Spojte se s námi


Různé

KVÍZ: Dokážete vyjmenovat nejznámější písničky Karla Gotta?

Karel Gott je legendou české muziky, jenž má na kontě nespočet hitů. Mnoho jeho písniček se dodnes hraje a mnoho let se ještě hrát také bude. Dokážete si vzpomenout alespoň na ty nejznámější z nich? Zkuste to v tomto kvízu.

Publikováno

dne

Karel Gott je legendou české muziky, jenž má na kontě nespočet hitů. Mnoho jeho písniček se dodnes hraje a mnoho let se ještě hrát také bude. Dokážete si vzpomenout alespoň na ty nejznámější z nich? Zkuste to v tomto kvízu.

Může to vypadat jednoduše, ale opak je pravdou. Do seznamu jsme zařadili dvacet známých hitů Karla Gotta, dokážete si vzpomenou na všechny? Dejte nám vědět do komentářů, jak jste si vedli.

V levém sloupci jsme vám jako nápovědu napsali zkratku písničky, které se skládá z počátečních písmen slov v jejím názvu. Ke zkratce je navíc ještě uveden rok vydání hitu.

6 Comments

6 Comments

 1. Martin

  3. srpna 2023 at 14:03

  Dal jsem jich 15. Není to vůbec jednoduché.

  • Jiri

   4. srpna 2023 at 21:33

   Tak to jsi znalec – podle názvu nedám ani jednu.

  • Marcela

   5. srpna 2023 at 20:45

   14, ale zavařený mozek :-)))

 2. Jitka

  5. srpna 2023 at 7:17

  19 správně

 3. Veronika

  5. srpna 2023 at 9:24

  Mám jich 14.

 4. DanaS.

  6. srpna 2023 at 18:55

  Mám jich 13

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lifestyle

Jak udržet jiskru v dlouhodobém vztahu? Držte se následujících tipů

Máte pocit, že jste si s partnerem zevšedněli? Stala se z vašeho společného soužití rutina a časy, kdy se vám podlamovala kolena pokaždé, když jste svou lepší polovinu spatřili, jsou nadobro pryč? Nenechte jiskru zcela uhasnout a proměňte ji opět v oheň.

Publikováno

dne

Máte pocit, že jste si s partnerem zevšedněli? Stala se z vašeho společného soužití rutina a časy, kdy se vám podlamovala kolena pokaždé, když jste svou lepší polovinu spatřili, jsou nadobro pryč? Nenechte jiskru zcela uhasnout a proměňte ji opět v oheň.

Plánujte si společná rande

Vzpomínáte si, když jste se těšili na každé rande? Byli jste nervózní ze setkání, následně jste se nemohli nabažit jeden druhého a nechtělo se vám po skončení schůzky odloučit? To, že spolu žijete a potkáváte se každý den, neznamená, že byste měli zanevřít na schůzky. Plánujte si rande a pravidelně si společně vyjděte do restaurace, na piknik či třeba na společnou procházku.

Najděte kompromis v ložnici

Po letech společného soužití může vášeň pohasnout a společně strávené chvíle v ložnici se mohou změnit v nudnou rutinu. Nedovolte, aby vás sex nudil. Nebojte se s partnerem mluvit otevřeně, flirtujte s ním a rozhodně se nevyhýbejte společně stráveným chvílím v peřinách.

Když vás něco trápí, svěřte se

Měli jste blbý den v práci? Naštval vás váš šéf? Nebo vás snad vytočil partner? Podělte se o své trable se svou druhou polovičkou. Zejména tehdy, kdy vás něčím vytočil on sám. Čím déle budete předstírat, že se nic neděje, tím vám bude hůř.

Jakmile se svěříte partnerovi s tím, co vám na něm vadí, můžete najít řešení společně. V případě, že jste měli den blbec a chcete se svěřit, váš partner vám jistě rád bude dělat posluchače.

