Spojte se s námi


Cestování

Kam v březnu za dobré ceny? Britské Ostrovy, Skandinávie či Itálie letadlem za méně než 1200 korun

Publikováno

dne

Únor je tu a pokud byste rádi někam vyrazili v průběhu března, je ideální čas se porozhlížet po destinacích, kam zamířit. V dalších řádcích jsme pro Vás připravili seznam cenově atraktivních dostupných letenek do zajímavých destinací.

Vzhůru do Anglie, Skotska či Irska

Pokud byste v průběhu března, kdy ještě není tolik turistů, chtěli vyrazit směrem do Velké Británie či Irska, pak je možné vyrazit hned do několika destinací.

Co se týká Anglie, jsou na serveru Pelikan.cz k dispozici letenky do Londýna, Leedsu, Manchesteru či Liverpoolu. V rámci Skotska se lze dostat do Edinburghu, samozřejmostí je irský Dublin.

Lety do Londýna

Do Londýna se lze dostat hned ze čtyř míst. V březnu do anglické metropole letí letadla z Drážďan, Bratislavy, Ostravy či Brna.

Nejlevněji se dostaneme do Londýna z Bratislavy. V termínu 3. až 8. března vyjdou zpáteční letenky na slušných 967 korun.

Zpáteční letenky z Drážďan vyjdou nejlevněji v termínu od 13. do 18. března za cenu 978 korun, v případě touhy po pobytu do 22. března by letenky vyšly na 991 korun.

Co se týká odletů z Ostravy či Brna, tak nejlépe vyjde v obou případech termín 2. až 9. března za částku 1108 korun.

Dublin, Leeds, Manchester, Liverpool, Edinburgh

Do všech výše zmíněných destinací se lze dostat pouze z jednoho místa. Termínově je nejbližší odlet do Dublinu, kam se lze dostat z německého Norimberku. Nejlépe vyjdou letenky od 1., 3. či 5. března do 5., 8., 10. či 12. března. Ve všech případech zaplatíte 1031 korun.

Za 1097 korun se pak lze dostat z Bratislavy do Leedsu ve dnech 3. až 12. března. O něco levněji se můžeme dostat z Vídně do Manchesteru (1070 korun) v termínu od 6. do 12. nebo 13. března.

Do Liverpoolu i do Edinburghu se letí z Vídně. Město Beatles vyjde nejlevněji v termínu 14. až 21. března za 1168 korun, o čtyři koruny dražší jsou letenky do Edinburghu v rozmezí 8. až 10. března.

Pokud by vás v Edinburghu lákal delší pobyt, tak se vyplatí nejvíce termín od 17. do 24. března za 1466 korun.

Co takhle Skandinávie?

Na své si v březnu mohou přijít i milovníci severu. K dispozici jsou totiž letenky do Švédska, Norska či Dánska.

Hned ze dvou míst se lze dostat do Stockholmu. Nejlevněji vyjde odlet z polské Vratislavi v termínu od 6. do 13. března, nicméně termínů je k dispozici za cenu 808 korun vícero.

O kousek dráž vyjdou odlety z Vídně, termínů je ale opět řada. Příkladem lze uvést 15. až 22. března za 832 korun. Pokud byste rádi zamířili do Malmö, pak si připravte 697 korun na odlet z Katovic. Za tuto sumu je k dispozici velký počet termínů. Například 8. až 15. března.

Velmi variabilně pak zle vybírat délku případného pobytu v Oslu. Norskou metropoli lze navštívit odletem z Vídně, nejlevněji vyjde termín od 14. do 18. března (897 korun). Za 970 lze pořídit letenky v rozmezí 7. až 11. března, v případě týdenního pobytu se nejvíce vyplatí 18. až 25. března za 1006 korun.

Pod 1000 korun se bohužel nevejdeme při případné návštěvě Dánska. Do Kodaně se dá levně letět z Bratislavy. Nejideálnější je termín 6. až 11. března za 1020 korun.

Itálie, Řecko či jih Francie

Pokud byste rádi naopak do trochu teplejších končin, tak se nabízí odlety hned do třech zemí a do šesti různých destinací.

Hned čtyři destinace přitom můžeme navštívit odletem z Vídně.

Nejlevněji vyjde návštěva Benátek v termínu od 3. do 7. března za 841 korun, delší pobyt za stejnou cenu lze zajistit mezi 1. až 7. březnem. Pokud byste stáli spíše o konec měsíce, pak lze za 864 korun využít termínu od 26. do 31. března.

Z Vídně se lze dostat také do Neapole. Nejvíce se vyplatí letenky od 7. do 14. března za 1386 korun. Když pak zůstaneme u Itálie, tak z Brna se můžeme dostat do Bergama, nejlépe v rozmezí od 27. do 31. března za 945 korun.

