Spojte se s námi


Cestování

Zlatý most v nadmořské výšce 1400 metrů drží dvě gigantické ruce. Vietnam láká na fantastickou podívanou

Zlatý most je dlouhý zhruba 150 metrů a přitahuje turisty z celého světa. Podpírají ho pouze dvě, zato obrovské ruce. Most doslova prochází dlaněmi a díky tomu vypadá, jakoby byl v božích rukách

Publikováno

dne

Zlatý most je dlouhý zhruba 150 metrů a přitahuje turisty z celého světa. Podpírají ho pouze dvě, zato obrovské ruce. Most doslova prochází dlaněmi a díky tomu vypadá, jakoby byl v božích rukách.

Ruce, jež podpírají Zlatý most, jsou na návrh architekta Vu Viet Anha vyrobeny z ocelového pletiva. Jejich výplň tvoří skleněné vlákno. Vyvolávají zdání zvětralého kamene a tím spíše umocňují celkový zážitek.

Zlatý most a zlato hraje hlavní roli

Mezi zlatým zábradlím vysázeli designéři drobné fialkové lobelky. Turisté neodolají selfíčku a fotí se s obřími dlaněmi v pozadí. Zdá se, jakoby je prsty objímaly a ruce vyrostly zpoza stromů. Most slouží pouze pro pěší. Výletníci si vycházku po mostě lemovaném zlatým zábradlím náležitě užívají.

Zlatý most (vietnamsky Cầu Vàng) je vystavěn v horách u města Danang. Most byl sice zpřístupněný před čtyřmi lety, ale turisté se jeho neobvyklého vzezření stále nenabažili. Samotný architekt Vu Viet Anha je překvapený, že jeho most vyvolává takové nadšení. „Každopádně jsme ale rádi, že náš produkt na sociálních sítích sdílejí lidé z celého světa,“ řekl agentuře AF.

Vietnam je vděčnou turistickou destinací

Střední Vietnam nenabízí pouze Zlatý most, ale na turisty zde čeká i lanovka. Dále replika francouzské středověké kuchyně spolu s hradem a katedrálou. Načež nechybí ani muzeum voskových figurín, kde se návštěvníci shlukují hlavně u Lady Gaga. Jejich obdivu a všudypřítomným fotoaparátům neujde ani vosková figurína jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob, Michaela Jordana.

Nevídaná podívaná ve Vietnamu

Do země přijíždí každoročně více než deset milionů turistů a mají stále co obdivovat. Jako například Křišťálový mrak v severním Vietnamu. Nicméně velkou pozornost zvědavých návštěvníků přitahuje i surrealistický Hotel Hằng Nga, kterému turisté přezdívají Šílený dům.

Nachází se ve městě Da Lat a vypadá jako pokroucený domek na stromě. Interiér vyvolává zdání, že bylo vše roztaveno ve vysoké teplotě a ztuhlo v nevídané groteskní tvary. Nenajdete zde žádnou rovnou stěnu, ostrý úhel či jasnou linii.

Designérka Šíleného domu Đặng Việt Nga je dcerou bývalého vietnamského prezidenta Truong Chinh. Turisté ovšem musejí počítat nejen s Šíleným domem, ale také s šílenými cenami za ubytování. Tento crazy dům je řazen mezi nejbizarnější stavby světa a získal řadu ocenění.

Zdroje: reflex.cz, Wikipedia.org, architect.com

Oblíbené