Nebraňte se společným dobrodružstvím

Přemýšlíte občas nad tím, že se ve vašem vztahu vlastně nudíte a nic vás již nedokáže překvapit? Podnikněte společně ve dvou něco, co vás sice trochu děsí, ale vždy jste to chtěli vyzkoušet. Nemusí se nutně jednat o bungee jumping, ale společně se můžete vydat třeba na vodu, zajít si na střelnici, zapsat se na hodiny společenského tance, nebo třeba vyzkoušejte párovou jógu. Aktivit, které můžete společně podnikat, existuje nespočet.

Odložte na chvíli telefony

Trávíte spolu dost času, ale většinu z toho jste na telefonu? Páry, které spolu tráví méně času například kvůli pracovnímu vytížení, si dobře uvědomují, že společně strávený čas je za odměnu a měl by být tráven kvalitně.

Inspirujte se touto filozofií a snažte se čas, který máte jen sami pro vás dva, skutečně trávit kvalitně a být v přítomném okamžiku. Ticho nemusíte vyplňovat slovy, ale úplně postačí, když si budete plně uvědomovat přítomnost toho druhého a třeba jen společně popíjet kávu.

Nezapomínejte na drobnosti a dobré skutky

Ve vztahu je důležité, aby ten druhý věděl, že vám na něm záleží. Proto nepřestávejte svou druhou polovičku překvapovat milými vzkazy, SMS zprávami, malými dárečky a podobně. Také pro něj čas od času udělejte něco milého. Uvidíte, že drobnosti a dobré skutky vás nebudou nic stát, ale vašemu partnerovi udělají obrovskou radost.

Zdroje: Marianne, Insider

Pokračovat ve čtení

Různé

Burčák: Vše, co jste o něm chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Sezóna burčáku je v plném proudu a milovníci vína jej konzumují po litrech. Patříte k nim i vy? Pokud si babí léto neumíte bez tohoto nápoje představit, rozhodně nepřestávejte číst. Dozvíte se, co je to vlastně burčák, jak přišel ke svému jménu a kde všude se běžně konzumuje.

Publikováno

dne

Sezóna burčáku je v plném proudu a milovníci vína jej konzumují po litrech. Patříte k nim i vy? Pokud si babí léto neumíte bez tohoto nápoje představit, rozhodně nepřestávejte číst. Dozvíte se, co je to vlastně burčák, jak přišel ke svému jménu a kde všude se běžně konzumuje.

Co je to vlastně burčák?

Uměli byste popsat, co je burčák? Snadno zapamatovatelná definice zní následovně. Částečně zkvašený mošt z vinné révy, který je vlastně meziproduktem při výrobě klasického vína, a je typický vyváženým a chuťově harmonickým poměrem alkoholu, cukru a kyselin.

Kdy je burčáková sezóna?

V České republice probíhá burčáková sezóna od 1. srpna do 30. listopadu. V tomto časovém rozmezí se totiž u nás může prodávat. Zároveň je důležité, aby byl vyroben pouze z hroznů které vyrostly a byly zpracovány v Česku.

A kam na burčák? Pokud jste si mysleli, že na burčáku si pochutnává téměř celý svět, jste na omylu. Jeho konzumace je totiž typická pouze pro Česko, Slovensko, Rakousko a Německo.

Jak poznat kvalitní burčák na první pohled?

Nemyslíte si o sobě, že jste protřelí znalci vína a již se vám několikrát stalo, že vám bylo po tomto sladkém vinném nápoji nevolno? Aby se to neopakovalo, konzumujte pouze kvalitní a chutný burčák.

Jak ho poznáte? Stačí se důkladně podívat na obsah lahve. Vidíte v ní nějakou aktivitu? V burčáku musí být živo a měli byste snadno spatřit oxid uhličitý v podobě malých bublinek.

Jak přišel ke svému jménu?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak burčák přišel ke svému jménu? Nejedná se o nic složitého či záhadného. Jeho název pochází z moravského nářečí. Jak totiž víme, v tomto nápoji dochází k řadě bouřlivých procesů a právě slovo bouřit stálo u zrodu jeho názvu.

