Spojte se s námi


Filmy a seriály

Druhá řada One Piece by měla být vydána během příštího roku. Těšit se můžeme na nové postavy i lokace

Manga One Piece se právem řadí mezi nejznámější literární díla vůbec a její popularita je plně srovnatelná s takovými klenoty, jakými jsou například trilogie Pán Prstenů či sága o Harry Potterovi. Není tedy divu, že na základě mangy vznikl jak japonský animovaný seriál, tak i hraná americká verze.

Publikováno

dne

Manga One Piece se právem řadí mezi nejznámější literární díla vůbec a její popularita je plně srovnatelná s takovými klenoty, jakými jsou například trilogie Pán Prstenů či sága o Harry Potterovi. Není tedy divu, že na základě mangy vznikl jak japonský animovaný seriál, tak i hraná americká verze.

One Piece je světový fenomén, a tak se na jeho hranou variaci těšila velká část lidstva. Pravověrní fanoušci však měli spíše obavy. Jednak práva na tuto značku dostal Netflix, který není vždy zárukou kvality a jednak hrané verze mangy a anime nedopadají dobře ani v zemi vycházejícího slunce, natož pak na západě.

Naštěstí se vše podařilo na jedničku s hvězdou. Hraný One Piece dokázal strhnout nejen fanoušky předlohy, ale zazářil i u diváků, kteří o tomto japonské fenoménu dosud ještě neslyšeli.

Tvůrcům seriálu se podařilo upravit scénář tak, aby ctil předlohu, avšak byl stravitelný i pro běžné publikum. Hodně se navíc podařil i casting a ani triky nebyly vyloženě špatné. I proto sledovanost trhala rekordy a diváci se tudíž oprávněně těší na další řadu.

Minimálně rok si na One Piece ještě počkáme

Vzhledem k tomu, že se s natáčením zatím ještě nezačalo, nemůžeme očekávat, že nás One Piece oblaží ještě letos. Nicméně začít by se mělo co nevidět, pravděpodobně ještě v červnu. Natáčení by mělo být hotové během sedmi měsíců, takže můžeme očekávat Luffyho návrat někdy v létě, respektive na podzim roku 2025.

I když scénář samozřejmě není široké veřejnosti k dispozici, díky manze můžeme alespoň spekulovat o čem druhá řada bude. Diváci předlohou nepolíbení, kteří nechtějí přijít o překvapení, by neměli následující řádky raději číst. Obsahují totiž vydatné spoilery.

Nový člen posádky i protivník

Rozhodně se můžeme těšit na návrat posádky Slamáků, která by se měla utkat nejen se starým známým klaunem Buggym, ale minimálně i se Smokerem, což je nová postava seriálu. Smoker je důstojníkem námořnictva Světové Vlády, který stejně jako Luffy snědl Ďáblovo ovoce, díky němuž se může měnit v kouř.

Předpokládat můžeme i příchod nového člena posádky, Choppera, což je původně sob, jenž ovšem také ochutnal Ďáblovo ovoce. To mu propůjčilo schopnost svou tělesnou schránku měnit do různých forem a mluvit jak se zvířaty, tak i s lidmi. Ke slamákům se tento tvoreček připojí hlavně díky svým medicínským znalostem.

Očekávat můžeme i nové lokace, konkrétně rodiště bájného piráta Gol D. Rogera Loguetown a zasněžený ostrov Drum, kde žije Chopper. Pokud se bude druhá řada seriálu alespoň rámcově držet příběhu předlohy, máme se na co těšit.

Zdroj: Techradar, Rottentomatoes

Oblíbené