Spojte se s námi


Politika

Konec Mynáře? Policie začala prověřovat dění kolem prezidenta

Publikováno

dne

Policie se na základě trestních oznámení začala zabývat nejasným děním kolem prezidenta Miloše Zemana. Ve hře je obvinění z trestných činů neposkytnutí pomoci nebo přisvojení prezidentské pravomoci. Může to znamenat konec Vratislava Mynáře?

Informaci potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. „K Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 6 bylo doručeno či postoupeno více podání, jejichž počet nemusí být v současné době konečný. Tato byla vyhodnocena jako trestní oznámení související s děním okolo výkonu prezidentské funkce,“ uvedl pro deník FORUM 24.

Nejasnosti ohledně prezidenta se vyrojily ihned po jeho hospitalizaci. Okolí Miloše Zemana navíc přísně tajilo jeho aktuální zdravotní stav.

S informací přišel tak jako první předseda Senátu Miloš Vystrčil, jenž uvedl, že dle sdělení vyšetřujících lékařů není prezident schopen vykonávat svůj úřad a ani jeho prognóza se s ohledem do budoucna nevyvíjí dobře. To pochopitelně vyvolalo řadu dalších otázek.

Policie již nyní prověřuje trestní oznámení, dle kterého podpis na listině svolávající zasedání nově zvolené sněmovny na 8. listopadu není podpisem prezidenta republiky.

Další otázky vyplavaly po prohlášení premiéra Andreje Babiše, jenž řekl, že si při stvrzování dekretů pro osobnosti nominované na státní vyznamenání všiml, že listiny nejsou vlastnoručně podepsané Milošem Zemanem, ale je na nich jen razítko obsahující jeho podpis.

To vše ve spojení s mizernou komunikací okolí hlavy státu přimělo nemálo jedinců k podání trestních oznámení. Tato trestní oznámení jsou směřována proti nejbližším spolupracovníkům prezidenta Zemana, zejména pak proti Vratislavu Mynářovi.

Miloš Zeman je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici od 10. října. Jeho okolí však přísně střeží jeho aktuální zdravotní stav a nechce zveřejnit ani to, s čím se přesně prezident v nemocnici léčí.

Zdroj: FORUM 24, Aktuálně

Oblíbené