Spojte se s námi


Novinky

Covid ustupuje, za sobotu přibylo téměř 4500 nakažených

řípadů méně než před týdnem. Navíc se jedná o nejnižší sobotní nárůst za posledních devět týdnů.

Publikováno

dne

Nákaza koronavirem v Česku opět ustupuje. Za sobotu přibylo 4422 nově nakažených, což je o 139 případů méně než před týdnem. Navíc se jedná o nejnižší sobotní nárůst za posledních devět týdnů.

Za sobotu bylo v laboratořích identifikováno 4422 pozitivních testů na nákazu koronavirem. Jedná se tak o mírný pokles pozitivních případů a zdá se tak, že další vlna je na ústupu.

Je však nutné podotknout, že se v aktuálních dnech provádí o poznání méně testů. Oproti minulému týdnu jich bylo provedeno o pětinu méně.

Dobrou zprávou však je, že neustále klesá počet hospitalizovaných. Poprvé za dva měsíce tento počet klesl pod 2000, konkrétně na 1944 hospitalizovaných.

Co se týče počtu lidí v nemocnicích s těžkým průběhem, v sobotu jich bylo 115 ve vážném stavu. I toto číslo pomalu klesá dolů.

Všechny tyto statistiky z nemocnic svědčí tedy o tom, že další vlna koronaviru je na ústupu. A vzhledem k tomu, že počet hospitalizovaných stále klesá, dá se očekávat další rozvolnění.

A kde je situace v aktuální době nejhorší? Nejvíce nakažených eviduje Plzeňský kraj společně s Vysočinou. Naopak nejméně případů má Karlovarský a Liberecký kraj.

Zdroje: Data ministerstva zdravotnictví, ČT 24

Oblíbené