Spojte se s námi


Zajímavosti

KVÍZ: Kolik států Asie dokážete vyjmenovat?

V tomto kvízu projdou vaše zeměpisné znalosti ostrou zkouškou. Tentokrát budete mít za úkol vyjmenovat co nejvíce států Asie. Zvládnete je dát dohromady všechny?

Publikováno

dne

V tomto kvízu projdou vaše zeměpisné znalosti ostrou zkouškou. Tentokrát budete mít za úkol vyjmenovat co nejvíce států Asie. Zvládnete je dát dohromady všechny?

Někdo si Asii představí jako oblíbené dovolenkové místo, pro někoho se zase jedná o nedosažitelnou exotickou destinaci. V každém případě se do Asie každoročně vydává nespočet turistů, kteří lační po poznání tamní kultury.

Víte ale, z jakých států se asijský kontinent vlastně skládá? Ty největší z nich jistě dokážete hned vyjmenovat, u menších zemí už má ale hodně lidí problém. Jak jste na tom se znalostmi vy?

Vyzkoušejte si svůj přehled v tomto kvízu. Přejeme hodně štěstí!

V kvízu je zahrnuto všech 49 asijských zemí, které jsou všeobecně uznávány. Do seznamu tak nejsou zahrnuty státy jako například Tchaj-wan, Severní Kypr nebo Náhorní Karabach, jelikož ty jsou uznány pouze částečně.

V seznamu je také devět států, které jednoznačně nelze přiřadit pouze k Asii, jelikož svou rozlohou zasahují i do jiných kontinentů. Z povahy věci se nejčastěji jedná o Evropu jakožto druhý kontinent.

V seznamu jsou asijské státy seřazeny abecedně. To bude pro vás jedinou nápovědou, která se zejména v konečné fázi kvízu může hodit. Ve zbytku se budete muset spolehnout pouze na vaši paměť.

Po ukončení kvízu se nezapomeňte podělit o svůj výsledek v komentářích. Poté případně můžete zkusit další z naší série kvízů.

Zdroje: Sporcle, Wikipedie, Zeměpis24

Oblíbené