Spojte se s námi


Lifestyle

Jana Dvorského následovala v jeho učení desítka lidí. Opravdu svému učení věřil, nebo své stoupence jen okrádal?

Jan Dvorský alias Parsifal Imanuel a jeho žena Lucie si dokázali podmanit mysl několika desítek lidí. Vylákali z nich majetek a doslova je odřízli od společnosti. Odhalte poměrně krátkou historii a podivné praktiky již zapomenutých imanuelitů.

Publikováno

dne

Jan Dvorský alias Parsifal Imanuel a jeho žena Lucie si dokázali podmanit mysl několika desítek lidí. Vylákali z nich majetek a doslova je odřízli od společnosti. Odhalte poměrně krátkou historii a podivné praktiky již zapomenutých imanuelitů.

Po roce 1989 se v naší zemi poměrně uvolnily mravy, lidé se cítili svobodnější a možná také lehce zmatení z nenadálé situace. Někteří se proto uchylovali k různým náboženstvím, se kterými se v tuto dobu doslova roztrhl pytel. Na svoji duchovní cestu nastupuje také Jan Dvorský, alias Parsifal Imanuel, který v české společnosti probudil hrůzu ze sekt a tajemných kultů.

Neúspěšný student mesiášem

Jan Dvorský, původně neúspěšný student scenáristiky, který do té doby holdoval alkoholu a nezřízenému způsobu života, si dokázal kolem prstu omotat několik desítek lidí, kteří mu sloužili, dobrovolně mu odevzdávali svůj majetek a také pro něj živořili. Co stojí za jeho omamnou mocí a proč mu lidé tak lehce uvěřili?

Samozvanému Mesiáši se do ruky dostala kniha jménem Ve světle Pravdy, Poselství grálů. Poselství knihy si však vyložil velmi svérázně a svými vizemi poblouznil několik lidí kolem sebe, mj. Lucii Dvorskou, dceru známé herečky Mileny Dvorské.

Parsifal Imanuel, jak si Dvorský nechal říkat, nevěřil na lékaře. Osud svůj i svých stoupenců vkládal do rukou jen vědem a jasnovidcům. Jedním takovým byl i jasnovidec Vladimír Kafka, který pravidelně kontroloval auru všech členů společenství. Pokud byla jejich aura žlutá, byl člen ze společenství vyloučen a přišel tak bez milosti o všechen svůj majetek.

Právě to se stalo Petru Konečnému z bývalému členu sekty, který byl po vyřezaní z kolektivu tak zdrcený, že chtěl spáchat sebevraždu. Vůli znovu žít našel až potom, co byl ze skupiny vyhozeny i zbytek jeho rodiny. „Naše děti přestaly chodit do školy, my do zaměstnání, lékaři se pro nás stali nejhanebnějšími zlotřilci, odstranili jsme televizi, zásadně omezili poslech rádia, spálili všechny škodlivé knihy, prodali zbývající, začali prodávat své osobní věci (přece tady nenecháme těm odporným převrácencům sebemenší díleček svého majetku), zbavovali se zařízení domku.“

Absolutní poslušnost a odříznutí od společnosti

Mesiáš vyžadoval po svých stoupencích absolutní poslušnost, odevzdání veškerého majetku a kompletní uzavření před okolním světem. Nesměli mít rádio, televizi, ani být s nikým v kontaktu. Všichni stoupenci, kteří se za mesiášem odstěhovali do osad na Hořovicku (konkrétně ve městech Žebrák, Komárov a ve vesnicích Ptákov, Mirošov a Hvozdec) byli živy pouze z prodeje Parsifalovi knihy, kterou sám napsal a ve které hlásal své učení. Řadový stoupenci, kterých bylo podle religionisty Zdeňka Vojtíška až čtyřicet, tak žily v naprosté bídě, na rozdíl od mesiáše, jeho ženy a jejich společných dětí.

Mezi nejpodstatnější myšlenky hnutí, které Jan Dvorský prezentuje ve své knize jménem Syn Člověka je představa „převrácenosti“. V této vizi byla v každém mužském těle uvězněná ženská duše a naopak. Za jediné nepřevrácené bytosti považoval Parsifal jen sebe a svoji ženu, kterou přezdíval „Labutí panna“. Jediným vysvobozením z převrácenosti pak bylo hluboké uvědomění si tohoto stavu a samozřejmě následování Parsifala a Lucie, kteří nešťastníkům v prozření pomáhali.

