Spojte se s námi


Hudba

Když se geny nezapřou. Synové legendárních Slipknot září, Vended míří za slávou

Slipknot patří oprávněně mezi největší kapely metalové historie. K podobnému statusu by se mohli dopracovat jejich potenciální následovníci v podobě Vended, tedy bandy, v níž najdeme hned dva syny členů výše zmíněné legendy.

Publikováno

dne

Slipknot patří oprávněně mezi největší kapely metalové historie. K podobnému statusu by se mohli dopracovat jejich potenciální následovníci v podobě Vended, tedy bandy, v níž najdeme hned dva syny členů výše zmíněné legendy.

Máte-li rádi tvrdou hudbu a jste fanouškem Slipknot, pak už je možná znáte. Pokud ne, tak je čas to změnit. Vended totiž míří za slávou. Stejnou, jakých dosáhli otcové hned dvou členů této mladé střely? To se teprve uvidí, jejich cestu ale rozhodně chceme sledovat.

Vended tvoří pětice z amerického státu Iowa, jak příznačné. Cíl? Dobýt svět. A nakročeno mají Griffin Taylor (zpěv), Simon Crahan (bicí), Jeremiah Pugh (baskytara), Cole Espeland (sólová kytara) a Connor Grodzicki (rytmická kytara) skvěle.

Podle jmen jste mohli zpozorovat, že hned první dva členové jsou zmíněnými syny hvězd Slipknot. Zpěvák Griffin si už podle hlasu příliš nezadá se svým slavnějším otcem Coreym, Simon coby syn legendárního Clowna za bicími také válí.

Není překvapením, že i hudebně najdeme mezi Vended a hvězdnými Slipknot nějakou tu podobnost. Zejména tedy se starší tvorbou Slipknot můžeme kapelu, která vznikla v roce 2018, mírně srovnávat.

Vended ale nejsou pouhou kopií, nevezou se pouze na slávě rodičů. Naopak. Přinášejí mnoho svých vlastních prvků, jejich hudba se vyznačuje pořádnou dávkou agresivity, přímočarosti a naštvanosti. Zkrátka pořádný nakopávač!

Talentovaní muzikanti nedostali od nikoho nic zadarmo. To ostatně přiznali už v dřívějších rozhovorech. „Asi jsme dostali víc pozornosti než ostatní, otcové nám pomohli, ale nikdy nepsali naši hudbu, nikdy nám neukázali, jak hrát a jak vystupovat na podiu,“ vyjádřil se v rozhovoru pro Kerrang Simon Crahan.

„Nezískali jsme talent od svých rodičů. Našli jsme ho sami. Táta mi nikdy neukázal, jak hrát na bicí. Možná mi poradil maličkosti, ale celkově jsme se všichni naučili všechno sami. Snažíme se světu ukázat, že to může každý. Jsme parta brutálně talentovaných 19, 20 a 21letých kluků,“ dodal Clownův syn.

Ostatně poznat je mohli i fanoušci na festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí. Vended se ukázali na necelou hodinku na hlavním podiu při posledním dni programu a rozhodně nezklamali. Naopak, udělali pořádný dojem.

Zdroj: Vended, Basinfirefest, Kerrang, Spotify

Oblíbené