Spojte se s námi


Hudba

Hudební duo Tatu: Předstíraný lesbický vztah doprovázený sexuálním násilím. Kontroverzní duo zplodil dětský psycholog

Tatu, ruské popové duo,  vládlo v letech 1999 až 2009. Po přestávce dvoučlenná skupinka pokračovala ještě dva roky od roku 2012, než se rozpadla. Rozporuplné klipy plné sexuálně dráždivých scén.

Publikováno

dne

Tatu, ruské popové duo, vládlo v letech 1999 až 2009. Po přestávce dvoučlenná skupinka pokračovala ještě dva roky od roku 2012, než se rozpadla. Oddechly si zpěvačky i mnozí posluchači.

Rozporuplné klipy plné sexuálně dráždivých scén

Ve stylizované verzi dívčí skupinu t.A.T.u. tvořila dvojice mladičkých dívek. Rozjely svou kariéru již ve čtrnácti letech. Lena Katinová a Julia Volkovová se znaly již před startem Tatu. Nicméně dohromady je dal až bývalý dětský psycholog a manažer Ivan Šapovalov. Stal se jejich hudebním producentem a dívky mu přinášely ohromné zisky.

Tatu: Šapovalov nutil Julii k masturbaci před kamerou

A skutečně se její roztoužený pohled ocitl ve videoklipu k písni Simple Motions. Julie k tomu později uvedla, že by ji s tím producent pořád otravoval. A ona se přitom chtěla procházet po Los Angeles, kde duo trávilo zrovna volný čas. I když byl klip natočen, v Rusku ho stáhli z oběhu.

Producent Šapovalov měl požadavky, jež naplňovaly kritéria sexuálního násilí

Dětský psycholog si dovedl vykalkulovat, že byť předstíraný, ale lesbický vztah dvou téměř dětí zaujme a přitáhne pozornost. Kalkul se povedl. Ale to mu nestačilo. Nutil dívky na koncertech se vzájemně dotýkat a objímat.

Julia dokonce uvedla, že do sluchátek na koncertě v Japonsku dostala příkaz, aby si strčila ruku do kalhot a začala před 50 000 lidmi masturbovat!

Tatu jako zvrácená a nechutná zábava

Manažer skupiny Tatu, Šapovalov, později sám přiznal, že dívky byly sexuálním projektem. Cílil tehdy na muže, jež vyhledávali zábavu, kde se objevovaly nezletilé dívky. Pročež skupina Tatu měla i své odpůrce, hlavně v roli novinářů, kteří vedli proti Šapovalovovi dlouhodobou kampaň. Prohlásili Tatu za zvrácenou a nechutnou zábavu.

Manažer Tatu nutil dívky předstírat lesbický vztah

Šapovalov později v rozhovorech připustil, že duo Tatu bylo především marketingovým tahem. Právě videoklip k písničce Ja Sošla S Uma (v anglické verzi All the Things She Said) ukazoval dívky za plotem, jak prosí rodiče o odpuštění, a zároveň se vášnivě líbají. Přitom na druhé straně plotu stáli lidé a nelibě je pozorovali. I tento klip byl v Rusku zakázán.

Tatu: Nas nědogoňjat!

Možná si ještě vybavíte jejich diskotékový hit, jež obsadil žebříčky hitparád i v Česku. Chytlavá melodie a určité rebelství oslovilo mladé posluchače. Tatu zpívá o vztahu mezi dvěma dívkami, které k sobě cítí náklonnost. Avšak obávají se ji přiznat na veřejnosti.

Album 200 po vstrečnoj rozpoutalo nadšení

V roce 2002 spatřilo světlo světa album s názvem 200 po vstrečnoj, jež mělo fantastický úspěch. Při rozdávání autogramů v Moskvě musela nadšení fanoušků zvládat dokonce policie. Na to se album rozlétlo do světa. Opustilo hranice Ruska. Hráli ho v Maďarsku, Polsku, Bulharsku i Čechách. Dalším úspěchem popového dua Tatu bylo třetí místo na Velké ceně Eurovize.

Zdroje: idnes.cz, aktualne.cz, Wikipedia

Oblíbené