Spojte se s námi


Různé

Ginger shot vám do těla napumpuje dávku vitamínů. Skvělý pro dobití energie i posílení imunity!

Ve studeném zimním období hledáme způsoby, jak si posílit imunitu a pořádně se prohřát. Máme pro vás účinný, chutný a zároveň levný tip, jak si doma přichystat vitamínovou bombu, která ochrání vaše zdraví.

Publikováno

dne

Ve studeném zimním období hledáme způsoby, jak si posílit imunitu a pořádně se prohřát. Máme pro vás účinný, chutný a zároveň levný tip, jak si doma přichystat vitamínovou bombu, která ochrání vaše zdraví.

Zázvor, citrusy a med!

V bistrech nebo obchodech se zdravou výživou často najdete ginger shot za vysoké ceny. Přitom si můžete doma připravit hned několik dávek za pár korun!

Vzhledem k tomu, že jde o zázvorového „panáka“, bude vždy hrát hlavní roli právě tato superpotravina. Pečlivě očistěte kořen zázvoru a nastrouhejte si ho zhruba 100 g. Vhoďte ho do půl litru vroucí vody a přidejte nastrouhanou citronovou kůru a vymačkanou šťávu. Pro sladší chuť přidejte lžíci nebo dvě medu. Postupně můžete recept vyladit i oblíbeným kořením – špetka chilli vás prohřeje, kurkuma bude zase působit protizánětlivě!

Poté, co tekutina zchladne, ji přeceďte přes plátýnko a uložte do lednice.

Každé ráno zdravého panáka!

Pokud se vám nechce zázvor vařit, můžete si svou dávku vitamínů připravit i zastudena. Postup je v podstatě stejný – nastrouhaný zázvor necháte vylouhovat v citronové a pomerančové šťávě, přidáte třeba zmíněnou kurkumu a dolijete studenou vodou.

Ginger shot je nejlepší dát si hned po ránu. Pokud se vám bude zdát příliš silný nebo vám dráždí žaludek, můžete také jednu dávku zředit vodou a popíjet ho během dne jako limonádu.

Přírodní posílení imunity

Reklamy ze všech stran nám radí kupovat doplňky stravy a všemožné vitamíny k posílení imunity nebo k rychlejšímu uzdravení z nemoci. Přírodní vitamíny získané třeba právě ze zázvoru, citrusů a medu jsou přitom tím nejlepším, co můžeme tělu (alespoň v rámci prevence) dodat.

Nezapomínejte také na pravidelný pohyb, zdravější stravu a můžete zkusit třeba i otužování. Žádné nachlazení už si na vás nepřijde!

Zdroj: jimezdrave.cz; bonaloka.cz

Oblíbené