná porota, ale z části také fanoušci. Kdyby však bylo hlasování pouze na fanoušcích, Oceláři by vyhráli v takřka všech kategoriích.

Zdroj: hcocelari, iDnes, Deník

Oblíbené