Spojte se s námi


Cestování

Kam v březnu za dobré ceny? Britské Ostrovy, Skandinávie či Itálie letadlem za méně než 1200 korun

Publikováno

dne

Únor je tu a pokud byste rádi někam vyrazili v průběhu března, je ideální čas se porozhlížet po destinacích, kam zamířit. V dalších řádcích jsme pro Vás připravili seznam cenově atraktivních dostupných letenek do zajímavých destinací.

Vzhůru do Anglie, Skotska či Irska

Pokud byste v průběhu března, kdy ještě není tolik turistů, chtěli vyrazit směrem do Velké Británie či Irska, pak je možné vyrazit hned do několika destinací.

Co se týká Anglie, jsou na serveru Pelikan.cz k dispozici letenky do Londýna, Leedsu, Manchesteru či Liverpoolu. V rámci Skotska se lze dostat do Edinburghu, samozřejmostí je irský Dublin.

Lety do Londýna

Do Londýna se lze dostat hned ze čtyř míst. V březnu do anglické metropole letí letadla z Drážďan, Bratislavy, Ostravy či Brna.

Nejlevněji se dostaneme do Londýna z Bratislavy. V termínu 3. až 8. března vyjdou zpáteční letenky na slušných 967 korun.

Zpáteční letenky z Drážďan vyjdou nejlevněji v termínu od 13. do 18. března za cenu 978 korun, v případě touhy po pobytu do 22. března by letenky vyšly na 991 korun.

Co se týká odletů z Ostravy či Brna, tak nejlépe vyjde v obou případech termín 2. až 9. března za částku 1108 korun.

Dublin, Leeds, Manchester, Liverpool, Edinburgh

Do všech výše zmíněných destinací se lze dostat pouze z jednoho místa. Termínově je nejbližší odlet do Dublinu, kam se lze dostat z německého Norimberku. Nejlépe vyjdou letenky od 1., 3. či 5. března do 5., 8., 10. či 12. března. Ve všech případech zaplatíte 1031 korun.

Za 1097 korun se pak lze dostat z Bratislavy do Leedsu ve dnech 3. až 12. března. O něco levněji se můžeme dostat z Vídně do Manchesteru (1070 korun) v termínu od 6. do 12. nebo 13. března.

Do Liverpoolu i do Edinburghu se letí z Vídně. Město Beatles vyjde nejlevněji v termínu 14. až 21. března za 1168 korun, o čtyři koruny dražší jsou letenky do Edinburghu v rozmezí 8. až 10. března.

Pokud by vás v Edinburghu lákal delší pobyt, tak se vyplatí nejvíce termín od 17. do 24. března za 1466 korun.

Co takhle Skandinávie?

Na své si v březnu mohou přijít i milovníci severu. K dispozici jsou totiž letenky do Švédska, Norska či Dánska.

Hned ze dvou míst se lze dostat do Stockholmu. Nejlevněji vyjde odlet z polské Vratislavi v termínu od 6. do 13. března, nicméně termínů je k dispozici za cenu 808 korun vícero.

O kousek dráž vyjdou odlety z Vídně, termínů je ale opět řada. Příkladem lze uvést 15. až 22. března za 832 korun. Pokud byste rádi zamířili do Malmö, pak si připravte 697 korun na odlet z Katovic. Za tuto sumu je k dispozici velký počet termínů. Například 8. až 15. března.

Velmi variabilně pak zle vybírat délku případného pobytu v Oslu. Norskou metropoli lze navštívit odletem z Vídně, nejlevněji vyjde termín od 14. do 18. března (897 korun). Za 970 lze pořídit letenky v rozmezí 7. až 11. března, v případě týdenního pobytu se nejvíce vyplatí 18. až 25. března za 1006 korun.

Pod 1000 korun se bohužel nevejdeme při případné návštěvě Dánska. Do Kodaně se dá levně letět z Bratislavy. Nejideálnější je termín 6. až 11. března za 1020 korun.