„Zjistíme, že něco skřípe nebo neklape, a se svou ženou se poradím. Potom se třeba poradím s jasnovidcem. Pak si s dotyčným člověkem promluvíme, řekneme mu, že má ty a ty chyby a aby s nimi něco udělal. Potom se mu buď podaří chyby odstranit, nebo ne. Zůstávají ti, kteří své chyby dokázali překonat, ti, kteří je dokázali překonat radostně. Kdo chyby nedokáže překonat, musí odejít,“ říkával Dvorský.

Těm, kteří své chyby dokázali překonat pak Jan Dvorský sliboval život v tisícileté říši, kde je ochrání před koncem světa a zhýralostí moderní doby. Těžko říct, zda za proměnou Jana Dvorského mohou v mládí užívané drogy a svému učení skutečně věřil, nebo se jen snažil obrat důvěřivé nebožáky o poslední úspory.

Jak dokázal Jan Dvorský probudit v lidech zájem a touhu ho následovat? Jednání jeho následovníku je možné si vysvětlit jako jednoduchou touhu někam patřit a být mezi svými. Také jeho kniha plná naléhavých proseb a varování, které dokáží váhavějšího člověka zaujmout. Kniha vychází navíc v době, kdy V Jugoslávii zuří nepokoje, což mohlo být pro někoho znepokojivé a hledal proto útěchu a řešení kde se dalo… Parsifal Imanuel totiž hlásal, že umí odpovědět na každou otázku. Což zní velice lákavě, kdyby to ovšem byla pravda.

Trestní stíhání za zanedbání péče

Osudná se stala Janu Dvorskému snaha izolovat své děti od společnosti a neposílat je do školy. V té době to byl trestný čin, a proto i se se svou ženou před trestním stíháním utekli do zahraničí. Dnes nikdo opravdu neví, jak Dvorští žili a čím se živili v zahraničí. Jeho bývalí stoupenci tvrdí, že ho finančně podporovali i mimo ČR. Sám Dvorský se však považuje za hudebního umělce a v zahraničí si vydělává prodejem svých CD, což ovšem není nikde dohledatelné.

Jisté je, že po zlegalizovaní domácí výuky v ČR se vrátili do České republiky a snažili se žít víceméně v ústraní a moc na sebe neupozorňovat. V dnešní době žijí v Praze v domě za vysokou zdí a již se netěší žádné mediální pozornosti jako tomu bylo před lety. Podle mnohých mediální zájem o jeho osobu Dvorskému imponoval a doopravdy se toužil jen zviditelnit. I přesto ho někteří jeho stoupenci i nadále podporují a společenství, i když v mnohem menší míře, funguje dodnes.

Zdroj: www.idnes.cz

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lifestyle

Nevěrníci podle horoskopu: Těmto znamením věrnost nic neříká

Některá znamení zvěrokruhu mají nevěru v krvi. Nemohou bez ní fungovat a dokážou velmi těžce potrápit své partnery. Není špatné, když se dají dohromady s partnerem podobného ražení. Následky potom nejsou tak bolestivé. Pro která znamení může být nevěra denním chlebem se dočtete v našem článku.

Publikováno

dne

Některá znamení zvěrokruhu mají nevěru v krvi. Nemohou bez ní fungovat a dokážou velmi těžce potrápit své partnery. Není špatné, když se dají dohromady s partnerem podobného ražení. Následky potom nejsou tak bolestivé. Pro která znamení může být nevěra denním chlebem se dočtete v našem článku.

Blíženci

Blíženci jsou velmi vášnivým a nebezpečným znamením.Blízenec miluje interakci a dobývání protějšku. Dokáže si dávat velký pozor na to, aby na jeho neřesti nikdo nepřišel. Je velmi sofistikovaný a opatrný. Upřímně, klobouk dolů před jeho vychytralostí.

Vztahy s Blíženci začínají poměrně rychle. Je možné, že ještě tu noc, kdy jste si vyměnili čísla, zůstanete až do rána. Jsou prostě takoví. Nevzdávají se až do chvíle, dokud nedosáhnou svého.