Pět základních druhů podle stádia kvašení

Věděli jste, že burčák se dá dělit podle stádia kvašení? Existuje burčák sladký, ve varu, po zlomení, mydliňák a mladé víno. Nutno podotknout, na jeho konzumaci je potřeba dávat si velký pozor a pochopitelně jej nepít, pokud se chystáte například řídit.

Viděli jste snímek Bobule? Divákům přibližuje život na Moravě a také v něm narazíme na ukázku toho, jak by rozhodně nemělo probíhat převážení burčáku v autě.

Protože nápoj neustále pracuje, nezapomeňte na pravidelné odpouštění oxidu uhličitého. Nepříjemného zápachu z explodující láhve se totiž budete dlouho zbavovat.

Pijte jej proto s rozumem a mírou. Nenechte se zmást sladkou chutí a nezapomínejte na to, že burčák v sobě obsahuje alkohol.

Zdroj: Stoplusjednička, vinazmoravyvinazcech.cz

Pokračovat ve čtení

Různé

Rozchod Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa je na světě

Několik dní se po celém internetu šíří jako lavina zpráva, která dostala nejednoho fanouška a která je zároveň v posledních dnech nejvyhledávanější? Co se vlastně stalo?

Publikováno

dne

Několik dní se po celém internetu šíří jako lavina zpráva, která dostala nejednoho fanouška a která je zároveň v posledních dnech nejvyhledávanější. Co se vlastně stalo?

Agátu Hanychovou a Jaromíra Soukupa každý znal už nějaký ten pátek jako pár. Dalo by se říct, že byli jedním z nejsledovanějších párů českého showbyznysu. Nedávno se jim narodila dcera Rozárka. A proto byli jejich fanoušci naprosto šokovaní, když Agáta na sociálních sítích oznámila jejich rozchod na Instagramu.

,,Je něco, co vám jako své instarodině dlužím říct jako první. Náš vztah s Jaromírem je minulostí. Naše cesty se rozdělily a kráčíme si zase každý svou vlastní. Bolí to. Není pro mě lehké o tom mluvit, psát tyto řádky a přiznat si, že jako pár spolu nepůjdeme dál. Rozešli jsem se jako přátelé, rozumní lidé, kteří došli k závěru, že k sobě nepatří,“ svěřila se Hanychová na sociálních sítích.

Hanychová ve svém vyjádření dále pokračovala. „To, na čem nám oběma nejvíc záleží je a vždycky bude naše dcera Rozárka. Beru to jako životní prohru, na které neseme vinu oba dva. Moc vás prosím, berte to jako mé jediné vyjádření k rozchodu. Ani pro jednoho z nás to není lehké, prosíme o respektování tohoto pro nás oba nelehkého období. Jaromíre, tobě děkuju za rok a půl krásného vztahu a za naši nádhernou dceru. Vždycky budeš součástí mého života, jen už ne jako partner, ale jako skvělý táta naší Rózi.“

Už delší dobu se spekulovalo o tom, že Agáta a Jaromír už spolu netvoří pár. A tyto domněnky se bohužel potvrdily. Přitom ještě nedávno Agáta přidávala fotky s Jaromírem na sociální sítě. Bývá zvykem, že většinou oba z páru při rozchodu oznámí rozchod. V tomto případě to tak ale není. Zatímco Agáta vyjádření na sociální sítě umístila, Jaromír zarytě mlčí.

,,Jaromír si myslel, že to vše ještě s Agátou vyřeší a na sociální sítě nic dávat nechtěl. Ona má ale jasno a nechtěla svým fanouškům dál lhát. Od návratu ze Španělska se neviděli a Agáta vztah bere jako ukončený,“ řekl Super.cz zdroj z blízkého okolí.

Pro oba to každopádně musí být těžké období, proto nezbývá než respektovat jejich rozchod a popřát jim štěstí do jiné etapy jejich života.

Zdroj: Instagram

Pokračovat ve čtení

Oblíbené