Itálie, Řecko či jih Francie

Pokud byste rádi naopak do trochu teplejších končin, tak se nabízí odlety hned do třech zemí a do šesti různých destinací.

Hned čtyři destinace přitom můžeme navštívit odletem z Vídně.

Nejlevněji vyjde návštěva Benátek v termínu od 3. do 7. března za 841 korun, delší pobyt za stejnou cenu lze zajistit mezi 1. až 7. březnem. Pokud byste stáli spíše o konec měsíce, pak lze za 864 korun využít termínu od 26. do 31. března.

Z Vídně se lze dostat také do Neapole. Nejvíce se vyplatí letenky od 7. do 14. března za 1386 korun. Když pak zůstaneme u Itálie, tak z Brna se můžeme dostat do Bergama, nejlépe v rozmezí od 27. do 31. března za 945 korun.

K dispozici jsou i dvě řecké destinace. V první řadě za 1054 korun můžeme využít zpáteční letenky z Vídně na Krétu, konkrétně Heraklion, v termínu od 27. do 30. března. Z Bratislavy se pak lze podívat do Soluně (8. až 15. března) za 1125 korun.

Poslední dostupnou teplou destinací je Marseille. Francouzské město je dostupné z Vídně na konci března (24. až 30. března) za 1110 korun.

Zdroj: Pelikán.cz, Kiwi.com

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cestování

Vzhůru za zážitky: Zámek Hluboká

Nedaleko od Českých Budějovic, severně, asi patnáct minut autem, nachází se Hluboká nad Vltavou. Město, které je z turistického hlediska velice atraktivní. Kromě zámku, o kterém si dneska něco povíme, zde můžeme navštívit ZOO nebo lovecký zámek Ohrada. O zábavu zde rozhodně není nouze, protože i samotná procházka po městě nám přinese nezapomenutelné zážitky.

Publikováno

dne

Nedaleko od Českých Budějovic, severně asi patnáct minut autem, se nachází Hluboká nad Vltavou. Město, které je z turistického hlediska velice atraktivní. Kromě zámku, o kterém si dneska něco povíme, zde můžeme navštívit ZOO nebo lovecký zámek Ohrada. O zábavu zde rozhodně není nouze, protože i samotná procházka po městě nám přinese nezapomenutelné zážitky. 

Jižní Čechy patří k nejoblíbenějším krajům České republiky. Ono se ani není čemu divit, vždyť města jako České Budějovice, Hluboká nad Vltavou nebo Český Krumlov zná opravdu každý. Navíc tohle je opravdu jen krátký výčet toho, co v regionu můžeme navštívit. 

Můžeme tady sice navštívit krásnou čistou přírodu, rybníky či oblíbené rovinaté cyklostezky, my však zavítáme jinam. Na jeden z nejkrásnějších zámků v ČR, kterým právě Hluboká nad Vltavou je. Jaká je jeho historie a co můžeme vidět na prohlídkových okruzích? To zjistíme již za malou chvíli.

Pár faktů

Historie zámku sahá až do poloviny 13. století. V té době zde došlo k vystavění strážného hradu, který založili čeští králové. Často pak byl jako královský majetek dáván do zástavy. Hrad vlastnilo několik významných rodů, ale až páni z Hradce nechali v roce 1563 upravit hrad na renesanční zámek. 

Dlouhých 300 let pak zámek patřil Schwarzenbergům, ti zde pobývali až do konce roku 1939. Jenže právě v tomto roce poslední majitel Dr. Adolf emigroval před nacisty do zámoří. Díky zvláštnímu zákonu Lex Schwarzenberg o svůj majetek definitivně přišli osm let později. 

Během působení posledních majitelů došlo k několika stavebním úpravám. Tehdejší majitel Jan Adolf II. ze Schwarzenbergu se svou manželkou kněžnou Eleanorou často jezdili do Anglie, a proto byl hlavní předlohou projektu královský zámek Windsor. 

