Spojte se s námi


Hudba

Legenda nekončí. Alice Cooper v 75 letech oznámil novou desku, zveřejnil i první singl

Legendární Alice Cooper nekončí. Naopak. I v 75 letech se člen Rokenrolové síně slávy může pyšnit elánem tvořit hudbu, kterou by mu záviděl i kdejaký mladý hudebník. Oznámeno bylo totiž nové album.

Publikováno

dne

Legendární Alice Cooper nekončí. Naopak. I v 75 letech se člen Rokenrolové síně slávy může pyšnit elánem tvořit hudbu, kterou by mu záviděl i kdejaký mladý hudebník. Oznámeno bylo totiž nové album.

Alice Cooper má stále co nabídnout. Ve svých 75 letech oznamuje, že během tohoto roku vyjde další album, které ponese název Road. Za zmínku stojí, že poslední desku s názvem Detroit Stories vydal v roce 2021.

Bude se jednat už o jeho dvaadvacáté sólové album pod jeho značkou. Ještě předtím ovšem s kapelou vydal sedm desek, první vyšla v roce 1969. Je neuvěřitelné, že má stále tolik elánu.

Aby toho nebylo málo, tak od roku 2012 jezdí po světě se skupinou Hollywood Vampires, kterou založil spolu se slavným hercem Johnnym Deppem a Joem Perrym, jedním ze zakladatelů neméně proslulých Aerosmith.

Nyní ale zpět k nové desce Road. Její vydání je v plánu na 25. srpna tohoto roku, bude obsahovat hned třináctku skladeb a hned tu, která bude v pořadníku na albu první, již můžeme najít na streamovacích platformách.

Příhodný název singlu I’m Alice napovídá, o čem píseň pojednává. A co dostáváme? Naprostou klasiku. Nečekejme žádné velké experimentování. Přesně to, co čekáme, toho se dočkáváme.

Téměř čtyřminutová rocková jízda. Žádné zásadní překvapení, zato stabilní a konzistentní kvalita, která navazuje na poslední podařenou desku.

Jestli je však něco na desce nového, tak to, jak vznikala. Alespoň to tvrdí sám Alice, který v průběhu nahrávání úzce spolupracoval se členy kapely a všechny poprosil, aby přinesli vlastní písničky a vštěpili tak do desky své osobnosti.

„Kapela je páteří. Jakmile se podělili její členové o své nápady, tak jsme s Bobem (Ezrinem, producent – pozn. red.), tak jsme jen seděli a propojovali písně. Bylo to jako režírovat divadelní hru. Jsme stará škola a stále píšeme tématická alba,“ cituje Alice server Blabbermouth.

Zdroj: YouTube, Blabbermouth, Alice Cooper

Oblíbené