Spojte se s námi


Filmy a seriály

Aristokratka ve varu: Děj filmu rozvířila herečka Simona Lewandowská. Překvapila Helena Vondráčková

Poslední aristokratka dosahuje ještě většího úspěchu. Přitom druhý díl, Aristokratka ve varu, byl uveden do kin teprve 18.1.2024. Režiséru Vejdělkovi se patrně povede úspěch zopakovat

Publikováno

dne

Zdá se, že pokračování filmu Poslední aristokratka dosahuje ještě většího úspěchu. Přitom druhý díl, Aristokratka ve varu, přišel do kin teprve 18.1.2024. Režiséru Vejdělkovi se patrně povede úspěch zopakovat.

Režisér Vejdělek objíždí se svým ansámblem česká kina

Jiří Vejdělek je velmi milý a přátelský. S sebou na premiéru do kin přiváží hromadu koblih paní Tiché. A stejně tak jeho společnice nabízí výtečnou ořechovku. Ořechovka je pitným režimem hospodyně zámeckého panstva, paní Tiché, kterou představuje v obou filmech skvělá Eliška Balzerová.

Aristokratka ve varu. Bude třetí pokračování? Odpovídá režisér:

Na dotaz, zda chystá třetí pokračování rodinné komedie, Vejdělek vtipně podotýká: „Při natáčení Aristokratky č. 1 manželka otěhotněla. Při natáčení Aristokratky č. 2 porodila druhé dítě. Budu to muset probrat doma, zda mi povolí další natáčení!“ Aristokratka dle předlohy knih spisovatele Evžena Bočka má totiž 6 dílů! Mimochodem Boček patří mezi nejlepší současné autory humoristické prózy.

Aristokratka ve varu a ořechovka: Ta píše, co?

Slavný výrok bodré hospodyně paní Tiché  vešel okamžitě ve známost. Ořechovku paní Tichá doporučuje na vše – na bolest, na radost, na hlavu, dokonce jí potírá i koláčky před pečením! Režisér Vejdělek s úsměvem prohlásil, že jediná paní Balzerová měla povoleno si přihnout během natáčení pravé ořechovky. Protože její postava měla být dle scénáře jaksi stále rozvolněná… Ostatní měli jen obarvenou vodu.

Jaká je zápletka filmu Aristokratka ve varu?

Zámek Kostka si žije svým životem, ale návštěvníci odpadají. Kdo viděl první díl, ví, že návštěvnost expandovala kletbou komtesy Marie. Je nutno vymyslet jiný tahák pro muflony, kterak návštěvníkům nelichotivě přezdívá zpátečnický kastelán v podání Martina Pechláta. Zámek totiž upadá a chybí peníze na opravy.

Řešení přišlo samo. Přilétá vichřice Deniska!

Deniska v podání líbivé Simony Lewandowské přilila olej do ohně! Její nevyzpytatelná a neukočírovatelná povaha dala Aristokratce ve varu vtipný spád. Režisér si její výkon pochvaluje. Nicméně Simona zazářila i ve výpravném dobovém seriálu Zlatá labuť.

Kde se natáčela Aristokratka ve varu?

Evžen Boček, autor předlohy obou Aristokratek, je kastelánem na zámku Milotice, kde se i natáčelo. Mezi další lokace patřily zámky v Lemberku a v Rájci nad Svitavou. Na filmových záběrech se podepsalo skvělé oko a cit pro detail kameramana Vladimíra Smutného. Server CSFD hodnotí filmové zpracování „Aristokratka ve varu“ 68 %!

Film také oživily nové postavy

Kromě zmiňované Denisky přicházejí hygienik Šváb a chiropraktička Vostrá. Třešničkou na dortu je role zpěvačky Heleny Vondráčkové, která se štábem natáčela dva dny. Ale více již nebudeme prozrazovat a doporučíme naopak zhlédnutí této vtipné rodinné komedie. A v komentářích nám můžete zanechat zprávu, jak se vám Aristokratka ve varu líbila.

Zdroje: redakce, novinky.cz, csfd.cz

Oblíbené