Spojte se s námi


Různé

Hubnutí s konopím: Co potřebujete vědět, než to zkusíte? 

Nad hubnutím přemýšlíte už dlouho a rádi byste zkusili něco nového. Možná jste slyšeli o konopných výrobcích a ptáte se, jak by vám mohly pomoci. V tomto článku si podrobně prozkoumáme, co je na tom pravdy ohledně těchto produktů a zda jsou opravdu užitečné.

Publikováno

dne

Nad hubnutím přemýšlíte už dlouho a rádi byste zkusili něco nového. Možná jste slyšeli o konopných výrobcích a ptáte se, jak by vám mohly pomoci. V tomto článku si podrobně prozkoumáme, co je na tom pravdy ohledně těchto produktů a zda jsou opravdu užitečné.

Konopí je známé svými léčebnými účinky, které se už dávno nezařazují mezi tabu. Pomáhá v léčbě různých zdravotních problémů, jako jsou infekce, astma, migrény a mnoho dalšího. Na internetu najdete hodně informací o tom, jak některým lidem pomohlo konopí s hubnutím, aniž by museli dodržovat striktní diety nebo cvičit. Tvrdí se, že po konzumaci mají menší chuť k jídlu a tím sníží svůj příjem kalorií.

Tato cesta však není zdravá a udržitelná. Průzkumy naznačují, že dlouhodobé užívání marihuany může mít negativní vliv na tělesnou hmotnost, což není ideální při hubnutí. Dále může ovlivnit paměť, náladu i vnímání bolesti a tím zvyšuje riziko pro vaše zdraví. Proto hubnutí s konopím rozhodně není bezpečným řešením.

Nicméně nezoufejte! Existují konopná semínka, která mohou být prospěšná pro vaše tělo. Konopná semínka jsou bohatým zdrojem užitečných živin, vitamínů, minerálů, jako jsou vitamin E, B1, B2, vápník, zinek, hořčík, železo a také vláknina. Tyto semínka navíc podporují trávení, zvyšují pocit sytosti a dodávají důležité vitamíny pro naše zdraví.

Další výhodou konopných semínek je nízký obsah sacharidů a cukru. Jsou zdrojem kvalitního proteinu, mohou snižovat hladinu cholesterolu, posilovat imunitní systém a mají protizánětlivé účinky. 

Množství THC v konopných semínkách je zanedbatelné, pouze asi 0.3%, což umožňuje užívání i těhotným ženám a dětem. Konopná semínka jsou vhodná i pro sportovce, protože pomáhají zlepšit regeneraci organismu a udržovat svalovou hmotu, během procesu hubnutí. 

Z tohoto výživného semínka vznikají různé výrobky, jako například karamelky, čokoláda, konopný olej a další. Jedinečná chuť a všestrannost konopných semínek jasně ukazují, že jsou jedinečným zdrojem potravy.

Jejich oříšková chuť dává jídlu jemnou a lahodnou příchuť. Můžeme snadno zařadit konopná semínka do svého jídelníčku a vychutnat si zároveň jejich mnohostrannost.

Jedním z oblíbených způsobů, je přidat několik lžiček do vašeho oblíbeného smoothie. Také pro milovníky snídaní představuje skvělou možnost přidání semínek do ovesné kaše nebo jogurtu. Pokud rádi pečete, přidejte je do chleba, muffinů nebo sušenek.

S ohledem na alergiky, jsou konopná semínka hypoalergenní potravina, což znamená, že je méně pravděpodobná alergická reakce, než třeba na ořechy nebo sóju. Dále jsou přirozeně bez lepku, což je výhoda pro osoby s celiakií nebo citlivostí na lepek. 

Klíčovou vlastností je také jejich udržitelnost. Pěstování konopí má nižší dopad na životní prostředí než jiné průmyslové plodiny, což z něj činí ekologicky šetrný zdroj potravy. Díky malé spotřebě vody a nevyžadování chemických hnojiv, se konopná semínka stávají stále populárnější volbou pro ekologicky uvědomělé spotřebitele.

Celkově lze říci, že pokud máte zájem o zdravější alternativu pro vaši stravu, můžete zvážit zařazení konopných semínek, oleje nebo mléka do vašeho jídelníčku. Jejich chuť a všestrannost poskytuje výhody pro vaše zdraví a životní prostředí. Ale pamatujte, že zázraky od konopí nečekejte a vždy dbejte na vyváženou stravu! 

Zdroj: aktin.cz

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Různé

Rozchod Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa je na světě

Několik dní se po celém internetu šíří jako lavina zpráva, která dostala nejednoho fanouška a která je zároveň v posledních dnech nejvyhledávanější? Co se vlastně stalo?

