Spojte se s námi


Rady a tipy

6 jednoduchých tipů pro útulný domov

Snad každý člověk se chce doma cítit příjemně a komfortně. Někdo má rád vzdušné prostory s hromadou místa kolem sebe, někomu se líbí spíše útulně zařízené pokoje. A přesně pro ty z vás přinášíme 6 tipů, jak si můžete váš domov krásně zútulnit.

Publikováno

dne

Snad každý člověk se chce doma cítit příjemně a komfortně. Někdo má rád vzdušné prostory s hromadou místa kolem sebe, někomu se líbí spíše útulně zařízené pokoje. A přesně pro ty z vás přinášíme 6 tipů, jak si můžete váš domov krásně zútulnit.

Dejte do pokojů více vzorů a povolejte barvy

Máte ve svém pokoji bílé stěny, doplňky bez vzorů a víc než domov připomíná váš byt ordinaci u lékaře? Oživte tyto prostory novými barvami a vzory. Objevte svůj styl, vyberte si látky a barvy, které se vám líbí, a zkuste si zahrát na bytového designera. Buď zvolte jednu barvu a více vzorů anebo více barev, ale vzor pouze jeden.

Co se týče barev, světlé a vzdušné barvy si budou rozumět se slunečním svitem a měkkým osvětlením. Inspirovat se můžete přírodou nebo vybírat jemné pastelové barvy. Pokud ale máte obrovské místnosti s vysokými stropy, zkuste sáhnout po tmavých odstínech barev, které ihned váš pokoj opticky zmenší. Vyzkoušet můžete také tapety s nejrůznějšími motivy.

Zvyšte množství zeleně v pokojích

Přineste si trochu přírody k vám domů. Existuje spousta pokojových rostlin pro náročné i méně náročné pěstitele, které oživí váš interiér, a hlavně jej zútulní. Mezi pokojovky pro začátečníky patří např. Lopatkovec, Svícník, Tchynin jazyk a Monstera. Sáhnout můžete i po tolik oblíbených řasokoulích, kaktusech nebo sukulentech.

Změňte osvětlení a vyměňte záclony za závěsy

Abyste se doma cítili příjemně a pohodově, vyměňte běžné žárovky za LED žárovky s teplými tóny. Krásně vypadají také žárovky rozmístěné různě po interiéru, např. v knihovně, u konferenčního stolku nebo v pracovně. S teplými tóny vykouzlíte ihned teplo domova. A pro ještě větší zútulnění sundejte bílé záclony a vyměňte je za závěsy.

Zkuste nové vůně a zapalte svíčky

Chcete vždy po příchodu domů cítit uvolnění, radost a klid? Pořiďte si difuzér s esenciálními oleji. Na trhu jich je nespočet a můžete si tedy vybrat přesně tu vůni, která vám příjemnou atmosféru navodí.

A pokud nechcete investovat zrovna do difuzéru, obklopte se svíčkami. Vyzkoušejte třeba ty ze sójového vosku, které mají intenzivní vůni, neobsahují škodlivé zplodiny jako běžné svíčky, a dokonce vydrží i déle hořet.

Ozdobte místnost knihami a uměleckými díly

Jedním z nejjednodušších tipů, jak si zútulnit místnost, je přidat do ní knihy. Pořiďte si knihovnu nebo pár poliček a vyskládejte na ně své oblíbené knížky, ale i staré knihy, které působí tajemným dojmem a dodají vašemu domovu kouzelnou atmosféru. A pokud jste fanoušci umění, co si tak vyzdobit místnosti uměleckými díly?

Udržujte doma pořádek

Mít útulný byt či dům ještě neznamená, že v něm bude hromada věcí a nepořádek. V uklizeném prostoru se člověk cítí příjemněji a uvolněněji. Využijte tedy úložných prostorů a přebytečné věci do nich ukliďte. Pamatujte si, že méně je někdy více.

Zdroje: redfin.com, essexapartmenthomes.com

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rady a tipy

Proč podnikat a nebýt na HPP? Existuje několik dobrých důvodů, zaměstnání však nabízí větší stabilitu

Mnoho lidí sní o finanční nezávislosti, tvůrčí svobodě a možnosti ovlivňovat svůj vlastní pracovní osud. Jednou z cest je podnikatelská činnost, ať už se jedná založení vlastní společnosti nebo podnikat jako OSVČ.

Publikováno

dne

Mnoho lidí sní o finanční nezávislosti, tvůrčí svobodě a možnosti ovlivňovat svůj vlastní pracovní osud. Jednou z cest je podnikatelská činnost, ať už se jedná založení vlastní společnosti nebo podnikat jako OSVČ.

Podnikání představuje odvážný krok mnoha lidí směrem k vlastní nezávislosti a úspěchu. Zatímco práce zaměstnance poskytuje stabilitu a stálý příjem, podnikání nabízí jedinečné výhody, které mohou být nesmírně prospěšné.