Prohlídkové okruhy

V pracovní dny zámek nabízí pouze základní prohlídkový okruh, který nás zavede do ranního či kuřáckého salonu, do čítárny nebo knihovny, také navštívíme expozici zbraní a zbrojnici. Otevřena je i věž, ale na tu můžeme vystoupat pouze v případě, že je hezké počasí.

Ostatní prohlídky jsou otevřeny jen do konce měsíce, nicméně jen v soboty, neděle a 28. září, kdy je státní svátek. Moc času už tedy není, pokud se však některou z těchto prohlídek rozhodneme navštívit, zamíříme do kuchyně nebo soukromých či hostinských apartmánů.

Vstupenky

Vstupenky si můžeme zajistit na místě i v online předprodeji. Ceny jednotlivých prohlídek se liší, protože každá je jinak dlouhá a nabízí k vidění jiné prostory. Za děti do pěti let nezaplatíte nic. Senioři, starší děti, studenti a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P pak mají zvýhodněné vstupné.

Tak hurá na výlet!

Zdroj: hluboka.cz, zamek-hluboka.cz

Pokračovat ve čtení

Cestování

Slavné dezerty: do Vídně za Sacherovým dortem

Obdivovatelé Vídně a milovníci všeho sladkého určitě Sacherův dort velmi dobře znají. Čokoládový dort doplněný meruňkovou marmeládou a dokonalou čokoládovou polevou je naprostá legenda mezi zákusky.

Publikováno

dne

Obdivovatelé Vídně a milovníci všeho sladkého určitě Sacherův dort velmi dobře znají. Čokoládový dort doplněný meruňkovou marmeládou a dokonalou čokoládovou polevou je naprostá legenda mezi zákusky.

Recept starý dvě stě let

Recept na korpus vznikl již v roce 1832 a vynalezl ho teprve šestnáctiletý kuchařský učeň Franz Sacher. Tento dort je neoddělitelně spojen s rakouským knížetem Metternichem, neboť právě na jeho rozkaz byl „vynalezen“.

Receptura se předávala v Sacherově rodině z otce na syna a vznikl dort, který známe dnes: čokoládový korpus promazaný meruňkovou marmeládou a polévaný čokoládovou polevou vyrobenou z cukrového rozvaru, ideálně podávaný se šlehačkou.

Tajná receptura

Pro rodinu Sacherových je recept na tento dort doslova zlatým grálem a přísně ho střeží. Na základě oblíbenosti svého rodinného dezertu si vybudovali pověst a nakonec i postavili vlastní hotel. Sacher se však nestal jen pokladem jejich rodiny, ale symbolem celé Vídně.

Když budete chodit po vídeňských kavárnách, narazíte na sacher téměř jistě v každé. Ten s původní recepturou však stále najdete pouze v držení rodiny Sacherů.

Ve Vídni chutná nejlépe

Dnes po internetu i v různých kuchařských a cukrářských knihách koluje mnoho receptů, podle kterých si můžete Sacherův dort připravit i doma. Některé se dokonce pokoušejí recept vylepšit nebo inovovat. Variaci na „sachr“ si tak klidně můžete vyzkoušet i ve své vlastní kuchyni, jde o středně náročný recept.

Přesto se však domníváme, že Sacherův dort nejlépe chutná tam, kam patří, to jest ve Vídni. Jen si to představte: posadíte se na zahrádku některé z vídeňských kaváren, necháte si přinést kvalitní kávu a k tomu kousek dokonalého čokoládového dortu se staletou tradicí.

Můžete pozorovat ruch moderní metropole a užívat si příjemný zážitek. Anebo zavřete oči a sněte o tom, že jste se ocitli v minulosti, v hlavním městě rakouského mocnářství, a právě ochutnáváte nový dort, o kterém se všude tolik mluví.