Publikováno

dne

Několik dní se po celém internetu šíří jako lavina zpráva, která dostala nejednoho fanouška a která je zároveň v posledních dnech nejvyhledávanější. Co se vlastně stalo?

Agátu Hanychovou a Jaromíra Soukupa každý znal už nějaký ten pátek jako pár. Dalo by se říct, že byli jedním z nejsledovanějších párů českého showbyznysu. Nedávno se jim narodila dcera Rozárka. A proto byli jejich fanoušci naprosto šokovaní, když Agáta na sociálních sítích oznámila jejich rozchod na Instagramu.

,,Je něco, co vám jako své instarodině dlužím říct jako první. Náš vztah s Jaromírem je minulostí. Naše cesty se rozdělily a kráčíme si zase každý svou vlastní. Bolí to. Není pro mě lehké o tom mluvit, psát tyto řádky a přiznat si, že jako pár spolu nepůjdeme dál. Rozešli jsem se jako přátelé, rozumní lidé, kteří došli k závěru, že k sobě nepatří,“ svěřila se Hanychová na sociálních sítích.

Hanychová ve svém vyjádření dále pokračovala. „To, na čem nám oběma nejvíc záleží je a vždycky bude naše dcera Rozárka. Beru to jako životní prohru, na které neseme vinu oba dva. Moc vás prosím, berte to jako mé jediné vyjádření k rozchodu. Ani pro jednoho z nás to není lehké, prosíme o respektování tohoto pro nás oba nelehkého období. Jaromíre, tobě děkuju za rok a půl krásného vztahu a za naši nádhernou dceru. Vždycky budeš součástí mého života, jen už ne jako partner, ale jako skvělý táta naší Rózi.“

Už delší dobu se spekulovalo o tom, že Agáta a Jaromír už spolu netvoří pár. A tyto domněnky se bohužel potvrdily. Přitom ještě nedávno Agáta přidávala fotky s Jaromírem na sociální sítě. Bývá zvykem, že většinou oba z páru při rozchodu oznámí rozchod. V tomto případě to tak ale není. Zatímco Agáta vyjádření na sociální sítě umístila, Jaromír zarytě mlčí.

,,Jaromír si myslel, že to vše ještě s Agátou vyřeší a na sociální sítě nic dávat nechtěl. Ona má ale jasno a nechtěla svým fanouškům dál lhát. Od návratu ze Španělska se neviděli a Agáta vztah bere jako ukončený,“ řekl Super.cz zdroj z blízkého okolí.

Pro oba to každopádně musí být těžké období, proto nezbývá než respektovat jejich rozchod a popřát jim štěstí do jiné etapy jejich života.

Zdroj: Instagram

Pokračovat ve čtení

Různé

Přijde vám, že stárnete rychleji než ostatní? Podívejte se, jaký jste ageotyp. Spadat můžete do několika z nich

Publikováno

dne

Určitě máte kolem sebe někoho, kdo v sedmdesáti vypadá skvěle, je aktivní a život si užívá. Na druhou stranu potkáte padesátníka, který vypadá, že ho život přestal bavit. Nemoci, nedostatek pracovních příležitostí, samota… To všechno se na nás podepisuje.

Za to, jak se cítíme nebo vypadáme ve stáří, nemůže pouze životní styl, ale také ageotyp. Víte, co to je a do jakého typu vlastně patříte? Možná vám to odpoví na palčivé otázky, které máte ke svému vzhledu.

Stárnutí bychom se neměli bránit

Stárnutí patří mezi životní procesy, které neošálíte, nezastavíte, jsou naprosto přirozené. Je tak nutné se smířit s tím, že jiné to už nebude. Samozřejmě existují metody, které nám do tváře dodají mladistvější ráz, ale nutno dodat, že to není zdravé a sem tam se takový zákrok nepovede.

Proč tedy nestárnout s grácií? Určitě bude stačit pečovat o svou pleť prostředky, které nejsou invazivní a tudíž nezatěžují pokožku. Stárnutí můžete zpomalit v závislosti na tom, jak často a co jíte, jak sportujete a celkově jak funguje váš metabolismus. A roli v tom hraje také genetika.

Strava, aktivní život, každodenní stres. To jsou hodnoty, které dnes a denně musíme kontrolovat, abychom pak zvládali vlastní život. Ovlivňují produkci telomerázy, což je enzym, který chrání telomery při každém dělení. Tato část chromozonů se nesmí zlomit.

Do jaké skupiny ageotypu patříte?

Do imunologického ageotypu patří lidé, které trápí rýma, infekce, vyčerpání, pocity slabosti a další příznaky slabé imunity. Jsou to spouštěče, které urychlují stárnutí, protože slabá imunita značí, že tělo musí zpomalit. Zároveň se vám nemusí vyhnout záněty nebo hormonální změny.

