Spojte se s námi


Reality show

Legendární reality show: Big Brother je šmírovaná, ve které jde nejen o miliony. Psychické zdraví je u mnohých účastníků podlomeno

Reality show Big Brother je známá po celém světě. Nikomu neunikla luxusní vila, ve které se sejde několik neznámých lidí, aby „bojovali” o pohádkovou výhru. Má to jediný háček. Ve vile jsou desítky kamer, které snímají každý jejich pohyb. Navíc si do vily nemohou vzít nic osobního.

Publikováno

dne

Reality show Big Brother je známá po celém světě. Nikomu neunikla luxusní vila, ve které se sejde několik neznámých lidí, aby „bojovali” o pohádkovou výhru. Má to jediný háček. Ve vile jsou desítky kamer, které snímají každý jejich pohyb. Navíc si do vily nemohou vzít nic osobního.

Spoustu verzí, vždy jen jeden vítěz

Reality show vznikla z dílny firmy Endemol Entertainment. Je založena na jednoduchém principu, ale přesná pravidla se liší podle toho, v jaké zemi se vysílá. V Řecku se například rozhodli, že do vily půjdou se soutěžícími i jejich matky. V Holandsku se vila rozdělila na chudou a bohatou část a cílem bylo dostat se do té luxusní.

U našich německých sousedů zaujala především čtvrtá řada Big Brother, protože se scénáristé rozhodli, že bude nekonečná. Nakonec se svého konce přeci jen dočkala, ale bez dvou dní se vysílala celý rok. Bohužel, taková hra si vyžádala už několik soutěžících se zdravotními komplikacemi, a to hlavně psychickými. 

V některých verzích soutěže se testuje jejich dušení stav, někteří kolabovali a dokonce je znám případ, kdy jeden z nich vyhrožoval sebevraždou. Jsou to sice ojedinělé záležitosti, ale lidé, kteří jsou zavření několik týdnů pod jednou střechou, mohou pak mít v reálném životě problémy se začlenit. 

K nám se Big Brother vrací po 18 letech

Reality show Big Brother se na televizi Nova vysílala v roce 2005. Tenkrát zvítězil David Šín, který měl přezdívku Shrek kvůli své velké vypracované postavě. Na natáčení se bude podílet společně s TV Markíza, takže se diváci mohou těšit na česko-slovenské obsazení. Vítěz si odnese 2,5 milionu korun a vila bude velmi luxusně vybavená a modernizovaná, jak si to dnešní doba vyžaduje.

Premiéra proběhne už 13. listopadu na streamovací platformě Voyo. Televizní diváci se přenosu dočkají na TV Nova o den později, pak se díly přesunou na Nova Fun. Big Brother poběží ve stejný čas jako MasterChef nebo Love Island.

Vysílání probíhá denně, v sobotu budou přímé přenosy, kdy dojde i k vyřazování soutěžících. O tom, kdo vypadne a kdo zůstane ve vile rozhodují diváci, kteří budou své hlasy posílat do speciální mobilní aplikace. Reality show poběží celých 9 týdnů, takže soutěžící ve vile stráví i Vánoce a Nový rok.

Ani jedna z televizních stanic zatím neprozradila, jací budou letošní soutěžící ani kolik jich ve vile vlastně bude. Můžete se přihlásit ještě teď, a to přes formulář na webových stránkách televize Nova. V roce 2005 do vily nastoupilo 13 neznámých lidí, do domu pak během soutěže přišli další čtyři. Ve světě jsou v show Big Brother různé počty od 10 do 16 soutěžících.

Jaká jsou pro soutěžící pravidla?

Každý v domě má svou vlastní postel, ale ložnice je společná. Do vily si nemohou vzít nic kromě hudebních nástrojů, navíc takových, které nevyužívají elektrickou energii. Zakázané jsou knihy, mobilní telefony, hudební přehrávače. Každý se soutěžících vedení nahlásí oblíbené písničky, které ve vile zcela náhodně zazní.

Televizní diváci pak rozhodnou o tom, kdo ve vile zůstane a kdo ji opustí a ztratí tak šanci vyhrát 2,5 milionu korun. Big Brother může vyloučit soutěžící porušující pravidla a sami soutěžící mohou vilu opustit, pokud projdou dveřmi ven z domu. Pravidelně se volí pán domu, který má výhradní právo spát ve vlastní ložnici s koupelnou. Tuto výsadu získá vítězstvím v soutěži nebo ho jako pánem domu zvolí ostatní.

