Spojte se s námi


Lifestyle

Ztracená část testu ho připravila o studium na Oxfordu. Mladík má přitom maturitu již od svých osmi let

Publikováno

dne

Osmnáctiletý Jack Graham složil maturitní zkoušku v pouhých osmi letech. Hlásil se na Oxford, kde by ocenili jeho kvality, ale k jeho smůle ho nakonec na univerzitu nepřijali.

Nebylo to však z důvodu, že by se mu test nepovedl, ale jeden list se ztratil a komisaři museli výsledky dopočítat. Vzhledem k tomu jeho počet bodů k přijetí na školu nestačil a Jackovi se rozplynul sen.

Zkušební komise ztratila část testu

Zkušební komise udělala obrovskou chybu, když ztratila část Jackova přijímacího testu. Tomu přitom sama univerzita nabídla, že může studovat právě u nich. Podmínkou byla jen složení vstupního testu s nejvyšším ohodnocením A*, což měl mladík zvládnout levou zadní.

Jack se věnuje především studiu matematiky, bohužel ale posléze zjistil, že ho na Oxford nepřijali. Mladíka to především šokovalo, takový výsledek rozhodně nečekal: „Když přišly výsledky, spadla mi čelist až na zem. Jsem z celé té situace naštvaný a frustrovaný,“ uvedl pro The Telegraph.

„Takové věci se stávají každou chvíli. Nedělal jsem si starosti, protože jsem si myslel, že moje předchozí výsledky jsou dostatečně dobré,“ dělal si ještě naděje mladík. Na Oxfordu totiž existuje specifický systém zkoušek. Chybějící části testu se mohou vyhodnotit na základě různých kritérií.

S verdiktem „nepřijat” se nespokojil

Komise se tak dopočítala pouze k hodnocení A, což na přijetí na univerzitu nestačilo. Koukala především na výsledky předchozích testu a také test posuzovala podle výsledků ostatních studentů. Jack se proti verdiktu odvolal, ale neúspěšně.

Jacka poháněla na Oxford touha naučit se v matematice mnohem více věcí. Chtěl jít ve stopách britského premiéra Rishiho Sunaka, který zde studoval právě matematiku. Bohužel mu to nevyšlo a proto se rozhodl pro studium na univerzitě ve Warwicku.

„Ale jak by vypadal můj život, kdybych studoval na Oxfordu? Když mi zamítli odvolání, musím se s tím smířit, ale pořád to budu mít někde vzadu v hlavě,“ uvedl Jack, který se na studium těší, i když to nebude na vysněné škole.

Zkušební komise chybu odmítá

„Výsledek je spravedlivý a vychází z důkladného přezkoumání důkazů včetně studentových ostatních zkoušek a toho, jak si vedli ostatní,“ vysvětluje mluvčí organizace, která připravuje a vyhodnocuje dané testy. Zároveň popřála Jackovi jen to nejlepší při studiu ve Warwicku.

Zdroj: Novinky, The Telegraph

Oblíbené