Spojte se s námi


Technika

Metaverse přichází! Ovládne virtuální svět Facebook, Epic Games nebo jiný technologický gigant?

Publikováno

dne

Metaverse je budoucnost internetu, o tom již není pochyb. I proto se nyní největší světové firmy předhánějí v tom, kdo ovládne tento nový trh s virtuální realitou. Pojďme se proto podívat, kdo všechno je ve hře.

Jedním z hlavních propagátorů Metaverse je Mark Zuckerberg, který se snaží vzít své sociální sítě do nové éry internetu. I proto vznikla před nedávnem firma Meta, která má spojit všechny uživatele do jedné virtuální reality.

Právě Meta, Facebook chcete-li, je jedním z těch, kteří mají k tomuto cíli velmi blízko a navíc už představila svoji vizi toho, jak by to celé mohlo vypadat.

Velkou konkurencí jsou pak všechny ostatní technologičtí giganti jako Microsoft, Google, Apple a také Amazon. Každá z těchto firem má své know-how, díky kterému věří, že právě oni by mohli vytvořit ten nejlepší virtuální svět.

Mezi tyto giganty však bude chtít proniknout i společnost Epic Games, která již léta úspěšně vytváří hry a před nedávnem přišla s novou generací Unreal Engine, jenž je využíván jak herními vývojáři, tak těmi filmovými, a s nímž chce vytvořit vlastní metaverse.

Zakladatel a CEO Epic Games, Tim Sweeney, se pro to rozhodl po velkém úspěchu s Fortnite, že začnou pracovat na decentralizované metaverse a podle mnohých jsou právě oni nejdále ze všech, alespoň co se herního světa týče.

Společně s metaverse rostou i kryptoměny a NFT, což láká ve velkém i investory. Zatím není jasné, kdy se z toho stane běžná realita, nicméně, jestli si někdo kladl otázku, co přijde po Facebooku, tak věřím, že tímto dostal jasnou odpověď.

Zdroj: Meta, Epic Games

Oblíbené