K dispozici jsou i dvě řecké destinace. V první řadě za 1054 korun můžeme využít zpáteční letenky z Vídně na Krétu, konkrétně Heraklion, v termínu od 27. do 30. března. Z Bratislavy se pak lze podívat do Soluně (8. až 15. března) za 1125 korun.

Poslední dostupnou teplou destinací je Marseille. Francouzské město je dostupné z Vídně na konci března (24. až 30. března) za 1110 korun.

Zdroj: Pelikán.cz, Kiwi.com

Cestování

Nová dálková trasa v České republice: Českomoravská stezka nabídne přírodní krásy, ale také významná poutní místa

Autoři projektu Via Czechia přichází s další atraktivní a zajímavou dálkovou trasou, která je vedena Českou republikou. Jedná se o Českomoravskou stezku, která vás provede pomezím dvou historických zemí.

Publikováno

dne

Autoři projektu Via Czechia přichází s další atraktivní a zajímavou dálkovou trasou, která je vedena Českou republikou. Jedná se o Českomoravskou stezku, která vás provede pomezím dvou historických zemí.

Česká republika už má hned několik dálkových tras. Hned několik jich má na svědomí projekt Via Czechia. Nejdelší trasou je Severní stezka, která vede atraktivními kouty severní části České republiky a spojuje nejvýchodnější a nejzápadnější bod státu.

Severní stezka je dlouhá 1058 kilometrů a je rozdělena do 47 denních etap. O něco kratší je pak Jižní stezka, která, jak již název vypovídá, pro změnu vede jižní částí státu. Měří 1052 kilometrů a je rozdělena do 44 denních etap.

Posléze došlo k přidání Centrální stezky (1036 kilometrů), Stezky středozemím (569 kilometrů), Stezky Slezskem (382 kilometrů) a teď je tu další. Českomoravská stezka bude dosud tou nejkratší, která vznikla.

Trasa, která vede po historické hranici Čech a Moravy, je dlouhá 345 kilometrů a Via Czechia ji rozděluje do 18 denních etap. Při cestě potkáte hned několik míst, kde je jasně naznačeno, na které straně leží Morava a kde leží Čechy.

Začátek trasy je na Králickém Sněžníku, který je rovněž nejvyšším bodem celé stezky, konkrétně na trojmezí Čech, Moravy a Polska. Konec je naopak na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska, nedaleko od Slavonic.

Mimo národní přírodní rezervaci Králický Sněžník stezka prochází například přes CHKO Žďárské Vrchy. K vidění ale budou nejen přírodní krásy, ale také významná poutní místa, mezi nimiž nesmí chybět Zelená hora u Žďáru nad Sázavou.

Českomoravská stezka má svou pěší, ale také cyklistickou verzi, tudíž je vhodná vesměs pro kohokoliv, kdo by rád okusil českomoravské pohraničí. Obě verze včetně map naleznete na webu Via Czechia.

Zdroj: Via Czechia, Mapy.cz

Pokračovat ve čtení

Cestování

Levně z Prahy do New Yorku přímo? Od druhé půlky března lze využít atraktivní a cenově dostupné zpáteční letenky

Publikováno

dne

New York je pro mnoho lidí vysněnou destinací a nelze se tomu divit. Nicméně ikonické americké město nebývá dostupné přímým letem z České republiky příliš často. Nyní se to ale na nějakou dobu změní a to navíc za velmi příznivé ceny.

Socha svobody, Manhattan, Central Park, Empire State Building, Brooklynský most, Broadway či Times Square. Ikonických a vyloženě známých míst je v New Yorku mnoho. Jedná se o město, které rozhodně stojí za návštěvu.

Nicméně dostat se do New Yorku přímo a pohodlně z České republiky? Příliš často to nejde. Loni ovšem společnost Air France provozovala přímé lety z Prahy a provozovat je bude i letos.

První letadla z české metropole do amerického velkoměsta odlétají 17. března a k dispozici jsou i letenky za skutečně příznivé ceny. Na návštěvu New Yorku máte hned několik měsíců.

Nejlevněji lze zpáteční letenky pořídit za krásných 13 505 korun, což je přívětivá cena. Přeci jen akční letenky ze zahraničních metropolí nebývají už o tolik levnější. Navíc se nabízí různě dlouhé pobyty, což je skvělá zpráva.

Jak uvádí server Honzovy Letenky, v ceně jsou zahrnuty jednak příruční zavazadla do 12 kilogramů, tak i občerstvení na palubě letadla.

Lety dle informací společnosti Air France, která linku z Prahy do New Yorku provozuje, potrvají 9 hodin a 15 minut.

Pro milovníky Ameriky se tak jedná o vynikající příležitost splnit si svůj sen a to za velmi solidních podmínek.

