Spojte se s námi


Různé

Aligátor hlavním podezřelým. Na Floridě umírají bezdomovci neobvyklým způsobem

Velmi neobvyklý zážitek z procházky zažil Jamarcus Bullard. Všiml si aligátora, který ve své tlamě svíral spodní část lidského těla. Policie tělo identifikovala jako Sabrinu Peckhamovou, okolnosti její smrti se vyšetřují.

Publikováno

dne

Velmi neobvyklý zážitek z procházky zažil Jamarcus Bullard. Všiml si aligátora, který ve své tlamě svíral spodní část lidského těla. Policie tělo identifikovala jako Sabrinu Peckhamovou, okolnosti její smrti se vyšetřují.

Pro server BBC policie uvedla, že byla hlídka přivolána v pátek 22. září ve 13:50 místního času po nahlášení mrtvého těla v kanálu. Místní svědek Jamarcus Bullard uvedl, že si všiml velkého aligátora, který měl ve své tlamě část lidského těla.

„Bylo to poprvé, co jsem viděl aligátora ve skutečném životě. Měl jsem pocit, že je to docela cool, dokud jsem si nevšiml, co má v čelistech. Bylo to bledé a bílé. Prostě jsem nemohl uvěřit, že je to skutečné,“ uvedl Bullard v rozhovoru pro FOX 13.

Mrtvá žena byla později identifikována jako 41letá Sabrina Peckhamová. Policie její tělo vytáhla z kanálu v Largu. Úřad koronera bude provádět pitvu, aby se určila příčina smrti. Případ je stále aktivní, proto se k němu úřady vyjadřují pouze v obecné rovině.

Za vše může aligátor?

Jako hlavní podezřelý se považuje aligátor. Je možná i varianta, že byla žena již mrtvá dávno předtím, než došlo ke kontaktu se zvířetem. Policie nechce nic podcenit a nebude pochopitelně dávat na první dojem.

Aligátor byl humánně zabit a odstraněn z vodního kanálu ještě předtím, než policejní potápěčský tým našel zbylé lidské ostatky. Měřil kolem 4 metrů, což bylo pro většinu zúčastněných velkým překvapením. Místní obyvatelé uvádějí, že již dříve občas nějaké malé aligátory viděli, ale nešlo o takového obra.

„Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se v této oblasti bude nacházet aligátor,“ řekla Terri Williamsová, místní obyvatelka, pro FOX 13. „Samozřejmě vím, že přes ulici je jezero a vím o jezeře v Taylor Parku, ale ne v této čtvrti. Taková věc by mě opravdu nenapadla.“

Podle popisu by se mohlo jednat o aligátora severoamerického. Samci dorůstají maximálně pěti metrů, samice jsou menší. I když sdílí některé lokality s lidmi, jsou útoky spíše ojedinělou záležitostí. Lidí se bojí a většinou se jim vyhýbají. Útoky mohou být způsobeny tím, že je lidé chtějí krmit. Kousnutí aligátorem jako takové je už velmi nebezpečné, jelikož může dojít k infekci.

„Nikdo si nezaslouží takhle zemřít.“

Dcera paní Peckhamové, Breauna Dorrisová, na svém facebookovém profilu uvedla, že její matka patřila k partě bezdomovců a často se tak pohybovala blízko vody. Předpokládá, že mohla jít v noci do svého kempu poblíž potoka, kde na ni nečekaně zaútočil aligátor.

Pro paní Peckhamovou byla zřízena stránka GoFundMe. Dceři má pomoct získat finance na pohřeb. Nastavená částka byla v přepočtu na 233 tisíc, v současné době je již vybráno 327 tisíc. Mnoho přispěvatelů poskytuje i velké množství podpory a pochopení.

„Je mi tvé matky tak líto. Ztráta matky je obrovskou ztrátou. Její smrt byla tak nečekaná. Pamatujte si ji ve vzpomínkách a snažte se nestarat o to, co píší nebo říkají ostatní. Vy sama víte, co je pravda. Upřímnou soustrast,“ uvedla dárkyně Elizabeth Gussová na stránce GoFundMe.

Zdroj: BBC, GoFundMe, Sky News, FOX 13, CNN

Oblíbené