Spojte se s námi


Cestování

Manchester: Fotbalové město na severozápadě Anglie

Manchester patří k největším městům Anglie. Známý je především díky úspěchům obou fotbalových klubů. Ve skutečnosti však Manchester nabízí mnoho dalších zajímavých míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Publikováno

dne

Manchester patří k největším městům Anglie. Známý je především díky úspěchům obou fotbalových klubů. Ve skutečnosti však Manchester nabízí mnoho dalších zajímavých míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Manchester leží na severozápadě Anglie mezi Liverpoolem a Sheffieldem. Žije zde okolo půl milionu obyvatel. V minulosti proslul průmyslovou revolucí. Město láká na spoustu historických i moderních budov. Jakmile se rozhodnete navštívit toto město, nezapomeňte navštívit oba fotbalové svatostánky, muzea a plno dalších zajímavých míst, které toto velkoměsto nabízí.

Old Trafford: Stadion klubu Manchester United

Manchester United patří historicky k nejúspěšnějším týmům v celé Anglii. Po vzniku Premier League byl tento klub dominantou anglického fotbalu. Old Trafford, nebo také „Divadlo snů”, byl otevřen v roce 1910 a od té doby prošel několika rekonstrukcemi. V současnosti pojme 74 879 diváků. Po Wembley je tak druhým největším fotbalovým stadionem v zemi.

Nasajte atmosféru ligového zápasu, nebo si alespoň vychutnejte prohlídku tohoto slavného stadionu.

Etihad Stadium: Stadion klubu Manchester City

Pravým opakem Old Trafford je stadion městského rivala, Etihad Stadium. Tento moderní stadion se poprvé otevřel v roce 2003 a pojme 55 017 diváků. Manchester City momentálně patří k nejúspěšnějším klubům Anglie i světa za poslední desetiletí. Kromě fotbalových zápasů se zde konají různé kulturní a společenské akce.

Zvažte návštěvu tohoto moderního stadionu, abyste mohli porovnat rozdíly mezi oběma slavnými kluby.

The National Football Museum

Pro fanoušky fotbalu je v městě další zajímavá atrakce. V muzeu „The National Football Museum” najdete spoustu starožitností, které souvisejí s tímto nejpopulárnějším kolektivním sportu na světě, jako například první knihu pravidel, historické dresy, míče a další předměty. Uvnitř muzea si smí návštěvníci vyzkoušet interaktivní zážitky v podobě virtuálního stadionu.

Prohlídka muzea společně s oběma fotbalovými svatostánky je povinností pro každého fotbalového fanouška, ale rozhodně zaujme i ty, kteří tomuto sportu neholdují.

Science and Industry Museum

Další zajímavou zastávkou je muzeum vědy a průmyslu. Muzeum se nachází v budovách bývalé železničního nádraží, Liverpool Road. Stejně jako ve fotbalovém muzeu, tak i zde máte možnost spatřit historické předměty. Kromě nich máte možnost vyzkoušet si různé vědecké experimenty pomocí interaktivní výstavy.

Town Hall

Radnice města postavená v roce 1877 na náměstí Albert Square patří mezi nejvýznamnější památky Manchesteru. Ačkoli tato budova slouží jako místo městské rady, je přístupná pro veřejnost. Můžete zde navštívit různé místnosti nebo sály.

Manchester Cathedral

Mezi další významné historické budovy patří také gotická katedrála sv. Jana Křtitele, která byla postavena v roce 1421. Po vstupu do katedrály oslní návštěvníky vysoké klenuté stropy a vitrážová okna, na nichž najdete biblické scény a svaté postavy.

Uvnitř katedrály narazíte na různé sochy, oltáře, náhrobky a kryptu. Všechny tyto atrakce jsou přístupné veřejnosti.

Imperial War Museum

V Anglii jsou postaveny celkem čtyři imperiální válečná muzea, ve kterých si mohou návštěvníci prohlédnout různé předměty z období válek. Jedno z těchto muzeí se nachází právě v Manchesteru. Najdete zde přes 2 000 různých exponátů (sbírky uměleckých děl, zbraně, uniformy, dopisy…).

The John Rylands Library

Historická knihovna v gotickém stylu se jmenuje po svém zakladateli. Knihovna byla poprvé otevřena symbolicky v roce 1900. Budova zaujme nejen svým provedením a designem, ale také četnými rukopisy slavných děl, včetně Williama Shakespeara a Bible.

Heaton Park

Jeden z největších parků v Evropě zabírá zhruba 600 akrů. Park kromě možnosti odpočinku, procházek nebo sportovních aktivit nabízí také mnoho zajímavých míst k prohlédnutí. Například historická budova Heaton Hall slouží jako muzeum. Park je plný zahrad, zelených ploch, kaváren a dalších zařízení.

Zdroje: Obletsvet, Planetware, Redakce

Oblíbené