Spojte se s námi


Zajímavosti

Jste příznivci nudismu? Pak vás jistě zaujme možnost „nahé svatby“ na pláži. Novinka vykoukla na nudisty v Itálii

Nudisté nám dají za pravdu, že koupat se bez plavek je povznášející. Natož se bez svršků oddat! Na nahou svatbu se můžete připravit v Itálii, jelikož od letošního léta je povolena v obci San Vero Milis. Starosta vás oddá v rouše Evině či Adamově přímo na pláži. Informaci o nahé svatbě přinesla agentura APA.

Publikováno

dne

Nudisté nám dají za pravdu, že koupat se bez plavek je povznášející. Natož se bez svršků oddat! Na nahou svatbu se můžete připravit v Itálii, jelikož od letošního léta je povolena v obci San Vero Milis. Starosta vás oddá v rouše Evině či Adamově přímo na pláži. Informaci o nahé svatbě přinesla agentura APA.

Jak k tomu došlo?

Zcela jednoduše. A mohli za to právě příznivci nudismu. Oddat se na nahato do Itálie vycestuje německá dvojice, která požádala starostu obce o nahou svatbu. Starosta jejich požadavek s ostatními členy výboru zvážil a rozhodli k radosti nadcházejících novomanželů. Navíc Luigi Tedeschi již zajistil všechna potřebná povolení k sňatku německé dvojice.

Nahá svatba na pláži bude!

Na konci tohoto léta se Itálie dočká své první nahé svatby. Bude se konat na pláži v obci San Vero Milis. Pokud byste chtěli vesničku vygooglit, pak vězte, že ji najdete na severu středomořského ostrova Sardinie.

Jak sdělil médiím starosta Luigi Tedeschi, těžkou hlavu si z rozhodnutí nedělá, naopak sdílí: „Sardinie je opravdovým rájem pro ty, kteří rádi žijí v těsném spojení s přírodou. Chceme pracovat na rozvoji aktivního a vůči životnímu prostředí šetrného turistického ruchu.“

Nudismus je vítaným zdrojem turismu

Nudistickou pláž Is Benas a dalších pět pláží sloužícím radostem nudistů navštěvuje spousta turistů. Iniciativu nahoty podporuje i italský nudistický spolek Nudiverso. Jeho hlavním cílem je prostřednictvím různých festivalů šířit a podporovat nahotu. Koupání „na Adama“ zatím není v Itálii plošně povoleno. Bez svršků si můžete užívat italského slunce zatím jen na speciálně označených plážích.

Nudisté v Československu dostali zelenou v roce 1983
Připomeňme si nudismus v bývalém Československu. Zavilí nudisté by mohli vyprávět, jak je policisté naháněli. Pláže obklíčily Volhy a policejní hlídky vyběhly. V té době totiž existovala vyhláška, která se musela dodržovat, a to: „plavec je povinen mít řádný koupací oděv“. Policisté chtěli vidět občanské průkazy. Pak dlouho sepisovali hlášení a dle výpovědi tehdejších „provinilců“ dokonce posílali hlášení o přestupku i do zaměstnání. Tyto doby jsou už naštěstí ty tam.

Věděli jste, že v Čechách existuje Českomoravská federace naturistů?

Předpokládá se, že Česko sdružuje na desetitisíce nudistů. Mají dokonce i své legitimace, platí členské příspěvky a jsou jim vydávány známky. Federace doporučuje svým členům vozit členskou legitimaci i do zahraničí. Obzvláště upozorňují na problémy, které by mohly nastat v chorvatských turistických letoviscích. Personálu byste se měli podle nich prokázat legitimací s platnou známkou INF-FNI.

Nudisté v Čechách a nahé svatby?

To je asi otázka daleké budoucnosti. I když kdo ví. Kdysi také adamité nevěřili, že vyhláška zaujatá proti nim bude jednou zrušena. Možná si i s úsměvem vybavíte scénu z úspěšné francouzské komedie Četník ze Saint Tropez. To když Louis de Funès naháněl s ostatními kolegy naháče na nudistické pláži. Tak to už od roku 1956 ve Francii nehrozí. A v Čechách honičky naháčů také už pominuly.

Zdroje: Redakce, aktualne.cz, novinky.cz, cmfn.cz

Oblíbené