Metabolický ageotyp jste v případě, že máte sklony k metabolickým změnám, a v dospělosti a staří máte vyšší pravděpodobnost rozvoje diabetu 2. typu. Bude velmi záležet na tom, jak se stravujete. Spouštěčem stárnutí je v tomto případě obezita, vysoký krevní tlak nebo vysoká hladina cholesterolu.

Nefritický ageotyp bude mít problémy s ledvinami a příjmem minerálů. Ledviny jsou důležitým orgánem, odstraňují toxiny z našeho těla a udržují rovnováhu mezi solí, vodou a právě minerály. Jejich špatné zdraví se může odrazit na rychlejším stárnutí.

Jaterní ageotyp, jak název napovídá, bude mít velké problémy s játry. Mohou je poznamenat nejen špatný zdravotní styl, ale také kouření, pití alkoholu a další neřesti. Každý z nás ale může spadat hned do několika ageotypů, záleží na vašem věku.

Pokračovat ve čtení

Různé

Proč tolik potřebujeme hořčík a proč ho pořád máme nedostatek? Hodně záleží na formě, ve které ho přijímáme

Není hořčík jako hořčík. Patří mezi důležité minerály, bez kterých nemůže lidské tělo fungovat. Podporuje funkci metabolismu, také růst a tvorbu tkání a vedení nervových impulzů. 

Publikováno

dne

Není hořčík jako hořčík. Patří mezi důležité minerály, bez kterých nemůže lidské tělo fungovat. Podporuje funkci metabolismu, také růst a tvorbu tkání a vedení nervových impulzů. 

Lidské tělo ale není dokonalé a minerály si nedokáže samo vytvořit. Proto je nutné je doplňovat jiným způsobem. Tím nejvhodnějším jsou samozřejmě potraviny, ale co se týče hořčíku, není to tak jednoduché. Samozřejmě to ale zdravým životním stylem podpoříte.

Nevyhazujte peníze za nesprávné doplňky

Víte, jaký typ hořčíku dokáže vaše tělo správně zpracovat a využít na maximum? Je to totiž docela alchymie. Vhodné je vrátit se na základní školu a zopakovat si chemii. V některých přípravcích se totiž vyskytují látky, které brání vstřebatelnosti hořčíku samotného.

Mnoho forem má nízkou vstřebatelnost, například anorganická. Naopak vyšší najdete například v chelátové formě, tady mluvíme o 40-90 %. Díky tomu se dokážou minerály dostat trávicím traktem a vstřebat se do našeho těla. Jak ale poznat, že je hořčík právě v této formě?

Prostudujte si pečlivě každý obal od hořčíku, který uvidíme. Musíte vědět, co označení na něm znamenají, abyste věděli, jestli je vhodný. Jakým formám se vyhnout? Oxidu hořečnatému, citrátu hořečnatému nebo glutamatu a asparátu. Velmi nízká vstřebatelnost společně s možnou vyšší cenou je zbytečná investice.

Jaké jsou nejlepší formu hořčíku?

Některé formy hořčíku mohou vyvolat vedlejší účinky (průjem). Vhodnou variantou hořčíku je bisglycinát hořečnatý. Výrobci uvádějí, že jeho vstřebatelnost je až 90 % a žádné vedlejší účinky u něj nenajdete. Podobně je na tom magnesium taurate, který se hodí těm, kteří mají kardiovaskulární problémy.

Horčík slouží pro regeneraci a také lepší spánek. Dostaví se také lepší nálada, skvěle funguje proti stresu. Nadměrná únava bude také pryč, jen nečekejte, že to bude hned. Hladina hořčíku v těle se srovná během několika týdnů. U některých typu hořčíku jsou výsledky vidět do několika dnů.

Vyváženou stravu tablety nenahradí

Doplňky stravy jsou vhodné v případě, že musíte překlenout období, kdy máte hořčíku nedostatek. Pokud se rozhodnete tablety „zobat” dlouhodobě, nemusí to být pro vaše tělo správná varianta. Mnohem lepší je zaměřit se na potraviny, které hořčík obsahují a můžete si je dopřávat pravidelně i ve větším množství.

V jakých potravinách hořčík najdete? Jsou to například dýňová semínka, kakaové boby, špenát nebo mandle. Dejte tělu živiny, které skutečně potřebuje, a po tabletách nebo sáčcích s hořčíkem sáhněte pouze v případě, že nemáte jinou možnost. Pestrá strava, zdravý pohyb a dobrá nálada jsou základem spokojeného těla i mysli.

Zdroj: Redakce, VitasLife

Pokračovat ve čtení

Oblíbené