Spojte se s námi


Reality show

Legendární reality show: Big Brother je šmírovaná, ve které jde nejen o miliony. Psychické zdraví je u mnohých účastníků podlomeno

Reality show Big Brother je známá po celém světě. Nikomu neunikla luxusní vila, ve které se sejde několik neznámých lidí, aby „bojovali” o pohádkovou výhru. Má to jediný háček. Ve vile jsou desítky kamer, které snímají každý jejich pohyb. Navíc si do vily nemohou vzít nic osobního.

Publikováno

dne

Reality show Big Brother je známá po celém světě. Nikomu neunikla luxusní vila, ve které se sejde několik neznámých lidí, aby „bojovali” o pohádkovou výhru. Má to jediný háček. Ve vile jsou desítky kamer, které snímají každý jejich pohyb. Navíc si do vily nemohou vzít nic osobního.

Spoustu verzí, vždy jen jeden vítěz

Reality show vznikla z dílny firmy Endemol Entertainment. Je založena na jednoduchém principu, ale přesná pravidla se liší podle toho, v jaké zemi se vysílá. V Řecku se například rozhodli, že do vily půjdou se soutěžícími i jejich matky. V Holandsku se vila rozdělila na chudou a bohatou část a cílem bylo dostat se do té luxusní.

U našich německých sousedů zaujala především čtvrtá řada Big Brother, protože se scénáristé rozhodli, že bude nekonečná. Nakonec se svého konce přeci jen dočkala, ale bez dvou dní se vysílala celý rok. Bohužel, taková hra si vyžádala už několik soutěžících se zdravotními komplikacemi, a to hlavně psychickými. 

V některých verzích soutěže se testuje jejich dušení stav, někteří kolabovali a dokonce je znám případ, kdy jeden z nich vyhrožoval sebevraždou. Jsou to sice ojedinělé záležitosti, ale lidé, kteří jsou zavření několik týdnů pod jednou střechou, mohou pak mít v reálném životě problémy se začlenit. 

K nám se Big Brother vrací po 18 letech

Reality show Big Brother se na televizi Nova vysílala v roce 2005. Tenkrát zvítězil David Šín, který měl přezdívku Shrek kvůli své velké vypracované postavě. Na natáčení se bude podílet společně s TV Markíza, takže se diváci mohou těšit na česko-slovenské obsazení. Vítěz si odnese 2,5 milionu korun a vila bude velmi luxusně vybavená a modernizovaná, jak si to dnešní doba vyžaduje.

Premiéra proběhne už 13. listopadu na streamovací platformě Voyo. Televizní diváci se přenosu dočkají na TV Nova o den později, pak se díly přesunou na Nova Fun. Big Brother poběží ve stejný čas jako MasterChef nebo Love Island.

Vysílání probíhá denně, v sobotu budou přímé přenosy, kdy dojde i k vyřazování soutěžících. O tom, kdo vypadne a kdo zůstane ve vile rozhodují diváci, kteří budou své hlasy posílat do speciální mobilní aplikace. Reality show poběží celých 9 týdnů, takže soutěžící ve vile stráví i Vánoce a Nový rok.

Ani jedna z televizních stanic zatím neprozradila, jací budou letošní soutěžící ani kolik jich ve vile vlastně bude. Můžete se přihlásit ještě teď, a to přes formulář na webových stránkách televize Nova. V roce 2005 do vily nastoupilo 13 neznámých lidí, do domu pak během soutěže přišli další čtyři. Ve světě jsou v show Big Brother různé počty od 10 do 16 soutěžících.

Jaká jsou pro soutěžící pravidla?

Každý v domě má svou vlastní postel, ale ložnice je společná. Do vily si nemohou vzít nic kromě hudebních nástrojů, navíc takových, které nevyužívají elektrickou energii. Zakázané jsou knihy, mobilní telefony, hudební přehrávače. Každý se soutěžících vedení nahlásí oblíbené písničky, které ve vile zcela náhodně zazní.

Televizní diváci pak rozhodnou o tom, kdo ve vile zůstane a kdo ji opustí a ztratí tak šanci vyhrát 2,5 milionu korun. Big Brother může vyloučit soutěžící porušující pravidla a sami soutěžící mohou vilu opustit, pokud projdou dveřmi ven z domu. Pravidelně se volí pán domu, který má výhradní právo spát ve vlastní ložnici s koupelnou. Tuto výsadu získá vítězstvím v soutěži nebo ho jako pánem domu zvolí ostatní.

Nechybí ani zpovědnice, kde se soutěžící svěřují se svými dojmy a pocity nejen ze samotné soutěže, ale také o ostatních. Dozvíte se pikantnosti z jejich soukromí, názory na soutěžící a stížnosti. Rozhodně bude o co stát. V luxusní vile na soutěžící čeká ložnice, obývací prostor s jídelnou, kuchyň, koupelna, prostory pro cvičení, venkovní dvůr, bazén a také zahrada a zásobárna. 

Tak co, těšíte se na sledování soukromí cizích lidí a rozhodnutí o tom, jestli vyhrají odměnu 2,5 milionu korun? 

Zdroj: Radio TV, Blesk, Serial Zone

Oblíbené