Spojte se s námi


Filmy a seriály

Apple zdražil své služby! Kolik v budoucnu nově zaplatíte a jaké je cenové porovnání s jinými platformami?

Společnost Apple oznámila v uplynulém týdnu zvýšení cen několika svých služeb, což může ovlivnit miliony uživatelů po celém světě. Kolik nově zaplatíte například za předplatné platformy Apple TV+?

Publikováno

dne

Společnost Apple oznámila v uplynulém týdnu zvýšení cen několika svých služeb, což může ovlivnit miliony uživatelů po celém světě. Kolik nově zaplatíte například za předplatné platformy Apple TV+?

Společnost Apple zdražila své produkty. Pokud jste již odběratelem některé z níže jmenovaných služeb, nové sazby vám začnou být účtovány „až o 30 dní později, při dalším obnovení předplatného,“ jak ostatně uvedl mluvčí společnosti.

Měsíční cena za Apple TV+ totiž vzrostla z 6,99 dolarů na 9,99 dolarů (zhruba 235 Kč), zatímco nejvyšší verze balíčku Apple One Premier se zvýšila z 32,95 dolaru na 37,95 dolaru.

Co se týče jednotlivých služeb, Apple TV už jsme zmínili výše. Apple Arcade má nově vyjít na 6,99 dolarů měsíčně, Apple News+ 12,99 dolarů měsíčně z původních necelých 10 dolarů.

Apple One, součástí čehož jsou všechny výše uvedené služby, včetně místa na iCloudu, vyjde v základní verzi na 19,95 dolaru. V rámci rodinného balíčku 25,95 dolaru. V přepočtu na naši měnu to znamená 339, respektive 449 korun.

Jaké je cenové porovnání s jinými známými společnostmi?

Růst cen každopádně ukazuje na to, jak se služby Applu staly ziskovým odvětvím, a zároveň investory upozorňuje na schopnost společnosti monetizovat svou aktivní základnu 2 miliard odebíraných zařízení.

Služby Applu vydělaly v období do 30. června 21,21 miliardy dolarů, což je druhá nejvyšší částka po 39,67 miliardách dolarů, které společnost vytěžila z prodeje iPhonů.

V dnešní době, kdy v důsledku rozdílného obsahu platíte více platforem najednou, je tak na místě uvažovat, zda se vám Apple TV+ i za zvýšenou cenovku vyplatí platit. Nutno podotknout, tyto zvýšené ceny zatím platí pouze pro Ameriku.

Dá se ale očekávat, že se zvýšené cenovky brzy dostanou i na ostatní kontinenty světa. Apple TV+ tak bude dražší například než HBO Max (199 korun), Disney+ (199 korun) nebo Amazon Prime Video (159 korun). Cena Netflixu se aktuálně pohybuje od 199 do 319 Kč.

Zdroje: CNBC, iClarified

Oblíbené