Spojte se s námi


Novinky

Do České republiky míří nová automobilová značka Alpine. Ta je známá například ze závodů Formule 1

Publikováno

dne

Do České republiky oficiálně vstoupila automobilka Alpine. Tato značka je velmi známá v prostředí motoristického sportu, v dávnějších dobách totiž závodila v mistrovství světa rallye, nyní má vlastní tým ve Formuli 1.

Alpine je ve světě vskutku velmi známou značkou, a to především díky své historii. V sedmdesátých letech dokonce tým Alpine ovládl mistrovství světa v rallye, konkrétně tedy v roce 1973.

Tehdy se to této značce podařilo s ikonickým vozem Alpine A110 a přesně s tímto osobním autem, byť samozřejmě novějším, automobilka funguje už od roku 2017. Navíc má Alpine svůj vlastní tým i ve Formuli 1, jehož barvy hájí piloti Fernando Alonso a Esteban Ocon.

A nyní konečně přichází i na český trh. Působení na našem trhu dokonce nemá být pouze okrajové, nýbrž se řidiči mohou těšit na několik dalších prodejních míst.

Prodeje této značky na evropském území totiž stále rostou, do dvou let má Alpine v plánu vydat hned tři nové modely. Má se tedy jednat o sportovní auto, dále jeden crossover a do třetice nástupce slavné A110, na jejímž vývoji se bude podílet také Lotus.

Podle informací českého internetového magazínu Autorevue lze na našem trhu zakoupit všechny silniční verze modelu A110. Tedy to lépe vybavené, poté silnější GT a na závěr také A110 S.

Základní cena přitom činí 1 490 000 Kč. Všechny výše uvedené modely mají být samozřejmě elektrické, nikoliv se spalovacím motorem.

To samozřejmě také z důvodu, že automobilky se pomalu začínají soustřeďovat na rok 2035, kdy vejde v platnost zákaz o prodeji vozů se spalovacími motory. Tovární automobilkou však samozřejmě stále zůstává Renault.

Jsme nadšeni, že máme možnost uvést značku Alpine na český trh. Spojuje v sobě tradici, specializovanou zakázkovou výrobu, zkušenost na poli výzkumu a vývoje a popularitu Formule 1. Legendární model Alpine A110 si získal srdce nejen fanoušků motoristického sportu svojí mrštností, rychlostí a zejména pak jedinečným řidičským zážitkem za volantem,“ řekl při slavnostním uvedení Zdeněk Grunt, generální ředitel Renaultu pro Českou republiku.

Zdroje: Autorevue, Renault, Alpine F1 Team, WRC

Oblíbené