Spojte se s námi


Novinky

Auta nové generace? Apple je do tří let chystá uvést na trh!

Publikováno

dne

Rozšíření sortimentu. I tak lze nazvat plán Applu v podobě uvedení nových automobilů na trh. Ty mají být k mání do tří let. Že je to spíše sci-fi? Možná, americká společnost však podle aktuálních informací jedná s největšími asijskými společnostmi o zahájení sériové výroby.

Technologický gigant Apple chystá něco velkého. A to uvést na světový trh svůj vlastní automobil. Podle tchajwanského deníku DigiTimes již jedná americká společnost s několika asijskými dodavateli.

Sériová výroba by podle aktuálních informací měla začít v roce 2024. A za jakým účelem vlastně Apple s asijskými firmami komunikuje? Pravděpodobně kvůli dodávání čipů a baterií.

„Apple vede rozhovory s japonskými a jihokorejskými firmami. Je mezi nimi automobilka Toyota, technologická společnost LG Electronics nebo energetický konglomerát SK Group,“ informoval deník DigiTimes.

A právě tento plátek není jediným, kdo informoval o budoucích plánech Applu. Agentura Reuters v loňském roce vydala prohlášení, že bychom se nového auta od společnosti Apple mohli dočkat právě v roce 2024.

A mělo by jít o samořídicí automobil s převratným typem baterie. Všichni nejspíš dobře víme, že podobné plány zveřejnil Apple už v letech minulých. Nyní ale, jak se zdá, jsou zahájení výroby blíž, než kdy předtím.

A co si myslíte vy o novém automobilu od Applu?

Zdroj: Digitimes

Oblíbené