Nechybí ani zpovědnice, kde se soutěžící svěřují se svými dojmy a pocity nejen ze samotné soutěže, ale také o ostatních. Dozvíte se pikantnosti z jejich soukromí, názory na soutěžící a stížnosti. Rozhodně bude o co stát. V luxusní vile na soutěžící čeká ložnice, obývací prostor s jídelnou, kuchyň, koupelna, prostory pro cvičení, venkovní dvůr, bazén a také zahrada a zásobárna. 

Tak co, těšíte se na sledování soukromí cizích lidí a rozhodnutí o tom, jestli vyhrají odměnu 2,5 milionu korun? 

Zdroj: Radio TV, Blesk, Serial Zone

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Na tohle byla radost se dívat! 24letá Eva krásným zpěvem dojala sebe i porotu, zaujala i silným příběhem

Tohle bylo pravděpodobně jedno z nejsilnějších vystoupení letošní řady Česko Slovensko má talent. Teprve čtyřiadvacetiletá Eva Lazáriková nejenže zazpívala naprosto úžasně, ale také zaujala velice silným příběhem.

Publikováno

dne

Tohle bylo pravděpodobně jedno z nejsilnějších vystoupení letošní řady Česko Slovensko má talent. Teprve čtyřiadvacetiletá Eva Lazáriková nejenže zazpívala naprosto úžasně, ale také zaujala velice silným příběhem.

TV Prima v neděli odvysílala předposlední epizodu jedenáctého ročníku Česko Slovensko má talent. A fanoušci se v novém díle opět dočkali několika velmi povedených vystoupení.

Mezi všemi však vyčnívá jedno pěvecké číslo. Čtyřiadvacetiletá studentka Eva Lazáriková nejenže zazpívala opravdu nádherně, ale také porotu i všechny v sále zaujala vskutku velice silným příběhem.

V úvodním rozhovoru s porotci totiž Eva prozradila, že se v mládí, respektive na základní škole, stala obětí šikany.

Vystoupit v soutěži Česko Slovensko má talent bylo prý jejím životním snem a právě letos se rozhodla svůj sen splnit. A to nejen z důvodu jakýchsi osobních potřeb. Eva tím chtěla dát najevo, že i lidé, kteří jsou něčím rozdílní a nezapadají do kolektivu mohou dosáhnout velkých věcí.

Zkrátka a dobře – nikdy se nevzdávejte. Přesně tohle chtěla Eva svým projevem vzkázat. Na porotu to pochopitelně udělalo veliký dojem, Eva to poté už jen podtrhla krásným zpěvem. Její vystoupení si ostatně můžete přehrát v níže přiloženém videu.

Pětkrát ano, do finále se ale Eva nedostala

Po krásném vystoupení se Eva dočkala ovací ve stoje a uznání celé poroty. A dokonce dojala i sama sebe. Není každopádně divu, že si vysloužila „pětkrát ano“ a postoupila do dalšího kola. Do finále se ovšem po velkém třesku a hlasování diváků nedostala.

„Evičko, já bych ráda začala. Ten váš hlas je tak andělský, čistý, bez jakéhokoliv afektu, absolutně nevinný a strašně krásný. Byl to zážitek,“ řekla ve svém hodnocení Marta Jandová.

„Takhle se zpívá v momentě, kdy člověk skutečně nemá jinou ambici než to, že chce zpívat. Bylo to velmi emotivní vystoupení, dala jsi mi velký zážitek a děkuji ti za něj,“ uvedl speciální porotce Marián Čekovský.

Zdroje: TV Prima, Česko Slovensko má talent

Pokračovat ve čtení

Novinky

Česko Slovensko má talent se blíží do velkého finále! Co vše uvidíte v posledním díle letošního ročníku?

Česko Slovensko má talent se uvedením už patnáctého dílu blíží ke svému vrcholu. Z letošní série se bude jednat o poslední epizodu, ve které se díky divákům rozhodne o celkovém vítězi. Speciálními hosty finálového večera budou Rytmus a Jan Bendig.

Publikováno

dne

Česko Slovensko má talent se uvedením už patnáctého dílu blíží ke svému vrcholu. Z letošní série se bude jednat o poslední epizodu, ve které se díky divákům rozhodne o celkovém vítězi. Speciálními hosty finálového večera budou Rytmus a Jan Bendig.

Jedenáctý ročník Česko Slovensko má talent se chýlí ke konci. O osudu jednoho z osmi finalistů a výhře 40 tisíc eur rozhodnou už jen diváci u televizních obrazovek prostřednictvím zaslaných SMS.

Letošní ročník Česko Slovensko má talent má za sebou 14 castingových dílů, kde se utkaly o postup stovky soutěžících ze všech koutů světa.

