Spojte se s námi


Filmy a seriály

Žebříček deseti nejlépe hodnocených seriálů

Uživatelé portálu Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) mají možnost udělovat filmům a seriálům, které zhlédli, určitý počet hvězd a tím je tak hodnotit. Tímto způsobem veřejnost sestavila žebříček nejlepších seriálů, na který se nyní podíváme.

Publikováno

dne

Uživatelé portálu Česko-Slovenské filmové databáze (ČSFD) mají možnost udělovat filmům a seriálům, které zhlédli, určitý počet hvězd a tím je tak hodnotit. Tímto způsobem veřejnost sestavila žebříček nejlepších seriálů, na který se nyní podíváme.

1. místo – Černobyl (96,1 %)

Poměrně nový seriál, jenž byl uveden teprve před čtyřmi roky, vypráví o strašlivé jaderné havárii z roku 1986. V pěti dílech je předestřeno, co vlastně havárii způsobilo, a také jsou zde přiblíženy i tragické osudy po ní. Seriál si díky svému dokonalému zpracování prakticky ihned získal širokou fanouškovskou základnu a první místo v žebříčku je toho důkazem.

2. místo – Bratrstvo neohrožených (93,9 %)

Stejně jako vedoucí Černobyl, i Bratrstvo neohrožených je výtvorem z dílny HBO. Jedná se o seriál z válečného prostředí, kdy se postupně od výcvikového táboru dostaneme až k rozhodujícím operacím druhé světové války. Na vše je pohlíženo očima elitní jednotky zvané jako Easy Company.

3. místo – Narcos (93,7 %)

Velmi zdařilé zpracování vyneslo na třetí místo žebříčku i seriál Narcos. Celý příběh se točí o drogovém baronovi Pablo Escobarovi, jenž kraluje kriminálnímu prostředí. Přitažlivé na tomto seriálu je fakt, že vychází ze skutečných událostí, navíc divákovi dává možnost nahlédnout právě do fungování kriminálního podsvětí.

4. místo – Tom a Jerry (92,5 %)

Jakoby chtěl žebříček trochu odlehčit ponurou atmosféru, a tak po válečných a kriminálních seriálech dává na čtvrté místo Toma a Jerryho. Jde o naprostou klasiku, kde je cílovou skupinou o poznání mladší publikum. Zajímavé je, že se seriál vysílá od roku 1940.

5. místo – Perníkový táta (92,4 %)

Perníkový táta, nebo také Breaking Bad, je seriál pojednávajícím o středoškolském učiteli, jemuž byla diagnostikována rakovina. Proto se rozhodl společně se svým bývalým studentem zajistit svou rodinu. Jako způsob si však vybere výrobu a prodej pervitinu.

6. místo – Simpsonovi (92,3 %)

Tento animovaný seriál má v oblibě spíše mladší publikum, nicméně fanoušci žluté kreslené rodinky se najdou po celém světě napříč všemi generacemi. Seriál s nadčasovými prvky a humornými situacemi zkrátka nejde nemilovat.

7. místo – Mr. Bean (91,4 %)

Bez jakéhokoli přehánění, celý tento seriál je pouze o genialitě Rowana Atkinsona, který si s rolí poradil bravurně a postava Mr. Beana k němu už zkrátka přirostla. Rodinná komedie, ve které sice uslyšíte minimum slov, komické situace ale uvidíte jednu za druhou.

8. místo – Byl jednou jeden…život (91,3 %)

Další animovaný seriál, tentokrát však vzdělávací. Tento seriál vysvětluje fungování lidského těla, které je díky fantastickému zpracování dokonce i snadno pochopitelné. Cílová skupina je opět mladší publikum, které se s procesy uvnitř těla teprve seznamuje. Běžně se proto tento seriál pouští v rámci vyučovacích hodin na školách.

9. místo – Kmotr (92 %)

Jedná se o spojení filmů Kmotr a Kmotr II, jež bylo poprvé odvysíláno v roce 1977. Přidanou hodnotu má tento seriál ve skutečnosti, že do něj byly přidané a do příběhu zasazené i vynechané scény. Proto je tento seriál určen i pro fanoušky těchto filmů, kteří je dopodrobna znají.

10. místo – Sherlock (91 %)

Snad každý někdy slyšel o legendárním britském detektivovi Sherlocku Holmesovi. Právě tímto je inspirován seriál Sherlock, který pojednává o vyšetřování zločinů v ulicích Londýna pohledem excentrického detektiva s neotřelými technikami.

Zdroj: ČSFD

Oblíbené