Spojte se s námi


Cestování

Jak ušetřit peníze na cestě do Chorvatska – Chytré tipy a triky

Krásné pobřeží, bohatá historie a živá kultura činí z Chorvatska pro Čechy velmi atraktivní destinací pro letní radovánky. Asi vás ale nepřekvapí, že oblíbené turistické atrakce se mohou značně prodražit. Zde je několik tipů, jak na takové dovolené ušetřit, aniž byste to v podstatě zaznamenali!

Publikováno

dne

Krásné pobřeží, bohatá historie a živá kultura činí z Chorvatska pro Čechy velmi atraktivní destinaci pro letní radovánky. Asi vás ale nepřekvapí, že oblíbené turistické atrakce se mohou značně prodražit. Zde je několik tipů, jak na takové dovolené ušetřit, aniž byste to v podstatě zaznamenali!

1. Strategické parkování

Poplatky za parkování jsou všude – ještě více potom u pláží, oblíbených restaurací a podobných atrakcí. Vyhledejte proto bezplatné nebo minimálně o dost levnější parkování kousek od vašeho cíle, kam se potom dostanete pěšky, případně použijete městskou dopravu.

2. Zabalte si svačinu

Jídlo na pláži nebo na turistických místech je zkrátka drahé. Vyhněte se proto předraženým plážovým restauracím a kavárnám balením občerstvení a kvůli horku hlavně nápojů.

Navštivte například místní trhy, na kterých moc turistů sice nenajdete, zato ceny jsou tam zcela odlišné, nebo supermarkety. Díky tomu není ani potřeba ubytovávat se v „All inclusive“ hotelu.

3. Vyberte místní restaurace

Pokud stojíte o to jíst v restauraci, rozhodně si vyberte nějakou místní. Při stolování volte zaručeně autentické místní restaurace.

Kromě toho, že si pochutnáte na opravdové chorvatské kuchyni, zjistíte, že i ceny jsou tady přívětivější. Zeptejte se místních na doporučení, jak najít skryté drahokamy, které vaši peněženku nezruinují.

4. Vyzkoušejte bezplatné atrakce

Využijte velkého množství bezplatných atrakcí Chorvatska a netrapte tak vaši peněženku. Vyjděte si na procházku starými městy se skvělou atmosférou a prozkoumejte pláže, které nejsou tak populární mezi turisty, ale určitě za návštěvu stojí.

Mnoho kulturních památek, parků, galerií a muzeí také nabízí volný vstup v určité dny nebo hodiny. Pokud cestujete s dětmi, minimálně ty budou mít vstup zlevněný a možná i zdarma.

5. Rezervace předem

Předběžná rezervace často zahrnuje slevy na aktivity, jako jsou výlety lodí, vstupy na různé atrakce nebo speciální akce. Hledejte online takové nabídky nebo kombinované balíčky, které vám umožní ušetřit na více aktivitách nebo výletech.

Bonus

Neplánujte si výlet do Chorvatska v populárnějších sezónách, ale například na jaře nebo na podzim, kdy je počasí stále příjemné a davy lidí tu skoro nejsou. Získáte tak zážitek, který budete moc všem popsat jako ryzí Chorvatsko.

Zdroj: Článek vychází z osobních zkušeností autorky.

Oblíbené