Spojte se s námi


Filmy a seriály

Duna 2 bude akčnější a založena na větších emocích, slibuje režisér Villeneuve

Filmová podoba známého titulu Duna s názvem „Duna: První část“ měla svou premiéru v říjnu roku 2021. První díl sklidil vskutku mnoho pozitivních ohlasů. Na druhou stranu mnoho diváků tento snímek kritizovalo, a to kvůli toho, že bylo ve filmu podle nich málo akce. To se však má s příchodem druhé části změnit…

Publikováno

dne

Filmová podoba známého titulu Duna s názvem „Duna: První část“ měla svou premiéru v říjnu roku 2021. První díl sklidil vskutku mnoho pozitivních ohlasů. Na druhou stranu mnoho diváků tento snímek kritizovalo, a to kvůli tomu, že bylo ve filmu podle nich málo akce. To se však má s příchodem druhé části změnit.

Režisér Denis Villeneuve se chystá vést diváky na další epickou cestu do vizionářského vesmíru Franka Herberta s vysoce očekávaným pokračováním, „Duna: Část Druhá“.

Když Villeneuve promluvil na nedávné tiskové konferenci v Jižní Koreji, nedokázal skrýt své nadšení pro to, co čeká fanoušky v nadcházejícím díle, který se má objevit v kinech 1. března 2024.

„Část Dva“ slibuje změnu, která má překonat úspěch prvního dílu. „Mně osobně se druhá část líbí víc než první díl,“ řekl Villeneuve, jehož slova cituje server Variety. „Je v něm více života, najdete si vztah k postavám. Snažil jsem se dosáhnout takové intenzity a emocí, které v první části chyběly,“ dodal.

Původní „Duna“, vydaná v roce 2021, uchvátila publikum po celém světě, získala uznání kritiků a několik Oscarů, včetně ocenění za nejlepší vizuální efekty nebo střih. Navzdory úspěchu Villeneuve usiluje o to, aby tato sága dosáhla vyšší úrovně.

Villeneuve naznačuje, že „Duna: Část druhá“ bude akčnější, založena více na emocích. V níže přiloženém videu si ostatně můžete prohlédnout oficiální vydaný trailer. První díl si jinak stále můžete pustit například na platformě Apple TV.

Duna 2 uvede nové herecké tváře, Villeneuve hovoří i o třetím dílu…

Návrat k opuštěným pískům Arrakis sleduje cestu Paula Atreida, jak vede Fremeny v nelítostném boji proti impériu Harkonnenů. Nový film také představí nové herecké tváře, jako jsou Léa Seydoux, Florence Pugh, Christopher Walken a Austin Butler.

Mimo blížící se uvedení snímku „Duna: Části Druhá“ Villeneuve hovořil o možném třetímu dílu, inspirovaném knihou Franka Herberta „Dune Messiah“. Hovoříc o možném pokračování prozradil: „Scénář je téměř hotov, ale ještě není úplný. Existuje sen o vytvoření třetího filmu… to by pro mě dávalo naprostý smysl.“

Villeneuve si každopádně uvědomuje nebezpečí spěchu do dalšího projektu. Zdůrazňuje také, že je důležité dát si od tvorby pauzu a prozkoumat také jiné tvůrčí cesty. Kromě Duny se totiž téměř deset věnoval výborným sci-fi dílům jako „Příchozí“ a „Blade Runner 2049“.

Zdroje: Variety, TheWrap, YouTube

Oblíbené