Sacher zkrátka patří k Vídni a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Zdroj: forbes.cz, ceskatelevize.cz

Pokračovat ve čtení

Cestování

V září si na Madeiře užijete příjemně teplou vodu v oceánu, výlet na lodi za delfíny a velrybami nebo horskou túru

Na Madeiru se můžete vypravit v jakémkoliv období v roce. Tento ostrov věčného jara nabízí po celý rok poměrně příjemné teploty vzduchu i vody. Od listopadu do února tu vlivem působení Golfského proudu více prší, na horách vás může zastihnout i sníh, který je místní atrakcí. V září si tu ještě užijete pohodové koupání v teplých vodách Atlantského oceánu. Za zvážení rozhodně stojí si pronajmout osobní auto a vyrazit prozkoumat ostrov po vlastní ose.

Publikováno

dne

Na Madeiru se můžete vypravit v jakémkoliv období v roce. Tento ostrov věčného jara nabízí po celý rok poměrně příjemné teploty vzduchu i vody. Od listopadu do února tu vlivem působení Golfského proudu více prší, na horách vás může zastihnout i sníh, který je místní atrakcí. V září si tu ještě užijete pohodové koupání v teplých vodách Atlantského oceánu. Za zvážení rozhodně stojí si pronajmout osobní auto a vyrazit prozkoumat ostrov po vlastní ose.

Ostrov květin, vína a krajkářství

Madeira je ostrov v Atlantském oceánu, vzdálený od Maroka něco přes pět set kilometrů. Jedná se o autonomní oblast Portugalska. To je pro cestovatele z České republiky výhodné, protože mu jako cestovní doklad postačí vlastnit občanský průkaz. Ačkoliv se bude nacházet asi devět set kilometrů od Lisabonu, stále bude v EU. Z Prahy na Madeiru je to letadlem asi čtyři a půl hodiny cestování.

Madeira je ostrov docela malý, dlouhý je asi 57 kilometrů a široký sotva 22 kilometrů. Nabízí však krásnou přírodu s bujnou vegetací – pláže, nížiny i hory. Lidé tu žijí především z cestovního ruchu, známé je také krajkářství nebo produkce vína. Turisté ostrov navštěvují asi od poloviny 19. století.

Vrchol prastaré sopky a levády

Madeira je sopečného původu, jedná se vlastně o vrchol vyhaslé sopky. Zatímco jih je na srážky chudý, na severu prší prakticky denně. To vedlo k vytvoření systému zavlažovacích kanálů, kterým se říká levády. Ty přivádějí vodu ze severu na jih. K jejich budování došlo už v 15. století. Na počátku 20. století tu bylo na 200 levád s délkou 1 000 kilometrů.

V současnosti kanály dosahují celkové délky až 5 000 kilometrů. Za odběr vody z levády místní platí, a to cenu stanovenou podle vzdálenosti od zdroje vody. Podél levád vedou turistické chodníky s bohatou květenou. Některé cestovní kanceláře nabízejí si určité úseky levád projít společně s průvodcem, který seznamuje turisty s jejich historií.

Horská túra z Pico Ruivo na Pico Arieiro

Kdo si chce na Madeiře užít horskou turistiku, může se vypravit na nejvyšší vrchol ostrova, kterým je Pico Ruivo (1862 m). S dalším vrcholem, Pico do Arieiro (1818 m) ho spojuje vysokohorská stezka, což jsou do sopečné horniny vytesané traverzy, strmá schodiště, tunely, skalní brány. Rozhodně si na tuto túru obujte pořádnou trekovou obuv. Chce to také mít dobrou fyzičku, protože vás čeká poměrně náročná cesta s velkým výškovým převýšením.

Nenechte si ujít výlet lodí za delfíny a velrybami

Při pobytu na Madeiře stojí za to si zaplatit výlet motorovou lodí na širý oceán a pozorovat přitom delfíny a velryby. Členové lodní posádky bývají v tomto ohledu erudovaní a umějí o těchto mořských savcích zajímavě vyprávět. Jednou z možností je přístav v Calhetě, odkud tyto lodě vyplouvají.

Zdroje: Getyourguide.com; Cestujtelevne.com, Wikimedia.org

Pokračovat ve čtení

Oblíbené