V tomto článku se budeme zabývat některými klíčovými výhodami podnikatelské činnosti a naopak jaké nevýhody může nabízet klasické zaměstnání.

Flexibilita, jste pány vlastního času

Podnikání nabízí značnou flexibilitu. Jste to totiž vy, kdo si určuje, jak dlouho budete věnovat práci a nejste vázáni danými normami v zákoně. Nikdo vám neurčuje směny, tudíž můžete lépe vyvážit pracovní a soukromý život. To může vést ke zlepšení celkové životní rovnováhy.

To také znamená, že pokud zrovna máte nějaké rodinné starosti, můžete si práci přeložit na jinou hodinu, potažmo jiný den a věnovat se právě svým nejbližším.

Pakliže ale máte více času, můžete naopak do svého podnikání, ať už je jakékoliv, věnovat i 300 hodin měsíčně.

Neomezený potenciál příjmů

Jedním z nejatraktivnějších aspektů podnikání je neomezený potenciál příjmů. Namísto pevně stanovené mzdy můžete jako podnikatel ovlivnit své příjmy podle vlastních úspěchů a úsilí. Úspěšné podnikání může vést k významnému finančnímu růstu a prosperitě.

Možnost realizovat vlastní vizi

Podnikání poskytuje platformu k uskutečnění vašich nápadů a vizí. Můžete vytvářet a rozvíjet vlastní produkty nebo služby, které jsou v souladu s vašimi vášněmi a zájmy.

To zkrátka a dobře v drtivé většině případů klasické zaměstnání pochopitelně nenabízí. Tato kreativní svoboda a možnost realizovat své cíle je pro lidi, kteří se ženou za úspěchem nesmírně motivující a naplňující.

Rozvoj osobních dovedností

Podnikání vám umožňuje rozvíjet širokou škálu dovedností, které jsou klíčové pro úspěch nejen v podnikatelském prostředí.

Patří sem komunikace, řízení času, marketing, finanční plánování a mnoho dalších. Tento proces neustálého učení a zlepšování vašich schopností může mít dlouhodobý pozitivní vliv na vaši kariéru a právě osobní rozvoj.

Možnost vytvořit vlastní stopu ve světě

Podnikání vám dává příležitost ovlivnit svět kolem sebe. Můžete vytvářet pracovní místa pro ostatní, podporovat komunitu lidí a přispívat k inovacím ve vašem odvětví. Vytvářením hodnot pro své zákazníky můžete zanechat trvalý pozitivní dopad.

Závěrem lze říci, že podnikání přináší mnoho výhod a možností, které nemusí být dostupné ve tradičním zaměstnání na plný úvazek. Je však také důležité si uvědomit, že podnikání přináší i určitá rizika a vyžaduje tvrdou práci, odhodlání a vytrvalost.

Pokud však máte vášeň a touhu po svobodě a samostatnosti, může podnikání být pro vás skvělou cestou k dosažení vašich cílů a snů.

Zdroje: Forbes, LinkedIn, Indeed

Pokračovat ve čtení

Cestování

Nepromeškejte Travel Tuesday a vyrazte na dovolenou snů!

Slyšeli jste již někdy o Travel Tuesday? Letos připadá na 28. listopadu a pokud plánujete podniknout nějaké dobrodružství a vyrazit za hranice, podívejte se na nabídky aerolinek a hotelů právě tento den.

Publikováno

dne

Slyšeli jste již někdy o Travel Tuesday? Letos připadá na 28. listopadu a pokud plánujete podniknout nějaké dobrodružství a vyrazit za hranice, podívejte se na nabídky aerolinek a hotelů právě v tento den.

Black Friday

Fenoménem, který se již dostal také do České republiky, je Black Friday. Ten připadá na pátek po americkém svátku Dne Díkůvzdání. Řada obchodních řetězců ho začala využívat jako skvělý způsob, jak do svých obchodů nalákat zákazníky.

Před tím, než se naplno vrhnete do nakupování, si ale ověřte, zda jsou ceny skutečně tak výhodné. Někdy mohou být totiž vypočítány z výrazně vyšších cen. Přeci jen sleva 80 % zní mnohem lákavěji než 30 %.

Cyber Monday

Nákupní horečka ale zdaleka nekončí pátkem, nýbrž trvá celý víkend a také následující dva dny po neděli. Černý pátek znamená ohromné slevy v kamenných obchodech, zatímco úkolem Cyber Monday je zvýšit prodeje přes internet.

Termín Cyber Monday vznikl díky Ellenu Davisovi a Scottu Silvermanovi a jeho použití se od roku 2005 vžilo a nyní se jedná o zcela běžně používaný a rozšířený termín.