Zdroj: Air France, Honzovy Letenky

Pokračovat ve čtení

Cestování

Nejlepší letenky do 1500 korun: Atraktivní destinace dostupné z Vídně, Bratislavy i z Polska

Publikováno

dne

Duben se blíží a spolu s ním téměř ideální období na výlety v období, kdy ještě není všude tolik turistů. Přehled letenek z České republiky jsme již dohromady dávali, nyní jsou na řadě cesty i z blízkých letišť nedaleko od hranic.

Vídeň

Letenky pod 1000 Kč

Vídeň tradičně dostává své velikosti a také v dubnu lze z rakouské metropole vyrazit do mnoha zajímavých destinací za atraktivní ceny. Vůbec nejlevnější jsou zpáteční letenky do dánského města Billund, které nabízí Ryanair nejlevněji za 844 Kč v termínu od 22. do 29. dubna.

Ryanair ovšem z Vídně zařizuje hned čtyři lety směrem do Itálie. Ve shodných termínech od 19. do 26. dubna za shodnou cenu 932 korun nalezneme zpáteční letenky do Bergama či Benátek. Do Milána se dostaneme na stejný termín jen o 12 korun dráž. O den delší pobyt lze zařídit v Boloni.

Kdo pak chce navštívit Řím, najde zpáteční letenky za 944 korun u společnosti Wizz Air na termín 19. až 27. dubna.

Letenky nad 1000 Kč

Z kategorie letenek nad 1000 Kč vyjde nejlépe ta zpáteční do dánské Kodaně. Nabízí ji společnost Ryanair za 1042 korun na termín od 18. do 25. dubna.

Poslední letenkou z Vídně na sever je směr Stockholm. Let opět provozuje Ryanair a to v termínu od 18. do 25 dubna za 1360 korun.

Kdo má raději teplo, tak zajisté ocení letenky do francouzského letoviska Marseille v termínu od 14. do 27. dubna za 1191 korun od společnosti Ryanair. O něco levněji (1165 Kč) se dostaneme do chorvatského Dubrovníku (1165 Kč) od 12. do 19. dubna.

Milovníky Řecka zajisté potěší, že Ryanair nabídne let do Soluně za 1241 korun v termínu od 16. do 26. dubna.

Za ceny pod 1500 korun se dostaneme ještě do Bukurešti, když se do tohoto města dostaneme za 1479 Kč se společností Ryanair v termínu od 16. do 25. dubna. Společnost Wizz Air pak nabízí atraktivní zpáteční letenky do černohorského města Podgorica za 1355 korun na 20. až 27. dubna.

Mírně nad 1500 korun se vyšplhaly ceny letenek na Kypr, konkrétně do města Larnaca (1579 Kč na 9. až 27. dubna Ryanair), na Ibizu (1563 Kč na 18. až 26. dubna, Ryanair) a do saúdskoarabského Dammánu (1717 Kč na 28. března až 4. dubna, Wizz Air).

Vídeň → Dubrovnik → Vídeň – 12. až 19. duben – 1165 Ryanair

Vídeň → Soluň → Vídeň – 16. až 26. dubna – 1241 korun Ryanair

Vídeň → Podgorica → Vídeň – 20. až 27. dubna – 1355 Kč – Wizz Air

Bratislava

O něco chudší, nicméně stále zajímavý je seznam letenek z Bratislavy. S výjimkou jediné má všechny na svědomí společnost Ryanair. Tu výjimku obstarává Wizz Air, když se díky ní můžeme z Bratislavy dostat do Skopje. Nejlevněji vyjde termín od 12. do 26. dubna (1266 Kč).

Jestli se chcete dostat někam za cenu pod 1000 korun, nabízí se dvě destinace. Tou první je Záhřeb, kam lze pořídit letenky na 13. až 20. dubna za 844 korun. Za stejnou sumu lze navštívit Sofii, ovšem v termínu 18. až 25. dubna.

Kdo by rád do Anglie a omrzel ho již Londýn, nabízí se možnost navštívit Leeds. Zpáteční letenky lze pořídit na 22. až 26. dubna za 1172 korun.

Z Bratislavy se lze dostat také do Turecka, konkrétně do Dalamanu na 17. až 24. dubna za 1439 korun.

Polsko

Tři zajímavé zpáteční letenky lze využít také při odletu z Polska. Wizz Air nabízí odlet z Krakova do Lyonu, přičemž nejlevněji vyjde termín 9. až 22. dubna (1212 korun).

Velmi levně se lze opět s Wizz Air dostat do Švédska, konkrétně do Malmö, tentokráte z Katowic. Nejvíce se vyplatí dvoutýdenní termín (3. až 17. dubna za 689 korun), pouze týdenní návštěva vyjde na letenkách pouze o 100 korun dráž.

Z Katowic lze zamířit také do norské metropole. Oslo lze navštívit za 1035 korun v termínu od 18. do 25. dubna.

Zdroje: Ryanair, Wizz Air

Pokračovat ve čtení

Oblíbené