Spojte se s námi


Cestování

Blog: Vernazza je perlou oblasti Cinque Terre. Toto místo vás svou atmosférou doslova pohltí

Itálie je bohatá země s turistickými zajímavostmi. Jedním z nejzajímavějších a nejčastěji navštěvovaných regionů je Ligurie a tamní Cinque Terre neboli „Pět zemí”.

Publikováno

dne

Itálie je bohatá země s turistickými zajímavostmi. Jedním z nejzajímavějších a nejčastěji navštěvovaných regionů je Ligurie a tamní Cinque Terre neboli „Pět zemí”.

Vernazza se nachází na malebném pobřeží Ligurie. Představuje okouzlující pohlednici s měšťanskými domy v pastelových barvách, oblázkovými plážemi a tichými cestičkami mezi terasami posetými vinnou révou a olivovníky. Vesnice je dalším klenotem mezi pěti městy Cinque Terre. Typická architektura, malé obchůdky, kavárny nebo vynikající restaurace.

Považuji ji za nejkrásnější město v Cinque Terre, i když já bych to tak neřekla. Mé nejoblíbenější místo jsou stále Manarola a Riomaggiore a myslím si, že se nikdy nerozhodnu, které je nejkrásnější. Je to další místo, kde bych se klidně na chvíli ubytovala. Ačkoli má jen málo zajímavostí, jeho atmosféra dokonce vybízí k tomu, abyste si ho na chvíli užili.

Místa k vidění

Město je známé díky svému trhu, kde místní obyvatelé společně tráví čas, a přístavu, kterému se žádné jiné místo v Cinque Terre nevyrovná.

Kostel svaté Markéty z Antiochie

Kostel pochází z 11.-12. století, přesné datum jeho výstavby se odhaduje na rok 1318, ale není známé. Jedná se o neobvyklý příklad kombinace ligurské gotiky a baroka. Je snadné jej najít, protože se nachází na samotném nábřeží a k jeho umístění se váže legenda. Ta vypráví o truhle s pokladem obsahující kosti ruky svaté Markéty, která se ztratila. Poté se znovu objevila na břehu města. Obyvatelé Vernazzy to vzali jako znamení, že na stejném místě, kde se ztracená truhla našla, postaví kostel.

Hrad Doria a věž Belforte

Jedná se o pozůstatky opevnění, které kdysi bránilo město před útoky z moře, a pochází z 11. století. Dnes je na terase hradu vyhlídka s nádherným výhledem na pobřeží a město. K hradu přiléhá věž Belforte, která se považuje za symbol Vernazzy a je vidět na všech fotografiích města.

Městské hradby a klášter

Klášter otců reformátorů zasvěcený svatému Františkovi je nyní sídlem vlády Vernazzy. Uvnitř městských hradeb si můžete prohlédnout také historickou věž. Klášter pochází ze 17. století, ale hradby a věž vznikly o století dříve.

Pláže

Vernazza se rozkládá pouze na úzkém úseku pobřeží, takže zde nenajdete skutečné pláže. Ale to, co jsem našla, mi vyhovovalo. V místě najdeme dvě pláže – první, malou, kousek od centrálního náměstí. Druhá, o něco větší, se nachází na druhé straně věže Belforte a dostanete se k ní tunelem pod skalami, který začíná na hlavní ulici města.

Vernazza a ostatní městečka Cinque Terre jsou neuvěřitelně krásná místa a rozhodně nejsou přeceňovaná. V hlavní sezóně je zde bohužel hodně turistů, ale během mého pobytu v červnu to nebylo tak hrozné. Vřele doporučuji udělat si výlet do těchto pohlednicově dokonalých městeček na několik dní a nasát jejich výjimečnou atmosféru.

Zdroje: Redakce, cinqueterre.eu

Oblíbené