Spojte se s námi


Lifestyle

Hledáte klíč ke štěstí? Možná jej najdete v těchto knihách

Štěstí hledá v životě snad každý z nás. Málokdo by chtěl být nešťastný, utrápený a neúspěšný. Jak ale štěstí hledat? Pouze sbírat čtyřlístky a uhánět kominíky nestačí. Proto vám přinášíme 10 knih, které by vám s cestou ke štěstí i s životními úspěchy mohly pomoci.

Publikováno

dne

Štěstí hledá v životě snad každý z nás. Málokdo by chtěl být nešťastný, utrápený a neúspěšný. Jak ale štěstí hledat? Pouze sbírat čtyřlístky a uhánět kominíky nestačí. Proto vám přinášíme 10 knih, které by vám s cestou ke štěstí i s životními úspěchy mohly pomoci.

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le – Mark Manson

Jeden by řekl, že klíčem ke štěstí je myslet pozitivně a usmívat se na všechny strany. Mark Manson na to jde trošku jinak. Podle něj vám musí být všechno jedno. Knížka je sice úsměvná, ale také vědecky podložená a bude se vám líbit, pokud jste realisté a máte rádi trochu jiné postupy a pohledy na svět.

Projekt štěstí – Gretchen Rubin

Gretchen Rubin v knížce nabízí roční pokus o zjištění, co vede ke štěstí a spokojenosti. Jak říká Gretchen, každý člověk umí být šťastný. Knížka obsahuje ucelené vědecké poznatky, klasické filozofie a způsoby, jaké metody použít pro svůj šťastný život.

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít – Jen Sincero

Díky této knize byste po přečtení měli dokázat změnit své zvyky, které brání vašemu štěstí. Změny se netýkají pouze duševní oblasti, ale i té fyzické – práce, vztahů a financí. Těšte se na vtipný návod, efektivní rady, cvičení a inspirativní příběhy.

Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit! – William H. McRaven

Autorem knihy je admirál námořnictva Spojených států, který má za sebou službu v ozbrojených silách USA, konkrétně 37 let u zvláštních jednotek SEAL. Není to na první pohled kniha o hledání štěstí, ale je plná osobních anekdot, tipů ze života a uvědomění si, že i maličkosti mohou změnit svět. Přečtěte si ji, pokud hledáte smysl a spokojenost v těžkých a temných chvílích života.

Lykke: Tajemství nejšťastnějších lidí na světě – Meik Wiking

Autor bestselleru Hygge přináší další tipy, jak a kde najít ono pověstné štěstí v životě. V této novince sepsal šest faktorů, které se váží nejen ke štěstí, ale i k pospolitosti, penězům, zdraví, svobodě, důvěře a laskavosti.

Vzkvétání – Martin E. P. Seligman

Po deseti letech přichází autor bestsellerů s knihou, která odhaluje dynamické pojetí duševní pohody. Jeho tajemstvím je pozitivní psychologie, která spojuje pět pilířů: pozitivní emoce, zaujetí, pozitivní vztahy, smysluplnost a úspěšný výkon.

Atomové návyky – James Clear

O této knize už jste určitě slyšeli nebo jste ji viděli ve výlohách knihkupectví. Kniha je o zvládnutí drobných návyků, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů a zároveň se díky nim zbavíte špatných návyků, které ve vašem životě nemají smysl.

Dobré vibrace, dobrý život – Vex King

V této knížce jde o sebelásku. Dotkne se ale také otázek o trvalém štěstí, negativních emocích, spokojeném životě nebo meditaci. Sebeláska je zde prezentována jako osvědčená metoda k získání spokojenosti a přijetí sama sebe.

Houževnatost: Síla vytrvalosti a vášně – Angela Duckworth

Tato motivační kniha vás provede vytrvalostí, vášní dosáhnout cíle a dosažením vrcholu. Podle autorky je tajemstvím úspěchu právě houževnatost. V knize naleznete případy nejen slavných lidí, na kterých Angela ukazuje, že jen talent a inteligence o úspěchu nerozhodují. Díky knize dostanete možnost naplnit potenciál svůj nebo vašich dětí.

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům – Simon Sinek

Simon Sinek se pídil po zjištění, co stojí za úspěchy slavných lidí a zjistil, že všichni se zabývali jednoduchou otázkou „PROČ?“. Snad každá společnost dokáže říct, co dělá a jak to dělá, ale málokdo umí říct, proč to dělá. Knížka je vhodná pro podnikatele, firmy i běžné lidi, kteří chtějí být inspirací pro ostatní nebo nějakou inspiraci hledají.

Zdroj: theeverygirl.com, shereads.com, lifehack.org, databazeknih.cz

Oblíbené