Spojte se s námi


Technika

25 let s Googlem: Nejvyhledávanějším sportem je fotbal, filmům kraluje Harry Potter

Publikováno

dne

Google je s námi již přes 25 let a bez jakýchkoliv debat změnil svět vyhledávání informací. Naprosto běžně se již využívá „vygooglil jsem si“. Přitom se ještě před pár lety všichni museli vydat do knihovny či dalších zařízeních, aby našli odpověď na jejich otázku. Co tedy lidé vyhledávali za poslední čtvrtstoletí nejvíce?

Nejvyhledávanější sport? Tím je fotbal, ovšem ne ten americký, který válcuje jakékoliv statistiky sledovanosti v USA, ale ten, jež známe všichni v Evropě velmi dobře. Stejně tak milují fotbal především v Jižní Americe, Africe a i v Asii je velmi oblíbený.

Sportovec? Tím je Cristiano Ronaldo, jehož sociální sítě lámou rekordy mezi celebritami. Bývalý hráč Manchesteru United, Realu Madrid a Juventusu nyní působí v Saúdské Arábii a jeho hvězda ještě ani zdaleka nevyhasla.

Kriket? Tento sport má taktéž velkou popularitu. To především díky Indii, kde je to sport číslo jedna. Nejvyhledávanějším hráčem je pak indický nadhazovač Virat Kohli. Ten je v nejlidnatější zemi na světě naprostou hvězdou, možná ještě větší než Ronaldo v Evropě.

Film? Harry Potter naprosto ovládl srdce dětí i dospělých. Je tak logicky nejvyhledávanějším filmem v historii. Co se filmové postavy ale týče, tak prvenství pro sebe uzmul Homer Simpson.

Hudební skupina? Nejvíce lidi zajímal sedmičlenný boy band z Jižní Koreje. Skupina BTS je v Asii opravdu velmi oblíbená, když pak vezmeme v potaz, kolik tam žije lidí, tak…

Hračka? Jednoznačně Barbie, která je taktéž světově nejprodávanější panenka. Světlo světa spatřila na American International Toy Fair (největší veletrh hraček v západním světě) 9. března 1959.

Hrdina? Lidé milují hrdiny, především pak Spider-Mana. Tato fiktivní postava komiksových příběhů se poprvé objevila v komiksu Amazing Fantasy #15 v roce 1962. Mnozí však znají pavoučího muže z filmů.

Zdroj: Youtube, Google

Oblíbené