Spojte se s námi


Hudba

Linkin Park vydali novou skladbu, znovu v ní uslyšíte hlas Chestera Benningtona

Linkin Park na konci února vydali novou píseň zvanou Friendly Fire. Členové kapely si ji přitom velmi dlouhou dobu nechávali „v šuplíku“, jelikož měla být původně zařazena do alba One More Light. Proč se nakonec po letech rozhodli pro její vydání?

Publikováno

dne

Linkin Park na konci února vydali novou píseň zvanou Friendly Fire. Členové kapely si ji přitom velmi dlouhou dobu nechávali „v šuplíku“, jelikož měla být původně zařazena do alba One More Light. Proč se nakonec po letech rozhodli pro její vydání?

Kapela Linkin Park vydala na konci února novou skladbu. Její členové tím totiž vzpomínají na svého bývalého frontmana Chestera Benningtona. Letos to totiž bude už sedm let od smrti slavného zpěváka.

Novinka Friendly Fire měla být původně zařazena do alba s názvem One More Light. To Linkin Park zveřejnili pouze pár měsíců před tím, než Bennington zemřel.

Nakonec se však kapela rozhodla tuto skladbu nezařadit do svého posledního vydaného alba, jež vyšlo v roce 2017. Od tohoto roku Linkin Park také pochopitelně živě nikde nevystoupili, konkrétně od vzpomínkového koncertu právě v říjnu 2017.

Jak už výše píšeme, Linkin Park skladbu Friendly Fire nakonec nezařadili do playlistu pro album One More Light. A to z důvodu, že členům doposud oficiálně nerozpadnuté kapely hudebně k této desce neseděla.

A tak skladbu Friendly Fire členové kapely schovaly na pozdější časy. Nedávno se k ní přitom vrátili, zapracovali na ní, do videoklipu přidali materiály z nahrávání a bylo hotovo.

Kytarista Linkin Park o Friendly Fire…

„Friendly Fire byla vždycky jedna z našich nejoblíbenějších písní z One More Light. Něco na ní ale nebylo úplně v pořádku, takže jakkoli se blížila k cílové čáře, rozhodli jsme se ji odložit na později,“ řekl kytarista Brad Delson, jehož slova ocitoval server Kerrang.com.

Delson dále dodává, že když spolu s dalšími členy začali hledat nevydanou skladbu, byl ohromen silou té písně. A rovněž silou příběhu, silou vokálu, zvukovou krajinou, přičemž přiznal, že se možná hudebně i tématikou blíží One More Light víc, než si předtím uvědomovali.

„Sešli jsme se, abychom na ní pracovali a spojili některé chybějící kousky, které se z nějakého důvodu neodhalily během nahrávání One More Light. Je to tak krásný, podmanivý, srdcervoucí příběh plný naděje, který se mnou dnes opravdu rezonuje,“ dodal na závěr.

Zdroj: Linkin Park, YouTube, Kerrang.com

Oblíbené