Travel Tuesday

Aby nepřišli zkrátka ani milovníci cestování, bylo trio doplněno o Travel Tuesday, neboli Cestovní úterý. Někdy též Travel Deal Tuesday. V tento den nabízejí aerolinky slevy na letenky, ceny hotelů se snižují o několik desítek procent a výhodné nabídky lákají cestovatele k tomu, aby si naplánovali svou další dovolenou.

Pokud si tedy chcete zpříjemnit poslední měsíc tohoto roku, případně si již naplánovat dovolenou na příští rok, podívejte se v úterý po letenkách. Když budete mít štěstí, narazíte na výhodné ceny letenek do vaší vysněné destinace.

Nezapomínejte ale na to, že platí pravidlo: Čím flexibilnější jste, tím výhodněji můžete kombinovat akce na letenky a hotely.

Než podlehnete nákupní horečce, ujistěte se o tom, že daná koupě je skutečně výhodná a nejedná se pouze o vydařený marketingový tah. Ne všechny nabídky, na které během Black Friday, Cyber Monday a Travel Deal Tuesday narazíte, jsou totiž zlevněné.

Zdroje: Wikipedia, USA Today

Pokračovat ve čtení

Rady a tipy

Jak si vést na pracovním pohovoru? Těchto 5 zásad vám může výrazně pomoci k získání vytoužené pracovní příležitosti

Pracovní pohovor je klíčovým momentem při hledání nové pracovní příležitosti. Je to šance nejen prezentovat své dovednosti a zkušenosti, ale také ukázat svou osobnost a to, že se na danou pozici hodíte. Víte, jak ze strany uchazeče o zaměstnání při pohovoru postupovat?

Publikováno

dne

Pracovní pohovor je klíčovým momentem při hledání nové pracovní příležitosti. Je to šance nejen prezentovat své dovednosti a zkušenosti, ale také ukázat svou osobnost a to, že se na danou pozici hodíte. Víte, jak ze strany uchazeče o zaměstnání při pohovoru postupovat?

Důkladně se připravte

Před pohovorem si pečlivě nastudujte informace o společnosti a pozici, na kterou se ucházíte. Znát historii, hodnoty, aktuální projekty a cíle společnosti vám pomůže lépe porozumět jejich potřebám a lépe se připravit na otázky.

Kromě toho ale také prokážete, že o takovou společnost skutečně máte zájem. Paradoxem je, že i v dnešní době toto mnoho lidí nedodržuje. Ve výběrovém řízení to tak pro vás může být i nemalou výhodou.

Zdůrazněte své dovednosti a zkušenosti

Během pohovoru se zaměřte na relevantní dovednosti a zkušenosti, které jsou klíčové pro danou pozici. Představte své dosavadní úspěchy a praktické příklady, které ilustrují vaše schopnosti.

Na druhou stranu ale zase nepřehánějte. Zkušení manažeři to z vašeho projevu stejně poznají. A není nic horšího, než když vedoucí pohovoru zjistí, že byla vlastně půlka rozhovoru vylhaná.

Buďte autentičtí, berte pohovor jako konverzaci

Být autentický je klíčové pro vytvoření dobrého dojmu. Zbavte se nervozity tím, že se soustředíte na to být sám sebou. Pohovor je příležitost ukázat vaši osobnost a jak zapadáte do firemní kultury.

I když je pohovor formální událost, snažte se z něj udělat příjemnou a interaktivní konverzaci. Komunikujte jasně a poslouchejte pozorně. Aktivní naslouchání a schopnost odpovědět na relevantní otázky jsou klíčové dovednosti.

Položte relevantní otázky sobě i druhé straně

Nezapomeňte, že pohovor je rovněž příležitostí získat informace potřebné pro vás. Zeptejte se na detaily o pracovním prostředí, týmové dynamice a očekáváních ohledně vaší role ve firmě. Pokud se ucházíte například o pozici obchodníka, je důležitých hned několik otázek, byť mnoho z nich zkrátka platí obecně.

A to jak probíhá induction program, neboli zaučování, co vše se budete muset naučit a jaká daná oblast obnáší specifika nebo kolik bylo prodaných produktů v regionu, který budete mít na starost.

Ukončete pohovor s díkem

V závěru pohovoru poděkujte za čas, který si na vás vyhradili. Vyhledejte možnost vyjádřit svůj zájem o pracovní příležitost a potvrďte svou ochotu poskytnout další informace, pokud je to potřeba.

Pracovní pohovor je procesem, kde je důležité vzájemné pochopení a potenciálně nastavit podmínky výhodné pro obě strany. Pokud tyto zásady budete dodržovat, může vám to pomoci absolvovat úspěšný pohovor a nakonec i získat požadovanou pracovní příležitost.

Zdroje: Indeed, LinkedIn, Forbes

Pokračovat ve čtení

Oblíbené