Spojte se s námi


Různé

Anorektičky, zabalte to! Modelkou roku se stala žena plných tvarů a exotického vzhledu, Paloma Elsesser

Paloma Elsesser je americká plus size modelka, kterou objevila na Instagramu make-up artistka Pat McGrath a blízká přítelkyně Naomi Campbell či Kate Moss. Paloma v současnosti patří mezi nejvyhledávanější tváře módního průmyslu.

Publikováno

dne

Paloma Elsesser je americká plus size modelka, kterou objevila na Instagramu make-up artistka Pat McGrath a blízká přítelkyně Naomi Campbell či Kate Moss.  Paloma v současnosti patří mezi nejvyhledávanější tváře módního průmyslu.

Odkud Paloma přišla?

Paloma Elsesser vyrostla v afroamerické domácnosti. Její matka je černoška a otec Chilan se švýcarskými kořeny. Paloma o sobě říká, že je spjata s černošskou kulturou, ale zároveň se cítí být vyloučena, protože není „dost černá“. Tvrdí ovšem, že bílá by rozhodně být nemohla. V dětství studovala převážně na soukromých školách.

Paloma Elsesser se narodila ve znamení Berana 12. dubna 1992 v Londýně

Dětství strávila v Los Angeles.  Otec ji přivedl coby muzikant k hudbě. Pročež Paloma Elsesser navštěvovala koncerty a jejími oblíbenkyněmi byly mimo jiné Kate Bush či Christina Aguilera. Nicméně neprahla po kariéře zpěvačky, ani modelky. Naopak si přála být spisovatelkou či psycholožkou. Proto začala studovat na The New School v New Yorku a dodnes ji baví nejen psaní, ale i skládání básniček.

Předváděla pro Nike, Fenty Beauty i Mercedes-Benz

Paloma Elsesser upoutala mimo jiné i svým exotickým zjevem. Ve významné soutěži Modelka roku za zásluhy v módním průmyslu 2020 pro ni hlasovalo na 250 stylistů, fotografů, designérů či vlasových a make-up artistů. V roce 2021 se objevila na obálce prestižního časopisu Vogue a úspěchy v modelingu na sebe nenechaly dlouho čekat.

Módní návrháři známých jmen se postarali přímo o přehlídkový maraton. Své ladné křivky dává na odiv na módních přehlídkách Brandona Maxwella i Gabriely Hearst. Nechybějí ani Michael Kors, Altuzarra, Eckhaus Latta a také Maryam Nassir Zadeh.

Září na přehlídkových molech v Miláně i Londýně

Miláno ji obléká do skvělých outfitů umělců Marni či Philosophy di Lorenzo Serafini. V Londýně rozzářila přehlídkové molo vybranými kousky z kolekce například Simone Rochy, Nensi Dojaka či Supriya Lele. Nicméně ač žena oblých tvarů, je Paloma Elsesser přímo na roztrhání. Avšak neusíná na vavřínech.

Paloma Elsesser ví moc dobře, jaké neúprosné až kruté podmínky mladičkým modelkám diktuje módní průmysl. Dívky mnohdy končí v rukou lékařů, to v tom lepším případě. Bulimie, deprese, anorexie, závislosti na drogách, i toto vše s sebou nesou přehlídková mola.

Paloma Elsesser také trpěla závislostmi a depresemi

Avšak vyšla s pravdou ven. A nebojí se o svých problémech mluvit a sdílet je na svém profilu. Především chce podpořit mladé dívky, které touží po modelingu, ale nesplňují přísné standardy módního průmyslu. Stejně tak bojuje proti diskriminaci černochů, a díky svým zkušenostem i studiu psychologie prosazuje také směr body positive.

Trend body positive

Co znamená body positive? Jedná se o hnutí, jež představuje přijetí vlastního těla a respekt k jeho částem bez ohledu na velikost či tvar. Možná vám to zavání propagací obezity, ale nemusí tomu tak být. Lidé s obezitou mají různé životní příběhy a musejí čelit spoustě překážkám právě jako například Paloma Elsesser. Jenže Paloma se nevzdala, a i když nastoupila cestu třpytu a luxusu, nezapomíná navíc ani na pomoc bližním.

Zdroje: Vogue.com, models.com

Oblíbené