Spojte se s námi


Celebrity

Žebříček nejbohatších lidí světa

Přinášíme Vám aktuální žebříček deseti nejbohatších lidí světa. Na jeho vrcholu se momentálně nachází Bernard Arnault s rodinou s astronomickou aktuální hodnotou majetku ve výši 211 miliard dolarů.

Publikováno

dne

Přinášíme Vám aktuální žebříček deseti nejbohatších lidí světa. Na jeho vrcholu se momentálně nachází Bernard Arnault s rodinou s astronomickou aktuální hodnotou majetku ve výši 211 miliard dolarů.

1. místo – Bernard Arnault s rodinou (211 mld. dolarů)

Bernard Arnault je francouzský podnikatel, jenž řídí řadu módních značek v čele s Louis Vuitton a Sephorou. Tyto značky spravuje v rámci impéria s názvem LVMH, momentálně je považován za majitele více než 70 velkých společností.

Arnault začal podnikat v roce 1985, když koupil společnost Christian Dior. Nyní svůj byznys volně přenechává svým dětem, které pracují v některých společnostech impéria LVMH.

2. místo – Elon Musk (180 mld. dolarů)

V poslední době se jedná o poměrně dosti diskutovanou osobu, což odstartoval nákup Twitteru a jeho nepříliš povedené řízení. Největší úspěch ale Musk slavil s Teslou a SpaceX, které nadále prosperují.

3. místo – Jeff Bezos (114 mld. dolarů)

Jeff Bezos je zakladatelem Amazonu, postupně se ale začal stahovat do ústraní, až nyní vlastní méně než desetinu společnosti. Kvůli poklesu akcií ale prožil Bezos krušný rok, jeho jmění totiž kleslo o 57 miliard dolarů.

4. místo – Larry Ellison (107 mld. dolarů)

Larry Ellison je ve vedení softwarové společnosti Oracle, v niž vlastní zhruba 35 procent. Jeho aktuální hodnota majetku nyní dosahuje 107 miliard dolarů, což je zhruba stejně jako loni.

5. místo – Warren Buffett (106 mld. dolarů)

Jedná se o amerického investora, jenž současně vede společnost Berkshire Hathaway vlastnící několik společností, z nichž nejznámější je výrobce baterií Duracell. Investování se věnuje již od svých 11 let, jeho nabrané zkušenosti mu vynesly jmění ve výši 106 miliard dolarů.

6. místo – Bill Gates (104 mld. dolarů)

Jde o velice známé jméno spojované s Microsoftem. Bill Gates ale před třemi roky odešel z představenstva této společnosti. Momentálně se aktivně věnuje vývoji umělé inteligence, tedy projektu OpenAI.

7. místo – Michael Bloomberg (94,5 mld. dolarů)

Michael Bloomerg se pohybuje v mediálním byznysu, je spoluzakladatelem společnosti Bloomberg LP. Jde o prosperující společnost, jmění Michaela Bloomberga tak stále narůstá.

8. místo – Carlos Slim Helú s rodinou (93 mld. dolarů)

Jde o nejbohatšího Mexičana, jenž vlastní největší litanskoamerickou telekomunikační společnost América Móvil. Kromě toho má tento muž podíl i v několika mexických stavebních společnostech, realitních a těžebních společnostech. V minulosti také prodal vlastněné akcie deníku The New York Times.

9. místo – Mukeš Ambani (83,4 mld. dolarů)

Mukeš Ambani je nejbohatším Asiatem, jenž se realizuje prostřednictvím skupiny Reliance Industries, která podniká v mnoha oborech. Postupně předává vybudované impérium svým dětem.

10. místo – Steve Ballmer (80,7 mld. dolarů)

Náš žebříček uzavírá Steve Ballmer, jenž se může pyšnit majetkem ve výši 80,7 miliard dolarů. V minulosti vedl společnost Microsoft, nyní dokonce vlastní americký basketbalový klub L.A. Clippers.

Zdroje: Forbes, Česká Televize

Oblíbené