Spojte se s námi


Lifestyle

9 tipů a rad, jak být skvělou tchyní

Vdává se vám dcera nebo žení syn a z vás se stane jedním dnem tchyně? Gratulujeme a pro uklidnění vám přinášíme 9 rad a tipů, co (ne)dělat, abyste byla ta nejoblíbenější tchyně na světě.

Publikováno

dne

Vdává se vám dcera nebo žení syn a z vás se stane jedním dnem tchyně? Gratulujeme a pro uklidnění vám přinášíme 9 rad a tipů, co (ne)dělat, abyste byla ta nejoblíbenější tchyně na světě.

Uvědomte si vaši novou roli

Doteď jste měla svou dceru či svého syna takřka pro sebe. Jakmile se však vaše dítě vdá, nebo ožení, získá novou nejdůležitější osobu ve svém životě. Samozřejmě to nijak nemění váš vztah ani vaši lásku. Avšak čím dřív svou novou roli přijmete, tím to bude pro váš vzájemný zdravý vztah lepší.

Buďte hodná a láskyplná tchyně

Když mluvíte o své snaše nebo zeťovi, držte se pozitivních myšlenek a kladných vlastností. Negativní myšlení ještě nikdy nikomu nepomohlo k dobrým rodinným vztahům. Snažte se být milá na návštěvách a nevyvolávat zbytečné konflikty. Buďte štědrá a nabídněte pomocnou ruku.

Myslete na důležité detaily z jejich života

Jestli chcete vaše milované manžele potěšit, vzpomeňte si na jejich narozeniny, výročí nebo jiné události, které s nimi souvisí. Řekli vám, že se blíží jejich povýšení nebo vás pozvali na kolaudaci nového bytu? Určitě na ně myslete a nezapomeňte na pozvání. Budou rádi, že na ně myslíte.

Nebuďte vlezlá

I když s vámi děti sdílí své výjimečné okamžiky a zážitky, nemusíte vědět úplně o všem a znát každý detail jejich života. Nevyptávejte se zbytečně moc a nechte, aby vám podstatné věci řekli sami.

Hrajte fér

Měřte stejným metrem. Pokud dáte dceři drahý dárek, nehodí se nedávat zeťovi nic. Tím byste jim dala najevo akorát tak nerovnost. Dávejte proto stejně hodnotné dárky nebo třeba jeden společný pro oba.

Nevybírejte si stranu

Pokud se (novo)manželé hádají a vy jste u toho, nepleťte se do jejich výměny názorů. Nevybírejte si ani stranu, na kterou se přikloníte. Radši mlčky opusťte bojiště a vyčkejte až bude po hádce. Dávejte také oběma najevo, že je máte ráda. Samozřejmě, že vaše dítě je vaše dítě, ale i druhá polovička bude ráda za vaši náklonnost.

Své názory si nechte pro sebe

Ať už si o jejich vztahu nebo životě myslíte cokoliv, nechte si to pro sebe. Nelíbí se vám barva domu, jakou vybrali? Nebo jméno dítěte? Myslíte si něco zlého o jejich práci? Rozmyslete si, jestli vaše názory stojí za pravděpodobnou hádku.

Stop neohlášeným návštěvám

Tohle snad nemá rád vůbec nikdo. Znenadání se ozve zvonek a místo pošťáka stojí za dveřmi neohlášená návštěva. Pamatujte na to, že dům vašich dětí není váš, a proto je dobré se vždy zeptat, zda mají čas a náladu na návštěvu. Stejně tak si automaticky nenárokujte klíče od jejich domu. A pokud je máte, nezneužívejte jich.

Nevychovávejte vnoučata

Vaše vnouče je dítětem vašeho dítěte a jeho partnera. Babička je tady od toho, aby rozmazlovala, a ne převychovávala. Samozřejmě si nenechte skákat od vnoučka po hlavě. Ale myslete na to, že na výchovu má své rodiče. Proto buďte vnoučatům oporou a hodnou babičkou a respektujte výchovu jejich rodičů.

A na závěr ještě pár bodů, kterých byste se měla jako tchyně držet.

Věci, které jsou k užitku:

  • Ptejte se, jak můžete pomoci
  • Podpořte jejich rozhodnutí
  • Přijměte je takové, jací jsou
  • Říkejte upřímné komplimenty

Věci, které jako tchyně rozhodně nedělejte:

  • Neuklízejte jejich domácnost
  • Nechte si pro sebe nevyžádané rady
  • Nesnažte se je měnit
  • Nemluvte o nich za jejich zády

Zdroje: marthastewart.com, verywellfamily.com

Oblíbené