Spojte se s námi


Rady a tipy

6 jednoduchých tipů pro útulný domov

Snad každý člověk se chce doma cítit příjemně a komfortně. Někdo má rád vzdušné prostory s hromadou místa kolem sebe, někomu se líbí spíše útulně zařízené pokoje. A přesně pro ty z vás přinášíme 6 tipů, jak si můžete váš domov krásně zútulnit.

Publikováno

dne

Snad každý člověk se chce doma cítit příjemně a komfortně. Někdo má rád vzdušné prostory s hromadou místa kolem sebe, někomu se líbí spíše útulně zařízené pokoje. A přesně pro ty z vás přinášíme 6 tipů, jak si můžete váš domov krásně zútulnit.

Dejte do pokojů více vzorů a povolejte barvy

Máte ve svém pokoji bílé stěny, doplňky bez vzorů a víc než domov připomíná váš byt ordinaci u lékaře? Oživte tyto prostory novými barvami a vzory. Objevte svůj styl, vyberte si látky a barvy, které se vám líbí, a zkuste si zahrát na bytového designera. Buď zvolte jednu barvu a více vzorů anebo více barev, ale vzor pouze jeden.

Co se týče barev, světlé a vzdušné barvy si budou rozumět se slunečním svitem a měkkým osvětlením. Inspirovat se můžete přírodou nebo vybírat jemné pastelové barvy. Pokud ale máte obrovské místnosti s vysokými stropy, zkuste sáhnout po tmavých odstínech barev, které ihned váš pokoj opticky zmenší. Vyzkoušet můžete také tapety s nejrůznějšími motivy.

Zvyšte množství zeleně v pokojích

Přineste si trochu přírody k vám domů. Existuje spousta pokojových rostlin pro náročné i méně náročné pěstitele, které oživí váš interiér, a hlavně jej zútulní. Mezi pokojovky pro začátečníky patří např. Lopatkovec, Svícník, Tchynin jazyk a Monstera. Sáhnout můžete i po tolik oblíbených řasokoulích, kaktusech nebo sukulentech.

Změňte osvětlení a vyměňte záclony za závěsy

Abyste se doma cítili příjemně a pohodově, vyměňte běžné žárovky za LED žárovky s teplými tóny. Krásně vypadají také žárovky rozmístěné různě po interiéru, např. v knihovně, u konferenčního stolku nebo v pracovně. S teplými tóny vykouzlíte ihned teplo domova. A pro ještě větší zútulnění sundejte bílé záclony a vyměňte je za závěsy.

Zkuste nové vůně a zapalte svíčky

Chcete vždy po příchodu domů cítit uvolnění, radost a klid? Pořiďte si difuzér s esenciálními oleji. Na trhu jich je nespočet a můžete si tedy vybrat přesně tu vůni, která vám příjemnou atmosféru navodí.

A pokud nechcete investovat zrovna do difuzéru, obklopte se svíčkami. Vyzkoušejte třeba ty ze sójového vosku, které mají intenzivní vůni, neobsahují škodlivé zplodiny jako běžné svíčky, a dokonce vydrží i déle hořet.

Ozdobte místnost knihami a uměleckými díly

Jedním z nejjednodušších tipů, jak si zútulnit místnost, je přidat do ní knihy. Pořiďte si knihovnu nebo pár poliček a vyskládejte na ně své oblíbené knížky, ale i staré knihy, které působí tajemným dojmem a dodají vašemu domovu kouzelnou atmosféru. A pokud jste fanoušci umění, co si tak vyzdobit místnosti uměleckými díly?

Udržujte doma pořádek

Mít útulný byt či dům ještě neznamená, že v něm bude hromada věcí a nepořádek. V uklizeném prostoru se člověk cítí příjemněji a uvolněněji. Využijte tedy úložných prostorů a přebytečné věci do nich ukliďte. Pamatujte si, že méně je někdy více.

Zdroje: redfin.com, essexapartmenthomes.com

Oblíbené