Spojte se s námi


Cestování

Na skok do Milána! Co byste rozhodně neměli minout v italském městě módy!

Do Milána se dá z Prahy létat doslova za pár korun, a tak by byla škoda toho nevyužít a nezažít atmosféru tohoto starobylého města v severní Itálie se vším všudy. Navíc je Miláno město, které můžete navštěvovat znovu a znovu a vždy vás zcela pohltí.

Publikováno

dne

Do Milána se dá z Prahy létat doslova za pár korun, a tak by byla škoda toho nevyužít a nezažít atmosféru tohoto starobylého města v severní Itálii se vším všudy. Navíc je Milán město, které můžete navštěvovat znovu a znovu a vždy vás zcela pohltí.

1) Da Vinciho Poslední večeře

Jestliže míříte do Milána poprvé, pak rozhodně nesmíte minout legendární Poslední večeři od Leonarda da Vinciho. Jde o fresku, která se nachází na zdi v kostele Santa Maria delle Grazie. Malba vznikla v 15. století a dnes patří k těm nejvýznamnějších uměleckým dílům, jaká vytvořila lidská ruka.

Silný zážitek z návštěvy tohoto kultovního díla umocní i přísná opatření, kterými si projdete, než se k samotnému obrazu dostanete. Je důležité zmínit, že návštěvu je potřeba si dopředu rezervovat v on-line systému a poté dorazit na konkrétní objednanou hodinu.

2) Milánský Dóm

Jsme si téměř jistí, že když budete v Miláně, tak Duomo neminete. Oficiální název této úchvatné stavby je Katedrála Narození Panny Marie a jde o nádhernou gotickou stavbu z bílého mramoru, která je pátou největší katedrálou na světě.

Chrám vás rozhodně dokáže ohromit zvenku, navíc na náměstí kolem něj panuje skvělá atmosféra plná vzruchů a inspirace, ale pokud budete mít více času, určitě si zařiďte také prohlídku vnitřních prostor. Stojí to za to.

3) Galleria Vittorio Emmanuelle II a milánský fashion week

O Milánu se říká, že je to město módy. Je to nejspíš díky kultovnímu fashion weeku, který se tu každý rok koná a kde představují své novinky a módní vize ty nejslavnější módní domy.

I mimo fashion week si tu však můžete užít skvělé nakupování a odvést si domů luxusní kousky. Stačí jen navštívit známou galerii Viktora Emanuela II. Úžasné módní butiky však najdete po celém městě, stačí jím procházet a nahlížet do výloh.

4) Sledujte architekturu

Milán je ideálním městem také pro milovníky architektury. Najdete tu jak stavby historické, pocházející až z antiky nebo raného středověku, tak tu nejmodernější architekturu. Rozhodně byste neměli minout třeba Bosco Vertikale, budovu obsypanou živými stromy, která reflektuje aktuální snahu po dosažení ekologického bydlení a soběstačnosti a zároveň vytváří zajímavý architektonický pohled.

5) La Scala

Nemůžeme v našem výčtu nezmínit La Scalu, jeden z nejznámějších operních domů vůbec. Budovu si můžete prohlédnout i zvenku, ale milovníci silných kulturních zážitků by rozhodně měli vstoupit i do nádherně překypujícího interiéru a užít si tu dokonalé představení, v němž vystupují ty největší italské i světové hvězdy.

Moderní město s bohatou historií

Milán má velmi dlouhou historii, která sahá už do dob Římské říše, a dlouhé dějiny tohoto města jsou znát na každém kroku. Postupně se vyvinulo v multikulturní metropoli, v níž se prolíná mnoho vlivů a kde se míchá specifický koktejl, jenž vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Když jsme mluvili o tom, co by návštěvníci v Milánu rozhodně neměli minout, nezmínili jsme jednu zásadní věc: jídlo. Procházejte ulicemi, nakukujte do restaurací a ochutnávejte, vždycky tu narazíte na skvělou gastronomii.

Do Milána se dá pohodlně dostat letadlem z Prahy, odkud létá přímá linka ve výhodných cenových hladinách, pro Čechy je pak zásadní, že v tomto městě také sídlí český konzulát.

Zdroj: obletsvet.cz; kdyjet.cz

Oblíbené