Spojte se s námi


Zajímavosti

České krimi případy: Sexuální deviant Stanislav Večeřa pohlavně zneužil a zabil osmiletou dívku

Uplynulo přes dvacet let od brutální vraždy teprve osmileté dívky na Novojičínsku. Stanislav Večeřa byl sexuální deviant a vrah, který po doživotním rozsudku spáchal ve vězení sebevraždu. Jednalo se o čin, kvůli kterému vznikla petice za znovuobnovení trestu smrti.

Publikováno

dne

Uplynulo přes dvacet let od brutální vraždy teprve osmileté dívky na Novojičínsku. Stanislav Večeřa byl sexuální deviant a vrah, který po doživotním rozsudku spáchal ve vězení sebevraždu. Jednalo se o čin, kvůli kterému vznikla petice za znovuobnovení trestu smrti.

Stanislav Večeřa

Stanislav Večeřa byl český sexuální deviant a vrah z Kopřivnice na Novojičínsku, který v červenci roku 1995 zabil a sexuálně zneužil teprve osmiletou dívenku. Večeřa měl i v minulosti pár prohřešků, když roku 1981 pohlavně zneužíval další dívky, a tak si vysloužil šest a půl let ve věznici.

Po návratu z vězení se opět zabydlel v Kopřivnici, kde následně pokračovala další fiaska z jeho strany. Roku 1992 mu byl udělen přestupek za strhnutí osmiletého děvčete z jízdního kola a o tři roky později si vyhlédl místní osmiletou dívenku, kterou znásilnil a nemilosrdně zabil. Za tento čin dostal doživotní trest za mřížemi.

Vodka, pásek a palička

Byl teplý červencový letní den roku 1995 a malá Verunka B. vyrazila na cestu na kole za svým otcem do práce na oběd. To, ale však netušila, co ji po cestě zkříží cestu.Stanislav Večeřa, který na ní údajně číhal u nedalekého koupaliště vyzbrojen vodkou, páskem a paličkou malou Verunku stáhl z jízdního kola a následně ji začal osahávat, škrtit a líbat.

Malá dívka se mu pokoušela vzepřít a utéct, ovšem, když mu proklouzla, párkrát do ní vrazil ostrý nůž a nakonec ji paličkou usmrtil. ,,Bál jsem se, že mě chytnou, a z toho, co bude potom.“ s těmito slovy vypověděl u soudu. Odpoledne Veroničin otec oznámil na policii, že pohřešuje svoji dceru, která nedorazila k němu do práce.

Ještě ten den u pěšiny nalezli kriminalisté mrtvé tělíčko. Důkazů bylo více než dost, a vše dostatečně nasvědčovalo o čin, který spáchal Večeřa, ten nezapíral a ke všemu se doznal.

Znovuobnovení trestu smrti

,,Člověk, který připravil, tak brutální smrt nevinné a malé dívence, nemá právo na další život.“ prohlásil starosta Ženklavy, který následně inicioval petici, kterou podepsaly s velkým souhlasem více než čtyři tisíce lidí z celé republiky. Zmiňovanou petici zákonodárci nevyslyšeli.

U krajského soudu v Ostravě roku 1996 byl třiačtyřicetiletý muž odsouzen na trest doživotí. Ve věznici v Mírově na Šumpersku Stanislav Večeřa zažíval muka v plném proudu. Vězni se doslechli o zmiňované vraždě, kterou Večeřa spáchal, a spoluvězni mu dělali za mřížemi peklo. Dokonce mu přáli i smrt. Týraný Stanislav Večeřa tenhle psychický tlak neustál a svůj verdikt 15. února 1996 vyřešil tím, že se ve své vězeňské cele oběsil.

,,Kdyby tehdy Večeřu pustili do vesnice, přežil by tu jen pár minut“, vypovídá jeden nezmiňovaný zdroj. Lidé o tomto případu hovoří už jen výjimečně. Ale nezapomněli. Nikdo z místních si tento případ nechce připomínat, jelikož to bylo období, které otřáslo celou zemí.

Zdroj: Wikipedia, Blesk, Kriminálka, Český rozhlas, iDnes

Oblíbené