Vodnář

Vodnář má svobodomyslného ducha, který se nenechá nikým a ničím spoutat. Toto vzdušné znamení má hlavu skoro pořád v oblacích a sní o svých vzdušných zámcích, kterých se ale často ve svém životě dočká. Prostě se snaží žít takový život, jaký si vysnil.

V lásce potřebuje cítit jiskru, která však bohužel dříve nebo později pomine. Velice snadno se zamiluje, nezávisle na tom, jestli má paralelně ještě jiný vztah. Často se ale stane, že se dostane do slepé uličky, ze které neví kudy kam.

Beran

Pozor na náhlé vzpanutí s Beranem. Můžete se velmi rychle spálit. Ani nebudete vědět jak, a zlomené srdce je na světě. Pokud do toho chcete přece jenom jít, navlékněte si žáruvzdorný oblek, který za žádnou cenu nesundávejte a užijte si společné extáze.

Stane se, že jak rychle oheň vzplanul, tak stejně rychle zhasne. Smiřte se s tím, ale garantuji vám, že na chvilky s Beranem budete velmi rádi vzpomínat. Pokud s ním chcete udržet delší poměr, na ničem nelpěte a nechte všechno volně plynout. Mnohem více si to užijete.

Býk

Pokud zůstane Býk věrný svému partnerovi, musí mu to přinést nějaké výhody. Také je docela líný na to, aby vymýšlel nějaké výmluvy a nepravdy o tom, kde se zrovna nachází. Pokud však dlouhodobě citově a sexuálně strádá, je to jiná věc.

Ač s bolestí, dokáže být i Býk svému partnerovi nevěrný. Stává se tak převážně ve vztahu s citově chladným partnerem, který nedokáže ohodnotit Býkovu citlivost a vášeň. Býk je velký požitkář, rád si vychutnává sex a vše kolem něj. Pokud je ve vztahu, který je stereotypní, bude hledat povyražení.

Zdroje: Elnacional, Yourtango, redakce

Pokračovat ve čtení

Lifestyle

Bez práce nejsou koláče aneb která znamení během roku 2024 vydělají opravdu hodně peněz

Kdo by si nepřál přijít k větší částce peněz? Cestování, bydlení i samotný život by byl mnohem jednodušší. Některým znamením zvěrokruhu se to v příštím roce 2024 podaří. Ověřte si, jestli patříte mezi ně.

Publikováno

dne

Kdo by si nepřál přijít k větší částce peněz? Cestování, bydlení i samotný život by byl mnohem jednodušší. Některým znamením zvěrokruhu se to v příštím roce 2024 podaří. Ověřte si, jestli patříte mezi ně.

Býk

Milí Býci, vypadá to, že se v roce 2024 přiblížíte k vysněnému bohatství a lepšímu životu, a to nejvíc ze všech znamení. To je povzbuzující, že? Máte velmi pracovitou a odhodlanou povahu, která dokáže čelit nejedné překážce. Jste velice praktickým znamením a perfektně hospodaříte s penězi.

K lepšímu životu vám vypomůže vaše vytrvalost a schopnost dosáhnout vytyčených cílů. Máte silnou pracovní morálku, která vám nedovolí lelkovat. Díky tomu vás v novém roce čeká výborná finanční prosperita.

Lev

Lvi, v roce 2024 je pravděpodobnost, že opravdu zbohatnete, velmi vysoká. Jste ohnivé a ambiciózní povahy a jste žhaví adepti na život v luxusu a bohatství. Díky vaší charizmatické povaze na sebe úspěch nenechá dlouho čekat.

Nebojte se vůdčích pracovních pozic. Máte tendence k tomu, abyste vedli lidi. Vaše přirozená autorita působí jako magnet. Jste sebevědomí a odhodlaní dosáhnout veškerých cílů, což se bude zamlouvat vašim nadřízeným.

Kozoroh

Jste ambiciózní a vaše obrovská touha po úspěchu vás požene vpřed. Podaří se vám uchopit mnoho příležitostí, které dotáhnete do úspěšného konce. Jste zkušenými stratégy a na své úkoly se dokonale soustředíte.

Příležitosti, která vám v roce 2024 pomůže k bohatství, se chopíte s vervou. Budete tvrdě pracovat a vaše úsilí bude po zásluze odměněno. Na tvrdou práci jste zvyklí celý život, naplňuje vás štěstím a pocitem, že jste prospěšní pro společnost. Na takovou odměnu, která přijde teď, zvyklí tak úplně nejste.

