Spojte se s námi


Zajímavosti

České krimi případy: Nelítostný vrah Juraj Kučerák zmasakroval své oběti sekerou

Sekerový vrah Juraj Kučerák zavražděného strýce schoval do sklepa. Načež dalších několik týdnů žil s rozkládající se mrtvolou v domě. Dveře do sklepa pro jistotu zatloukl. Kdo byla další oběť vraha se sekyrovým syndromem?

Publikováno

dne

Sekerový vrah Juraj Kučerák zavražděného strýce schoval do sklepa. Načež dalších několik týdnů žil s rozkládající se mrtvolou v domě. Dveře do sklepa pro jistotu zatloukl. Kdo byla další oběť vraha se sekyrovým syndromem?

Těžké kriminální případy, jež otřásly Českem

Juraj Kučerák byl jedním z osmi vrahů, kteří byli odsouzení na doživotí a o kterých televize Prima natočila působivou dokumentární sérii Bez lítosti. Další hlavní role v dokumentu ztvárnili například Michelle Sudků, vražedkyně ze Smíchova. Dále Miloslav Širůček, který zavraždil bratra, otce a matku a následné 3 dny s mrtvolami žil, než se sám udal na policii, či Jaroslav Stodola.

Děsivý pohled do duší a životů nelítostných delikventů

True crime Bez lítosti přináší autentické výpovědi vrahů i kriminalistů. Avšak seznamuje diváky také s policejními záběry z místa činu a fotografiemi, jež vás určitě nenechají chladnými. Pořad TV Prima nastiňuje divákům, jaké je to za mřížemi odsouzených vrahů na doživotí. Tento seriál na ČSDF získal dokonce až 81% hodnocení.

Juraj Kučerák v dokumentu vypráví o drsném dětství

Juraj Kučerák se narodil na Slovensku v romské rodině. Byli chudí a jejich dům byl postaven z hlíny. O záchodu si prý mohli nechat jen zdát. Od šesti let se o něho starala babička, ale divoké dítě nezvládala. Byl poslán do dětského domova, odkud v 18 letech odchází. Nemá kam jít, načež zamíří ke strýci do Karviné. Strýc netuší, že se stane jeho obětí.

Svědci shodně udávají, že jejich soužití bylo přinejmenším zvláštní

Juraj Kučerák nepracoval. Nicméně se zaevidoval na úřadu práce a pobíral sociální dávky. Na ty čekal jeho strýc. Peníze mu sebral, nakoupil zásoby alkoholu a spolu se synovcem je propili. Pili téměř každý den, že ani nestačili vystřízlivět.

V onen osudný den Kučerákovi opět strýc sebral peníze. Načež v hospodě propili celou výplatu z úřadu. Doslova to prý byla alkoholová jízda. Bez peněz, ale notně opilí se vrátili domů. Kučerák věcně popisuje další události: „Pili jsme a zpívali. Poté strýc začal bouchat rukou do stolu. Vstal a chytil mě za vlasy. Tak jsem ho usadil zpět. Pak jsme se začali hádat a prát.“

Načež bezcitně pokračuje: “Škrábal mě na krku, dal jsem mu facku. Spadl, tak jsem ho udeřil osmkrát do obličeje. Pak jsem se postavil, zvedl židli a udeřil ho po hlavě, poté jsem mu dupl nohou na ohryzek. Přemýšlel jsem, co dál. Vzal jsem sekeru a několikrát ho sekl.“

Strýce odvlekl do sklepa, dveře zatloukl a vrátil se do hospody pokračovat v opilecké jízdě. Tam narazil na známého, který mu slíbil zařídit práci. Jenže Kučerák nechtěl tak dlouho čekat. Impulsivně se rozhodl, že ho zabije a okrade. Vraždícím nástrojem byla opět sekera.

Mrtvého objevili po nějakém čase sousedé, když z domu vycházel ohromný zápach. Mimochodem Kučerákovi zápach nepřekážel a z domu známého průběžně odvážel odcizené věci. Policisté objevili tělo doslova v hnilobném rozkladu.

Sekyrový vrah Juraj Kučerák byl odsouzen k doživotí

Juraj Kučerák se ke vraždám přiznal téměř ihned. Vyšetřovatel ho popisuje jako jednoduchého a asociálního člověka, jenž nezná životní hodnoty. Je zahleděný do sebe, bez úcty k životu. Podle vyšetřovatelů, psychologů a dalších odborníků šance na jeho nápravu nejspíše není. Pročež je podmínečné propuštění téměř nemožné.

Zdroje: CNN Prima news, iprima.cz, csfd.cz, Český rozhlas

Oblíbené