Spojte se s námi


Hudba

Metallica si takto vzala do parády hit Eltona Johna. Oplatila tak britské hvězdě laskavost z minulosti a ukázala formu

Největší metalová kapela všech dob znovu zaúřadovala. Metallica opět dokazuje, že ani po více než čtyřicetiletém fungování nepatří do starého železa. Naopak. Nyní se vytáhla s velmi zdařilým coverem.

Publikováno

dne

Největší metalová kapela všech dob znovu zaúřadovala. Metallica opět dokazuje, že ani po více než čtyřicetiletém fungování nepatří do starého železa. Naopak. Nyní se vytáhla s velmi zdařilým coverem.

Psal se rok 1981, když se na světě objevilo první album, které vydali nováčci v kapele, která se do dějin zapsala nesmazatelným písmem. Metallica začala měnit svět nejen metalu, ale celé hudby.

Na kontě má mnoho ocenění, dodnes vyprodává velké stadiony a arény. Po vydání Black Alba v roce 1991 se sice začaly množit kritické ohlasy. Hudebně to dle mnohých šlo s kapelou tak trochu z kopce.

V posledních letech se však americká legenda vzchopila. V letech 2016 a 2023 vydala dvě nové desky, které ukázaly, že Metallica stále má na to, aby útočila na hudební ocenění a získávala pozitivní recenze s novou hudbou.

Ostatně právě poslední dvě desky, konkrétně Hardwired… to Self-Destruct a 72 Seasons, si získaly velmi příznivé ohlasy i recenze. Nejen mezi experty, ale i mezi fanoušky.

Kapela, kterou zná snad každý milovník hudby, minimálně její jméno, jde navíc neustálé popularitě různými kroky naproti. Navíc dělá zajímavé věci. Naposledy si vzala do parády skladbu Eltona Johna.

Metallica si vzala do parády hit Eltona Johna

Populární zpěvák Elton John a jeho skladatelský partner Bernie Taupin získali Gershwinovu cenu za svůj přínos populární hudbě. Na jejich počest se tak 20. března konal ve Washingtonu D.C. koncert na jejich počest.

Mezi vystupujícími nechyběla Metallica, která oprášila a oblékla nový kabát písni Funeral For A Friend/Love Lies Bleeding z již ikonického alba Goodbye Yellow Brick Road z roku 1973.

Kytarista americké kapely Kirk Hammet prozradil, že právě Elton John a Bernie Taupin mají na svědomí některé z nejlepších skladeb z jeho dětství. Sama Metallica neskrývala nadšení a hrdost, že byla pozvána na takto speciální akci.

Mimo to světoznámá banda dodala, že konečně oplatila britskému zpěvákovi velkou laskavost. Spolu například s Miley Cyrus totiž Elton John předělal jednu z nejikoničtějších skladeb americké kapely – Nothing Else Matters.

Zdroj: Metallica, YouTube, Kerrang

Oblíbené