Štír

Nový rok 2024 vám přinese bohatství a prosperitu. Jste nesmírně odhodlaní a vynalézaví, což vám ve vaší cestě dost pomůže. Jste pozoruhodně bystří a vaše investice jsou chytré a rychlé. Ve chvíli, kdy se ostatní lidé rozkoukají, vy už máte hotovo.

Jste neskutečně energičtí lidé a vaše honba za slávou a úspěchem je neúnavná. Dosáhnete vedoucích pozic, které jsou spojeny s vyššími finančními odměnami. S financemi pracujete velmi obezřetně a jste přirozeně spořiví.

Panna

Milé Panny, stojíte na cestě, která vede k finančním úspěchům. Vaše pečlivá povaha a váš smysl pro detail vám pomůže udělat opravdu moudrá investiční rozhodnutí, ze kterých budete těžit celý život. To stojí za práci, že?

Ve finančním růstu pro vás bude klíčová vaše vrozená organizovanost. Vytvořte si efektivní rozpočty a plány, kde si rozvrhnete vaše investice. Vaše srdce bije pro kariéru a tento závazek vám přinese značnou finanční odměnu.

Zdroj: Astrotalk, redakce

Pokračovat ve čtení

Lifestyle

Kariéra podle znamení zvěrokruhu: Jak se vám bude dařit v zaměstnání v roce 2024?

Naše kariéra bude v roce 2024 stabilně růst. Případné problémy v práci můžeme očekávat od června, až do listopadu. Na konci roku mohou přijít vyšší nároky na zaměstnance a také změny v kariéře.

Publikováno

dne

Naše kariéra bude v roce 2024 stabilně růst. Případné problémy v práci můžeme očekávat od června, až do listopadu. Na konci roku mohou přijít vyšší nároky na zaměstnance a také změny v kariéře.

Beran

V tomto roce překonáte výzvy a překročíte svůj vlastní stín. Problémy v práci s přehledem vyřešíte a ve finále budete úspěšní. Zachovejte si zdravou míru sebevědomí, díky kterému se budete lépe učit všemu, co pro svou práci potřebujete. Hravě postoupíte od jedné výzvy k druhé. Ve vaší kariéře vás čeká růst. V roce 2024 vyšplháte po žebříčku úspěchu. Setkáte se s důležitými autoritami, což vám ve vaší kariéře také nesmírně pomůže. Nahoru se vyšplháte hlavně díky vašim dovednostem a odemknou se vaše dveře ke štěstí.

Býk

Očekávejte, že vám ve vaší kariéře pomohou státní úřady nebo starší lidé. Jste inteligentní a své šance se rychle chopíte. Vypadá to, že ve svém zaměstnání povýšíte. Získáte dobré pracovní příležitosti a naučíte se práci lépe delegovat na své kolegy nebo podřízené. Očekávejte náhlé výzvy a vždy tak trochu počítejte s plánem B. Nový rok vám do cesty položí mnoho překážek, ale vy je pomocí své tvrdohlavosti překonáte.

Blíženci

Během roku 2024 se naučíte spoustu nových věcí a dosáhnete svých vytyčených pracovních met. Očekávejte své povýšení a nové příležitosti. Setkáte se s vyššími autoritami a to povede k náhlým změnám. Pracujte také na svých slabinách. Vytvoříte si tak svou novou silnou stránku a získáte nové dovednosti. Zabýváte-li se obchodováním, očekávejte opravdu dobré výsledky.

Rak

Nebuďte příliš impulzivní a nepodvádějte. Vyhněte se také nadměrnému riskování a unáhleně neinvestujte. Během roku 2024 se u vás projeví vůdčí vlastnosti. To povzbudí členy vašeho pracovního týmu. Vaše práce ale nebude hned jednoznačně rozpoznána a nebude oceněna. Obrňte se trpělivostí. Své práci věnujte čas a odhodlání a výsledky se brzy dostaví. V novém roce budete mít opravdu silnou finanční pozici. Od května můžete získat jisté finanční výhody.

