Spojte se s námi


Celebrity

Karlos Vémola a dokument o jeho osobě? Promarněný potenciál, hodnocení hovoří za vše

Na konci ledna se do kin dostal nový dokumentární snímek o jedné z nejvýraznějších sportovních osobností v České republice. Šampion Oktagonu Karlos Vémola byl jeho hlavní tváří. Jak se film povedl a jaké jsou recenze?

Publikováno

dne

Na konci ledna se do kin dostal nový dokumentární snímek o jedné z nejvýraznějších sportovních osobností v České republice. Šampion Oktagonu Karlos Vémola byl jeho hlavní tváří. Jak se film povedl a jaké jsou recenze?

Dokumentární snímek Karlos zamířil do kin s premiérou přesně 25. ledna 2024. Ještě předtím však kontroverzní bojovník Karlos Vémola absolvovat turné s předpremiérami, na jejichž promítání se setkal s fanoušky.

Rodák z Olomouce je naprosto zásadní postavou československé MMA scény. Je suverénně největší hvězdou, nepočítáme-li sportovní úspěchy, v nichž už jej zastínil například Jiří Procházka. Pravidelně figuruje v bulvárních kauzách.

Jeho život je jedna velká horská dráha. Sportovní celebritu jeho rázu u nás nemáme. I proto se vyloženě nabízelo o šampionovi Oktagonu udělat takový dokument, který může vykreslit celý jeho příběh a ukázat, že Terminátor není pouze jednoduchým bijcem bez hlubšího pozadí.

Mělo to však několik ale. Tvůrci dokumentu nemají rádi typické sportovní dokumenty, což je vzhledem k tomu, čeho Vémola dosáhl, velká škoda. Celý snímek tak působí jako velký chaos. Chtělo by se říci, že nemá hlavu ani patu. Nejrůznější nahrávky dávají dohromady neucelený příběh.

Jestli navíc někdo čekal, že pozná díky filmu Karlose z jiného, nového úhlu pohledu, pronikne hlouběji do jeho duše, tak se nedočkal. V mnoha ohledech tedy snímek Karlos nenaplnil potenciál, který měl.

Smutné je i to, že vrchol má Vémola potenciálně teprve před sebou. Ještě jej čeká Odveta století s Attilou Véghem na fotbalovém stadionu v Edenu. Bude to třešnička na dortu v jeho kariéře. Bude to další meta, o níž kdysi mluvil, která se nyní vyplní. V dokumentu ale bude chybět.

Jak si Karlos Vémola s dokumentem vede?

Co se týká dokumentárního snímku, tak z hlediska tržeb si nevede příliš zle. Na sportovní dokumenty se v České republice příliš nechodí a tak se Karlos Vémola může radovat z toho, že ten o jeho osobě má vlastně solidní čísla.

Podle serveru Kinomaniak už vydělal téměř 3,5 milionu korun, přičemž jej navštívilo v kinech více než 19 tisíc diváků.

Že by ale byly kdovíjak dobré recenze, to se bohužel říci nedá. Na serveru ČSFD se snímek Karlos dočkal více než 360 hodnocení s tím, že celkový průměr se aktuálně pohybuje na 34 %, což není nijak skvostné číslo.

Dokumentu je vyčítáno zejména to, že působí neupřímně a strojeně.

Zdroj: ČSFD, Oktagon MMA, Tapology

Oblíbené