Spojte se s námi


Kultura

Letní kina se připravují na novou sezónu. Lákají na nižší vstupné

Publikováno

dne

Dvouletá koronavirová „pauza“ zasáhla mnoho oborů, služeb a provozů. U nás najdete velmi málo lidí, které by tato pandemie ničím nezbrzdila či nezkomplikovala fungování. Svou daň si jako jedna z nejvíce vybrala právě kultura. Úplné zavření či omezení padlo i na provoz letních kin. Ty se teď chystají na letošní prázdninové měsíce a doufají v návrat diváků.

Kvůli mnoha opatřením v době pandemie klesla návštěvnost většiny venkovních kin až o padesát procent. V letošním roce však provozovatelé doufají v lepší návštěvnost. Diváky chtějí oslovit zajímavými tituly a především nižším vstupným.

Jak pro server iDNES řekla ředitelka Domu kultury města Orlové Barbora Heczková, lidé prahnou po kultuře, která si prošla značným dvouletým omezením.

Nejsou však úplně bez obav. V současnosti jim hrozí nižší návštěvnost z důvodu finanční krize, když se zdražují energie, potraviny atd. Řada domácností také musela začít více šetřit i po následcích způsobených právě koronavirem.

V předkoronavirových letech si venkovní kina na návštěvnost stěžovat nemohla. Lidé si promítání filmů nenechali ujít ani přes nepřízeň počasí.

Letošnímu létu pak budou kralovat především české tituly. V posledních letech si velkou oblibu u návštěvníků získaly české romantické komedie a rodinné filmy. Své diváky si našly i pohádky.

Většina venkovních kin odstartuje letní sezónu v červenci. Svůj areál otevře např. Letní kino v Bohumíně, Karviné, Poklad v Ostravě – Porubě nebo Kulturní dům v Orlové.

Zdroj: iDNES, K3 Bohumín, DK Poklad

Oblíbené