Lev

Zaměřte se hlavně na disciplínu a přijměte podporu kolegů, která se vám jednoznačně naskytuje. Přijdou náhlé změny, které ovlivní váš pracovní výkon. Od ledna do dubna očekávejte povýšení a růst platu. Koncem roku k vám přijde nová nabídka zaměstnání. Pro změnu se pravděpodobně rozhodnete. V novém roce dosáhnete velkých finančních výhod. Budete podávat skvělé pracovní výkony, za které budete patřičně odměněni.

Panna

Nové pracovní příležitosti očekávejte v prvním čtvrtletí roku 2024. I když dojde k velkému zvratu, dívejte se na něj pozitivně. Ve své kariéře získáte nové šance. Od května do října vám přijde nabídka na povýšení, se kterým souvisí i růst platu. Starší lidé vás budou ve vaší kariéře podporovat. Změní se vaše myšlení a díky tomu přijde další kariérní růst. Pokud obchodujete, neočekávejte valné výsledky. Od května však můžete očekávat zlepšení.

Váhy

Během roku 2024 vás ve vašem zaměstnání čeká kariérní růst a také pozitivní změny. Pokud cílíte na určitou pozici, existují překážky, které vám mohou její získání znepříjemnit. Získáte ale důvěru u vašeho šéfa a ten vás pověří novými úkoly. Očekávejte, že začnete jezdit na kratší služební cesty. Starší kolega vám pomůže udělat si ve vaší práci jasno. Pokud jste obchodníci, můžete čekat zlaté časy. Vaše podnikání vám přinese velké výnosy.

Štír

Během roku 2024 získáte nové pracovní vztahy. Své úkoly splníte včas a vaše nápady vám přinesou pracovní úspěchy. Budete velmi kreativní. Svou kreativitu stále rozvíjejte. Od ledna do května se vám naskytnou nové pracovní nabídky. Dokonce to vypadá, že budou ze zahraničí. Od května do října vás bude někdo ve vaší kariéře podporovat. Naučíte se díky tomu nové dovednosti, které vás posunou dál. Budete mít silnou finanční pozici a budete mít velkou pracovní energii a elán.

Střelec

Za svou tvrdou práci budete v roce 2024 konečně odměněni. Postoupíte v žebříčku úspěchu na vyšší stupeň. Zlepší se i vaše finanční situace. Jste velmi kreativní a inteligentní člověk. Zlepšíte si svou pracovní morálku a vaše pracovní schopnosti a váš optimismus vám pomůže překonávat výzvy a problémy. Mezi kolegy budete velmi oblíbení, protože nemáte problém podat jim pomocnou ruku, když jde do tuhého. Nový rok má pro vás připraveny úžasné možnosti. Vybudujete si silnou finanční pozici.

Kozoroh

V novém roce dostanete zajímavé kariérní příležitosti, které vám vynesou dobré jméno a skvělou pověst. Jste pracovití a obětaví a to vám přinese dobré výsledky. Budete mít úspěch u vašich nadřízených, kteří vás ocení. Špatné vztahy na pracovišti urovnáte svým přístupem a schopností komunikovat. Budete efektivní a trpěliví, což je v pracovním životě velmi důležité. Během roku zapracujete na své skvělé finanční pozici. Ve svém podnikání dosáhnete opravdu výrazného pokroku.

Vodnář

Rok 2024 pro vás bude progresivním rokem, ve kterém můžete být i povýšeni. Do cesty se vám ale staví hned několik překážek. Hrozí, že si vytvoříte nepřátelský vztah se svými nadřízenými nebo kolegy, čímž by se zpozdil i váš úkol, na kterém pracujete. Během roku uděláte několik impulzivních rozhodnutí. Proto si dejte pozor na to, co říkáte. Je tady riziko, že vaším úkolem bude pověřen váš kolega. Mohou vás začít ovládat zbytečné myšlenky. Bojujte proti nim a relaxujte. Pokud podnikáte, budete úspěšní.

Ryby

Během roku k vám přijdou nové pracovní příležitosti, na kterých bude patrná vaše individuální práce. Vaši nadřízení to ocení a patřičně vás ohodnotí. Může jít o zvýšení platu nebo vám nabídnou vyšší pracovní pozici. Vyvarujte se používání hrubých výrazů a omezte své tendence kritizovat ostatní. Ve vašem oboru se vám podaří dosáhnout opravdu skvělých výsledků. Podaří se vám také našetřit velký obnos peněz.

Zdroj: Indastro, VinayBajrangi

Pokračovat ve čtení

Oblíbené