A viděli jsme opravdu mnohé – nepřeberné množství bizáru, ale také velmi odvážné výkony a dojemné příběhy. Do finále se ale nemohou probojovat všichni.

Nutno dodat, v minulé epizodě nastal velký třesk, kdy porota vybrala 12 semifinalistů, z nichž pouze jeden doplnil jistou finálovou sedmičku vzešlou ze zlatých bzučáků.

Kdo každopádně došel až do finále a bude tedy bojovat o celkové prvenství a výhru ve výši 40 tisíc eur?

Česko Slovensko má talent – seznam finalistů

Ve finále uvidíme mladého zpěváka Matěje Plška, kterému zlatý bzučák udělil Štěpán Kozub. Dále vystoupí také Věra Kotvasová – dobrovolnice z publika, která zazpívala tak úžasně, že si od Vojtěcha Dyka vysloužila přímý postup do finále.

Maxim a Líza z Ukrajiny, jedineční vzdušní akrobaté, dostali zlatý bzučák od Marty Jandové. Úchvatnou show předvedlo v jednom z castingových dílů duo Ramadhani Brothers z Tanzánie. Ve finále toto duo uvidíme díky Diany Mórové.

Krásné pěvecké číslo předvedly mladé zpěvačky Adéla Řezáčová a Anna Slížová. Vystoupení první jmenované donutilo zmáčknout zlatý buzzer Jara Slávika, tu druhou poslal do finále Ego.

Marysia a Julian z Polska předvedli akrobacii (žonglování lidským tělem na nohách), která v Česku a na Slovensku nemá obdoby. Jejich finálovou účast zachránil posledním bzučákem Jakub Prachař.

Ze semifinále pak díky hlasům diváků postoupili rapeři ze Slovenska říkající si NaRaz.

Rytmus a Jan Bendig jako speciální hosté

Porota ve složení Jakub Prachař, Marta Jandová, Diana Mórová a Jaro Slávik už má jen poradní hlas. Finálovým večerem samozřejmě provedou David Gránský a Jasmina Alagič Vrbovská. Jako speciální hosté slavnostního večera vystoupí Rytmus a Jan Bendig.

Poslední, v pořadí už patnáctá finálová epizoda Česko Slovensko má talent, má svou premiéru 10. prosince ve 20:30.

Zdroje: TV Prima, Česko Slovensko má talent

Pokračovat ve čtení

Novinky

Tohle rapové číslo se moc nepovedlo! 28letý David do dalšího kola nepostoupil, Jaro Slávik jej však pochválil

Jedenáctá série Česko Slovensko má talent přinesla už spoustu rapových vystoupení, přičemž jedno z nich předvedl i David Mikula. Do dalšího kola ovšem nepostoupil. Jak jeho výkon zhodnotili porotci?

Publikováno

dne

Jedenáctá série Česko Slovensko má talent přinesla už spoustu rapových vystoupení, přičemž jedno z nich předvedl i David Mikula. Do dalšího kola ovšem nepostoupil. Jak jeho výkon zhodnotili porotci?

TV Prima odvysílala v neděli v rámci jedenácté série už třináctý díl Česko Slovensko má talent, ve kterém jsme se dočkali dalšího rapového vystoupení.

Tentokrát se o něj postaral David Mikula, jenž v úvodním rozhovoru s porotou prozradil, že co do tradičního zaměstnání působí jako čišník.

Osmadvacetiletý soutěžící přiznal, že zvažuje, jakou cestu si do budoucna vybrat. Česko Slovensko má talent mu mělo v jeho volbě pomoci. Níže si už ale jeho vystoupení můžete sami prohlédnout.

„Davide, já si myslím, že máte dobrý hlas pro rap, protože je pronikavý a i přes šrumec, který tady je Vás bylo dobře slyšet. Ale co bych Vám vytknula je to, že to bylo celou dobu pořád stejné,“ řekla ve svém hodnocení Marta Jandová.

Jakub Prachař poté dodal, že to v průběhu vystoupení Davidovi několikrát ujelo a sám si skákal do řeči. To ve svém vyjádření uvedl také Jaro Slávik, ovšem tento pojal jako pozitivum.

„Starý dobrý český hip hop, ale jsme v čase chaosu. Jsme dávno, opravdu dávno dozadu. My chceme najít spíše něco nového a toto nové nebylo. Ono to bylo dobré, ale bylo to velké oldschool,“ uvedl.

David nakonec do dalšího kola nepostoupil, jelikož si od porotců za svůj výkon vysloužil „čtyřikrát ne“.

Zdroje: TV Prima, Česko Slovensko má talent

Pokračovat ve čtení

Oblíbené