Spojte se s námi


Filmy a seriály

Diváci v další řadě seriálu Drive to Survive dostali opět možnost nahlédnout do zákulisí F1

Série číslo 6. Netflix jako už tradičně před začátkem nového ročníku Formule 1 vydal další řadu známého dokumentárního seriálu z prostředí královny motorsportu – Drive to Survive. Co všechno nabídla šestá série?

Publikováno

dne

Série číslo 6. Netflix jako už tradičně před začátkem nového ročníku Formule 1 vydal další řadu známého dokumentárního seriálu z prostředí královny motorsportu – Drive to Survive. Co všechno nabídla šestá série?

Nová sezóna Formule 1 odstartovala Velkou cenou Bahrajnu, ovšem v netradičním sobotním termínu kvůli ramadánu v Saúdské Arábii. Jak už bývá zvykem, Netflix ještě před startem nového ročníku na své platformě uvede novou řadu svého seriálu Drive to Survive.

Dokumentární seriál z prostředí královny motorsportu dává fanouškům každoročně nahlédnout do zákulisí a slouží též jako připomínka nejdůležitějších událostí předchozí sezóny.

Letos Netflix přinesl už šestou řadu tohoto známého seriálu a navzdory kritice jezdců i fanoušků o vytváření umělého dramatu, v poslední řadě se streamovacímu gigantovi poměrně dobře podařilo vystihnout vše důležité ze sezóny 2023.

Co přinesla šestá řada Drive to Survive?

První díl šesté série Drive to Survive fanoušky zavedl do garáže týmu Aston Martin. Ten v čele s Fernandem Alonsem dosáhl na několik pódií, jeho výkonnost však v průběhu sezóny upadala. Tady se ale Netflix zaměřuje hlavně na vztah mezi majitelem stáje Lawrencem Strollem a jeho synem Lancem.

Druhý díl zavádí příznivce královny motorsportu do B-týmu Red Bullu. Netflixu se zde docela obstojně podařilo vystihnout atmosféru v týmu a pocity jezdce, kterému se zrovna nedaří a nepodává výsledky, jaké by měl.

Kus prostoru zde dostal také Daniel Ricciardo, jenž se do rodiny Red Bullu vrátil po letech a znovu dostal šanci závodit v F1. Třetí díl pojednává o stáji McLaren, jež zahájila minulou sezónu katastrofálně, nakonec se však během ní vrátila do boje o stupně vítězů.

Čtvrtá epizoda divákům poskytuje pohled na to, jak to v paddocku F1 vypadá, když spolu bojují dva ambiciózní týmy v zadní části startovního pole. V tomto případě jde o bitvu mezi Williamsem a Haasem.

Hned dvakrát se v rámci šesté série podíváme do týmu Alpine. Pátý díl nabízí pohled na rivalitu mezi Pierrem Gaslym a Estebanem Oconem. Do francouzské stáje se pak vracíme také v sedmém díle, kde se jako investor objeví Ryan Reynolds.

V šesté epizodě vidíme zinscenovaný rozhovor mezi Lewisem Hamiltonem a Totem Wolffem, jakožto šéfem Mercedesu. Právě Stříbrným šípům patří epizoda číslo 6, což je vzhledem k přestupu Hamiltona do Ferrari určitě vítaná záležitost.

V rámci osmého dílu zamíříme do Ferrari, kde se všechny oči upínají na šéfa týmu Freda Vasseura. Dokáže udělat z italské stáje opět mistry světa? Poslední desátá epizoda bude o bitvě o konečné druhé místo v Poháru konstruktérů mezi Ferrari a Mercedesem.

Názvy jednotlivých epizod

  1. Money Talks
  2. Fall from Grace
  3. Under Pressure
  4. The Last Chapter
  5. Civil War
  6. Leap of Faith
  7. C’est la Vie
  8. Forza Ferrari
  9. Three’s a Crowd
  10. Red or Black

Zdroj: F1, Netflix, Drive to Survive

Oblíbené